تیتر امروز

تقی‌پور: اتباع خارجی، در آمار بازماندگان از تحصیل نیستند/ آموزش‌‌و ‌پرورش باید سراغ موسسات مردم‌نهاد برود/ در آموزش استراتژی نداریم
عضو هیات مدیره مجمع خیرین کشور در گفت‌وگوی اختصاصی با دیدارنیوز:

تقی‌پور: اتباع خارجی، در آمار بازماندگان از تحصیل نیستند/ آموزش‌‌و ‌پرورش باید سراغ موسسات مردم‌نهاد برود/ در آموزش استراتژی نداریم

در یکی از سلسله گفت‌وگو‌های ویژه، دکتر اشکان تقی‌پور عضو هیات مدیره مجمع خیرین کشور مهمان دیدارنیوز بود؛ او دلایل و علت بالا رفتن آمار بازماندگان از تحصیل را به طور مفصل توضیح داد.

حمایت وزیر خارجه فرانسه از محاکمه «بشار اسد»

وزیر امور خارجه فرانسه روز سه‌شنبه با یادآوری «صد‌ها هزار کشته» و «استفاده از سلاح‌های شیمیایی» منسوب به حکومت سوریه در جریان جنگ داخلی این کشور تاکید کرد که حامی محاکمه بشار اسد است.

کد خبر: ۱۵۰۰۲۱
۱۲:۱۳ - ۰۲ خرداد ۱۴۰۲

حمایت وزیر خارجه فرانسه از محاکمه «بشار اسد»

دیدارنیوز: کاترین کلونا در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسید آیا می‌خواهید اسد محاکمه شود؟ گفت: «پاسخ مثبت است.» وی تاکید کرد: «مبارزه با جنایت و مقابله با مصونیت از مجازات یکی از ارزش‌های دیپلماسی فرانسه است.»

وزیر امور خارجه فرانسه افزود: «هر بار که درباره سوریه صحبت می‌کنم، اولویت ما در مبارزه با مصونیت از مجازات تکرار می‌شود.»

بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه پس از بیش از یک دهه انزوا، چند روز پیش با شرکت در نشست سران اتحادیه عرب به صحنه سیاسی در منطقه خاورمیانه بازگشت.

با این حال فرانسه می‌گوید قصد ندارد سیاست خود را در قبال بشار اسد تغییر دهد.

کلونا گفت: «باید به خاطر داشته باشیم که بشار اسد کیست؟ او رهبری است که بیش از ده سال دشمن مردمش بوده است.»

او افزود: «باید به خاطر داشته باشیم که صد‌ها هزار نفر در سوریه کشته شدند. در آنجا سلاح شیمیایی استفاده شد.»

این وزیر فرانسوی تاکید کرد که لغو تحریم‌ها اروپا «قطعا» در دستور کار نیست. وی افزود که تغییر موضع فرانسه در قبال رئیس جمهوری سوریه هم در دستور کار نیست.

وی افزود: «تا زمانی که او تغییر نکند، تا زمانی که تعهدی به مصالحه، مبارزه با تروریسم، مبارزه با مواد مخدر ندهد، تا زمانی که به تعهداتش احترام نگذارد دلیلی برای تغییر نگرش نسبت به او وجود نخواهد داشت.»

وی در پایان گفت: «من فکر می‌کنم تغییر نگرش به او بستگی دارد، بر عهده فرانسه نیست.»

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی