تیتر امروز

صنایع دستی؛ ارزآور اما مهجور
دیدار بررسی می‌کند

صنایع دستی؛ ارزآور اما مهجور

از امروز هفته صنایع دستی در کشور آغاز شد، صنعتی که از سال‌ها پیش قرار بود در کنار صنعت گردشگری نقش عمده‌ای در ارزآوری داشته باشد، اما ...
گزارش دیدار از طرح اجرا نشده شهرداری تهران

"آتش" ساختمان‌های ناایمن را می‌بلعد؛ زاکانی به دنبال تصویب طرح حجاب است!

در حالیکه آتش سوزی انبار چسب بازار تهران در کمترین فاصله زمانی از آتش سوزی انبار لاستیک اتفاق افتاد و موضوع ساختمان ناایمن جدی‌تر می‌شود، زاکانی به دنبال تصویب طرح حجاب است!.
هاکان فیدان، تلفیق میدان و دیپلماسی
از سعدآباد تا توپکاپی (۸۶)، رونمایی اردوغان از چهره خاص کابینه تازه

هاکان فیدان، تلفیق میدان و دیپلماسی

پس از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری، رجب طیب اردوغان با معرفی کابینه جدید رسما وارد دور تازه مسئولیت چند ساله خود شد و حالا معرفی وزیر امور خارج او مورد توجه جهان قرار گرفته است.

اعتراض به دولت صربستان؛ ده‌ها هزار نفر راهی خیابان‌ها شدند

ده‌ها هزار نفر روز جمعه در بلگراد، پایتخت صربستان به خیابان‌ها آمدند و در اعتراض به گسترش فرهنگ خشونت در این کشور که به تازگی منجر به وقوع دو تیراندازی شد و ۱۸ کشته برجای گذاشت، اعتراض کردند.

کد خبر: ۱۴۹۸۵۶
۲۲:۰۸ - ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۲

اعتراض به دولت صربستان؛ ده‌ها هزار نفر راهی خیابان‌ها شدند

دیدارنیوز: آن‌ها در جریان این اعتراض ضد دولتی، مقامات صربستان را مسئول این وقایع دانستند و اعلام کردند که گسترش چنین فرهنگی در کشور حاصل عملکرد دولت بوده است.

در اولین تیراندازی که در سوم ماه مه در مدرسه‌ای در شهر بلگراد روی داد، یک پسر نوجوان ۹ دانش آموز و یک نگهبان را کشت. یک روز پس از آن نیز مردی ۲۱ ساله مردم را در خارج از پایتخت به رگبار گلوله بست و ۸ نفر از آن‌ها را کشت.

احزاب اپوزیسیون که سازماندهندگان این تظاهرات بودند، می‌گویند که دولت به رهبری الکساندر ووچیچ نتوانسته است رسانه‌هایی را که خشونت را ترویج می‌کنند مهار و علیه جنایتکاران در جامعه اقدام کند.

اشاره آن‌ها به برنامه‌های تلویزیونی «رئالیتی شو» است که اخیرا در این کشور پخش می‌شود و محکومان جنایتکار از جمله قاتلان همچنین مردانی را نشان می‌دهد که زنان را کتک می‌زنند.

معترضان در جریان این راهپیمایی از نخست‌وزیر ووچیچ، همچنین وزیر کشور و رئیس آژانس امنیت صربستان خواستند که استعفا دهند.

یکی از شرکت کنندگان در این اعتراض که یک استاد دانشگاه است به خبرگزاری رویترز می‌گوید: «من به اینجا آمدم تا علیه خشونتی که در همه جا از جمله در سخنرانی‌های عمومی و در رسانه‌ها دیده می‌شود، علیه وضعیت شیطانی که در آن زندگی می‌کنیم و علیه شیوۀ رهبری در این کشور اعتراض کنم.»

این سومین اعتراض مردمی در ماه اخیر به گسترش فرهنگ خشونت در صربستان است و دولت نیز در مقابل، اتهامات احزاب مخالف را رد کرده و آن‌ها را به سازماندهی اعتراضات با انگیزه‌های سیاسی متهم کرده است.

با این وجود براتیسلاو گاسیچ، وزیر کشور صربستان روز جمعه در پارلمان اعتراف کرد که پیش از این چندین شکایت علیه مهاجم ۲۱ سالۀ دومین حادثه تیراندازی مطرح شده بود، اما به هیچ کدام از آن‌ها رسیدگی نشده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی