تیتر امروز

صنایع دستی؛ ارزآور اما مهجور
دیدار بررسی می‌کند

صنایع دستی؛ ارزآور اما مهجور

از امروز هفته صنایع دستی در کشور آغاز شد، صنعتی که از سال‌ها پیش قرار بود در کنار صنعت گردشگری نقش عمده‌ای در ارزآوری داشته باشد، اما ...
گزارش دیدار از طرح اجرا نشده شهرداری تهران

"آتش" ساختمان‌های ناایمن را می‌بلعد؛ زاکانی به دنبال تصویب طرح حجاب است!

در حالیکه آتش سوزی انبار چسب بازار تهران در کمترین فاصله زمانی از آتش سوزی انبار لاستیک اتفاق افتاد و موضوع ساختمان ناایمن جدی‌تر می‌شود، زاکانی به دنبال تصویب طرح حجاب است!.
هاکان فیدان، تلفیق میدان و دیپلماسی
از سعدآباد تا توپکاپی (۸۶)، رونمایی اردوغان از چهره خاص کابینه تازه

هاکان فیدان، تلفیق میدان و دیپلماسی

پس از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری، رجب طیب اردوغان با معرفی کابینه جدید رسما وارد دور تازه مسئولیت چند ساله خود شد و حالا معرفی وزیر امور خارج او مورد توجه جهان قرار گرفته است.
سردار علی اکبر احمدیان کیست؟

درباره دبیر جدید شورای عالی امنیت ملی

دریابان علی شمخانی یکی از همکاران حسن روحانی و دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی امروز جای خود را به سردار علی‌اکبر احمدیان داد. اما دبیر جدید شورای عالی امنیت تا کنون کجا بوده و چه می‌کرده؟

کد خبر: ۱۴۹۹۶۳
۱۵:۰۳ - ۰۱ خرداد ۱۴۰۲

درباره دبیر جدید شورای عالی امنیت ملی!

 

دیدارنیوز ـ سرویس سیاسی: حجت‌الاسلام ابراهیم رئیسی در حکمی سردار علی‌اکبر احمدیان را به عنوان دبیر شورای عالی امنیت ملی منصوب کرد. با این حکم علی شمخانی بعد از ۱۰ سال از شورای مذکور رفت و جای خود را به احمدیان داد.

دبیر جدید شورای عالی امنیت ملی متولد ۱۳۴۰ در شهر بابک استان کرمان و از همرزمان حاج قاسم در لشکر ۴۱ ثارالله است. او دانشجوی دندانپزشکی بود که سال ۵۹ تحصیل در دانشگاه تهران را به‌صورت موقت رها و به جبهه‌های جنگ رفت.

بر اساس گزارش‌ها، احمدیان در سال‌های پایانی جنگ یکی از معماران تحول در نیروی دریایی سپاه شد. علاوه‌ بر نقش‌آفرینی در ایجاد یک نیروی دریایی نوین و بدیع در سپاه، از وی به‌عنوان یکی از اولین نظریه‌پردازان ایده دفاع نامتقارن نام برده می‌شود.

در دوران حضور احمدیان به‌عنوان جانشین و فرماندهی در نیروی دریایی سپاه ایده دفاع نامتقارن در نیروی دریایی کاملا عملیاتی شد. حضور مستمر ۱۵ ساله در نیروی دریایی سپاه سبب شده که او به عنوان یک چهره صاحب‌نظر در حوزه شناوری و موشکی نیز شناخته شود.

وی سال ۷۹ نیروی دریایی سپاه را به مقصد ریاست ستاد مشترک سپاه ترک کرد. گفته می‌شود او در مدت ۷ ساله حضور در جایگاه ریاست ستاد مشترک سپاه، تحول عظیمی در ساختار اداری و توانایی سازمانی سپاه در ابعاد مختلف به وجود آورد.

احمدیان علاوه بر دارابودن مدرک دکتری دندان‌پزشکی، فارغ‌التحصیل دکترای مدیریت استراتژیک از دانشگاه عالی دفاع ملی است و از سال ۱۳۸۶ به‌مدت ۱۶ سال رئیس مرکز راهبردی سپاه بوده و به‌عنوان یکی از مشهور‌ترین چهره‌های کشور در مسائل امنیت‌ملی اینک شناخته می‌شود.

نماینده رهبری در شورای عالی امنیت ملی همچنین یکی از ۵ عضو جدیدی بود که آیت‌الله خامنه‌ای ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ به ترکیب مجمع تشخیص مصلحت نظام، اضافه کردند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی