تیتر امروز

سیر صعودی آمار بازماندگان از تحصیل و
گزارش دیدار از بی‌تفاوتی دولت به واقعیت آموزش همگانی

سیر صعودی آمار بازماندگان از تحصیل و "رئیسی" که زیاد نمی‌داند!

از ابراهیم رئیسی گرفته تا وزیر آموزش و پرورش در حالی از دستاورد‌های جدید در آغاز سال تحصیلی با تکیه بر کلمه "ما می‌توانیم" خبر دادند که طبق آمار بیش از ۲۰ درصد دانش آموزان کلاس اولی ثبت نام نکرده‌اند!
نگاه بایدن به منافع اَبَرتوافق؛ با چه هزینه‌ای؟
از چشم جهان (۱۱۳)؛ تحلیل رویترز پیرامون عادی سازی روابط اسرائیل-عربستان

نگاه بایدن به منافع اَبَرتوافق؛ با چه هزینه‌ای؟

دولت بایدن بر تلاش خود برای تحقق "معامله بزرگ" در خاورمیانه که شامل عادی‌سازی روابط اسرائیل و عربستان نیز می‌شود، افزوده. واشنگتن معتقد است اگر بتواند موانع مهم را کنار بزند، منافعی مهم کسب خواهد...
گیلان با ۲۱۴- میلیمتر دارای بیشترین کسری بارش است

آمار نگران‌کننده از کسری بارش کشور

داده‌های مرکز ملی اقلیم و مدیریت بحران خشکسالی سازمان هواشناسی نشان می‌دهد که کسری بارش کشور در نیمه اردیبهشت به ۲۲ درصد رسیده است.

کد خبر: ۱۴۹۲۹۹
۱۱:۰۰ - ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۲

آمار نگران‌کننده از کسری بارش کشور

دیدارنیوز: در حالی که نیمه‌فروردین میزان کسری بارش کشور حدود ۱۸ درصد بود، اما جدیدترین داده‌های مرکز ملی اقلیم و مدیریت بحران خشکسالی سازمان هواشناسی نشان می‌دهد که این کسری در نیمه اردیبهشت به ۲۲ درصد رسیده است.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی به‌طور کلی میانگین بارش کشور از ابتدای مهرماه تا ۱۵ اردیبهشت سال بعد از آن ۲۱۰ میلیمتر است، اما امسال حدود ۴۶ میلیمتر کمتر از آن یعنی ۱۶۵ میلی متر دریافت شده است و بیشتر استان‌ها با کسری بارش مواجه هستند.

هم اکنون وضعیت بارش در پنج استان ایلام، بوشهر، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد و یزد در محدوده نرمال و بیشتر از نرمال است و ۲۶ استان دیگر کشور با کسری بارش مواجه هستند. در این بین گیلان با ۲۱۴- میلیمتر دارای بیشترین کسری بارش است و پس از آن به ترتیب استان‌های گلستان و مازندران با ۱۵۲-، قزوین ۱۲۵- و تهران با ۱۰۴- میلی متر در رده‌های بعدی قرار دارند.

بررسی مدل‌های بلند مدت جوی نشان می‌دهد که میانگین بارش کشور در دو ماه پیش رو در محدوده نرمال خواهد بود، اما این بارش‌ها نمی‌تواند کسری باقیمانده از پاییز را جبران کند.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی