تیتر امروز

زیدآبادی: جمهوری اسلامی رفتارش را عوض کند، می‌ماند/ رئیسی، بخشی از نظام قدرت است/ حماس حذف شود، نوبت ایران است
گفت‌وگوی دیدار در برنامه اصل ۲۷ با روزنامه‌نگار و فعال سیاسی اصلاح‌طلب/ قسمت دوم

زیدآبادی: جمهوری اسلامی رفتارش را عوض کند، می‌ماند/ رئیسی، بخشی از نظام قدرت است/ حماس حذف شود، نوبت ایران است

آنچه در پیش رو می‌خوانید و می‌بینید، قسمت دوم گفت‌و‌گوی دیدار در برنامه اصل ۲۷ با احمد زیدآبادی، روزنامه نگار و فعال سیاسی اصلاح طلب است.
دوپرده‌ی سیاست و سینما؛ در یک نگاه
گزارش تحلیلی سینما/ اختصاصی دیدار

دوپرده‌ی سیاست و سینما؛ در یک نگاه

مسعود پیوسته روزنامه‌نگار، سینما و سیاست در ایران؛ رابطه و تاثیر و تاثرپذیری هر کدام از دیگری را مورد بررسی قرار داده است.
گیلان با ۲۱۴- میلیمتر دارای بیشترین کسری بارش است

آمار نگران‌کننده از کسری بارش کشور

داده‌های مرکز ملی اقلیم و مدیریت بحران خشکسالی سازمان هواشناسی نشان می‌دهد که کسری بارش کشور در نیمه اردیبهشت به ۲۲ درصد رسیده است.

کد خبر: ۱۴۹۲۹۹
۱۱:۰۰ - ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۲

آمار نگران‌کننده از کسری بارش کشور

دیدارنیوز: در حالی که نیمه‌فروردین میزان کسری بارش کشور حدود ۱۸ درصد بود، اما جدیدترین داده‌های مرکز ملی اقلیم و مدیریت بحران خشکسالی سازمان هواشناسی نشان می‌دهد که این کسری در نیمه اردیبهشت به ۲۲ درصد رسیده است.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی به‌طور کلی میانگین بارش کشور از ابتدای مهرماه تا ۱۵ اردیبهشت سال بعد از آن ۲۱۰ میلیمتر است، اما امسال حدود ۴۶ میلیمتر کمتر از آن یعنی ۱۶۵ میلی متر دریافت شده است و بیشتر استان‌ها با کسری بارش مواجه هستند.

هم اکنون وضعیت بارش در پنج استان ایلام، بوشهر، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد و یزد در محدوده نرمال و بیشتر از نرمال است و ۲۶ استان دیگر کشور با کسری بارش مواجه هستند. در این بین گیلان با ۲۱۴- میلیمتر دارای بیشترین کسری بارش است و پس از آن به ترتیب استان‌های گلستان و مازندران با ۱۵۲-، قزوین ۱۲۵- و تهران با ۱۰۴- میلی متر در رده‌های بعدی قرار دارند.

بررسی مدل‌های بلند مدت جوی نشان می‌دهد که میانگین بارش کشور در دو ماه پیش رو در محدوده نرمال خواهد بود، اما این بارش‌ها نمی‌تواند کسری باقیمانده از پاییز را جبران کند.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی