تیتر امروز

صنایع دستی؛ ارزآور اما مهجور
دیدار بررسی می‌کند

صنایع دستی؛ ارزآور اما مهجور

از امروز هفته صنایع دستی در کشور آغاز شد، صنعتی که از سال‌ها پیش قرار بود در کنار صنعت گردشگری نقش عمده‌ای در ارزآوری داشته باشد، اما ...
گزارش دیدار از طرح اجرا نشده شهرداری تهران

"آتش" ساختمان‌های ناایمن را می‌بلعد؛ زاکانی به دنبال تصویب طرح حجاب است!

در حالیکه آتش سوزی انبار چسب بازار تهران در کمترین فاصله زمانی از آتش سوزی انبار لاستیک اتفاق افتاد و موضوع ساختمان ناایمن جدی‌تر می‌شود، زاکانی به دنبال تصویب طرح حجاب است!.
هاکان فیدان، تلفیق میدان و دیپلماسی
از سعدآباد تا توپکاپی (۸۶)، رونمایی اردوغان از چهره خاص کابینه تازه

هاکان فیدان، تلفیق میدان و دیپلماسی

پس از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری، رجب طیب اردوغان با معرفی کابینه جدید رسما وارد دور تازه مسئولیت چند ساله خود شد و حالا معرفی وزیر امور خارج او مورد توجه جهان قرار گرفته است.

ناآرامی‌ها در پاکستان؛ حکم بازداشت ۸ روزه «عمران خان» صادر شد

شبکه "Dawn" گزارش داد که دادگاهی در پاکستان حکمی را برای بازداشت عمران خان به مدت ۸ روز صادر کرده است. پس از بازداشت روز گذشته نخست وزیر سابق این کشور بود که شهر‌های مختلف پاکستان صحنه اعتراض و درگیری حامیان عمران خان با پلیس شد.

کد خبر: ۱۴۹۴۰۰
۱۸:۰۳ - ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۲

ناآرامی‌ها در پاکستان؛ حکم بازداشت ۸ روزه «عمران خان» صادر شد

دیدارنیوز: این شبکه اعلام کرد که این دادگاه رسما در حق عمران خان در پرونده از دست دادن هدایای داده شده توسط رهبران کشور‌های خارجی اتهامی صادر کرد.

عمران خان روز سه شنبه از سوی کارمندان دفتر گزارش‌های ملی بازداشت شد.

در پی بازداشت عمران خان شهروندان این کشور تظاهراتی گسترده در حمایت از او برگزار کردند. خودرو‌های پلیس به آتش کشیده شده و دارایی‌های دولتی تخریب شد. پلیس برای متفرق کردن تظاهرکنندگان از گاز اشک‌آور و خودرو‌های آب‌پاش استفاده کرد.

پلیس پاکستان اعلام کرده است که از آغاز تظاهرات حامیان عمران‌خان، حدود ۱۰۰ تن را بازداشت کرده است.

نخست‌وزیر سابق پاکستان که زمانی ستاره بین‌المللی بازی کریکت بود با اتهامات زیادی در رابطه با فساد مالی روبروست؛ اتهاماتی که او طرح آن‌ها را «با انگیزه سیاسی» توصیف کرده است.

حزب عمران خان (تحریک انصاف) گفته او به مشاوره حقوقی دسترسی ندارد و این حزب مشروعیت بازداشت او را در دادگاه به چالش خواهد کشید.

عمران خان پس از جلسه رسیدگی به پرونده القادر تراست در دادگاه عالی اسلام آباد بازداشت شد و در چندین پرونده که علیه وی تشکیل شده بود برای درخواست وثیقه رفت.

وی در سال ۲۰۱۸ سمت نخست وزیری پاکستان را بر عهده گرفت، اما در سال ۲۰۲۲ برکنار شد و از آن زمان تاکنون درگیر اختلافات حقوقی شده است.

دولت او را متهم به فروش غیرقانونی هدایای دولتی می‌کند که در دوران نخست وزیری اش توسط مقامات خارجی به او داده شده است، اما وی می‌گوید که این پرونده‌ها با انگیزه سیاسی و با هدف جلوگیری از بازگشت او به قدرت است.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی