تیتر امروز

صنایع دستی؛ ارزآور اما مهجور
دیدار بررسی می‌کند

صنایع دستی؛ ارزآور اما مهجور

از امروز هفته صنایع دستی در کشور آغاز شد، صنعتی که از سال‌ها پیش قرار بود در کنار صنعت گردشگری نقش عمده‌ای در ارزآوری داشته باشد، اما ...
گزارش دیدار از طرح اجرا نشده شهرداری تهران

"آتش" ساختمان‌های ناایمن را می‌بلعد؛ زاکانی به دنبال تصویب طرح حجاب است!

در حالیکه آتش سوزی انبار چسب بازار تهران در کمترین فاصله زمانی از آتش سوزی انبار لاستیک اتفاق افتاد و موضوع ساختمان ناایمن جدی‌تر می‌شود، زاکانی به دنبال تصویب طرح حجاب است!.
هاکان فیدان، تلفیق میدان و دیپلماسی
از سعدآباد تا توپکاپی (۸۶)، رونمایی اردوغان از چهره خاص کابینه تازه

هاکان فیدان، تلفیق میدان و دیپلماسی

پس از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری، رجب طیب اردوغان با معرفی کابینه جدید رسما وارد دور تازه مسئولیت چند ساله خود شد و حالا معرفی وزیر امور خارج او مورد توجه جهان قرار گرفته است.

عضویت سوئد در ناتو به انتخابات ترکیه گره خورد

در حالی که عضویت سوئد در ناتو به دلیل مخالفت دولت اردوغان با مانع مواجه شده، اما سوئد می‌تواند امیدوار باشد در صورت پیروزی کمال قلیچداراوغلو، نامزد اپوزیسیون ترکیه در انتخابات ریاست جمهوری این کشور، عضویت خود را در این ائتلاف نظامی قطعی کند.

کد خبر: ۱۴۹۱۷۰
۰۸:۵۴ - ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۲

عضویت سوئد در ناتو به انتخابات ترکیه گره خورد

دیدارنیوز: مشاور سیاست خارجی کمال قلیچداراوغلو گفت که اگر این نامزد اپوزیسیون ترکیه در انتخابات ریاست جمهوری پیروز شود، برنامه‌هایی برای تایید عضویت سوئد در ناتو پیش از نشست ماه ژوئیه این ائتلاف نظامی در ویلنیوس دارد.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی ترکیه قرار است در ۱۴ مه برگزار شود. در صورت لزوم دور دوم رای‌گیری برای ۲۸ مه برنامه‌ریزی شده است. رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری کنونی ترکیه از سوی حزب حاکم عدالت و توسعه که از طرف حزب متحد جنبش ملی‌گرا حمایت می‌شود، به عنوان نامزد ریاست جمهوری معرفی شده است. این در حالیست که کمال قلیچداراوغلو به عنوان نامزد واحد حزب مخالف «اتحاد مردم» معرفی شده است.

اونال چویکوز، مشاور سیاست خارجی قلیچداراوغلو روز شنبه به رادیو سوئد گفت: امیدوارم بتوانیم همه این فرآیند‌ها در مورد تصویب پیشنهاد سوئد برای عضویت در ناتو را تا نشست ویلنیوس تکمیل کنیم. دولت جدید چنین قصدی خواهد داشت.

سوئد به همراه فنلاند در ماه مه ۲۰۲۲، چند ماه پس از آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین، پیشنهاد عضویت در ناتو را ارائه کردند. درخواست فنلاند توسط تمام ۳۰ عضو این اتحاد نظامی تحت امر آمریکا تایید شده است. پیشنهاد سوئد همچنان در انتظار تایید مجارستان و ترکیه است و روند الحاق به دلیل اقدامات موهن از جمله قرآن‌سوزی در جریان اعتراضات در استکهلم متوقف شده است.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی