تیتر امروز

دربی ۱۰۱؛ پرتاب اشیا به سمت بیرانوند +ویدیو
آخر هیـ"جام"!

دربی ۱۰۱؛ پرتاب اشیا به سمت بیرانوند +ویدیو

امشب (چهارشنبه) ورزشگاه آزادی حال و هوای دیگری خواهد داشت؛ ورزشگاهی پر از خاطره، جنجال، تنش و هیاهو که هیجان را روی سکو‌ها به اوج خود رسانده است. پس از ۱۰۰ دربی، امشب یحیی و ساپینتو که انگیزه‌های...
یکی از سالن‌های کارخانه
عضو هیات مدیره کانون هماهنگی شورا‌های اسلامی کار تهران به دیدار خبر داد:

یکی از سالن‌های کارخانه "داروگر" بازگشایی شد

چند روزی است که انتشار خبر تعطیلی کارخانه معروف "داروگر"، در رسانه‌ها حسابی داغ شده حالا عضو هیات مدیره کانون هماهنگی شورا‌های اسلامی کار تهران به دیدار می‌گوید: خصوصی سازی چرخ دنده این کارخانه...
کارشناس اقتصادی: کشت خشخاش در ایران قانونی شود+ ویدیو
پیشنهادی برای فلج شدن اقتصاد طالبان؛ کشت "تریاک خانی"

کارشناس اقتصادی: کشت خشخاش در ایران قانونی شود+ ویدیو

یک کارشناس اقتصاد مدرن که پای ثابت برنامه‌های اقتصادی صدا و سیماست در یک کلیپ که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، پیشنهاد داد، ایران به قطب اصلی کاشت خشخاش تبدیل شود.
کارشناس چینی مطرح کرد

زمان آغاز مذاکرات صلح بین مسکو و کی‌یف؛ خیلی دور، خیلی نزدیک

به گفته یکی از مقامات ارشد اندیشکده مطالعات بین‌المللی شانگهای، زمان مناسب برای آغاز مذاکرات صلح بین طرفین درگیر در اوکراین، احتمالا اواخر سال جاری فرا می‌رسد.

کد خبر: ۱۴۹۰۰۲
۱۴:۵۹ - ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۲

زمان آغاز مذاکرات صلح بین مسکو و کی‌یف؛ خیلی دور، خیلی نزدیک
دیدارنیوز: به گفته یکی از مقامات ارشد اندیشکده مطالعات بین‌المللی شانگهای، زمان مناسب برای آغاز مذاکرات صلح بین طرفین درگیر در اوکراین، احتمالا اواخر سال جاری فرا می‌رسد.

ژائو لانگ، معاون واحد مطالعات حکومت‌داری جهانی در اندیشکده مطالعات بین‌الملل شانگهای، با اشاره به تحلیل مولفه‌های مختلف دخیل در جنگ اوکراین، گفت که زمان مناسب برای آغاز مذاکرات صلح بین مسکو و کی‌یف اواخر سال جاری فرا خواهد رسید.

لانگ دراین‌باره گفت: پس از یک دور «نبرد‌های سرنوشت‌ساز»، احتمالاً طرفین درگیر، تصویری دقیق‌تر از اهداف راهبردی و توانمندی‌های خود ترسیم خواهند کرد و به طور همزمان، گرایش بیشتری به ازسرگیری گفتمان و مذاکرات نشان خواهند داد.

به گفته وی، همزمان با اینکه روسیه، آمریکا و اوکراین بیشتر و بیشتر در چرخه انتخابات داخلی خود در سال ۲۰۲۴ درگیر می‌شوند، لزوم دستیابی به نتایج و دستاورد‌های خاص پررنگ‌تر می‌شود.

وی تاکید کرد: تلفیق این مولفه‌ها، آشکارا نشان می‌دهد که احتمالاً زمان مناسب برای ازسرگیری مذاکرات، اواخر سال فرا می‌رسد.

به باور لانگ، تعدادی از کشور‌های بی‌طرف با نفوذ بالا می‌توانند در پیشبرد مذاکرات نقش مهمی ایفا کنند. در این رابطه، گروه جی ۱۰ شاید کارگروهی را با مشارکت روسیه، اوکراین، آمریکا و کشور‌های اتحادیه اروپا تشکیل ده. این کارگروه برای مذاکره غیرمستقیم و رسیدگی به مسائل اصلی از جمله آتش‌بس، خروج نیروها، حفظ صلح و رسیدگی به اقدامات بازسازی پساجنگ، بستری باثبات فراهم خواهد کرد.

شی جین‌پینگ، رئیس جمهور چین ۲۶ آوریل (۶ اردیبهشت) برای نخستین بار پس از آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین، اولین تماس تلفنی را با ولودیمیر زلنسکی، همتای اوکراین وی برقرار کرد.

رئیس جمهور چین در این مکالمه بر تمایل پکن برای کمک به پی‌ریزی روند مذاکرات برای خاتمه دادن به جنگ، تاکید کرد. جین‌پینگ قصد دارد تا فرستاده ویژه دولت چین در امور اوراسیا را با هدف بحث و رایزنی جامع برای حل و فصل سیاسی بحران اوکراین، به این کشور و سایر کشور‌های دخیل اعزام کند.

منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی