تیتر امروز

ملکیان: نظر برخی علما مبنای دینی و قرآنی ندارد/ خاتمی برای کار سیاسی در جهان سوم مناسب نیست/ به صداقت میرحسین شک ندارم
گفت‌و‌گوی دیدار در برنامه اصل ۲۷ با فیلسوف و متفکر معاصر (قسمت دوم)

ملکیان: نظر برخی علما مبنای دینی و قرآنی ندارد/ خاتمی برای کار سیاسی در جهان سوم مناسب نیست/ به صداقت میرحسین شک ندارم

استاد مصطفی ملکیان، فیلسوف و متفکر معاصر، یکی دیگر از مهمانان ویژه فصل جدید برنامه اصل ۲۷ بود؛ او در بخش دوم این گفت‌و‌گو به زوایای مختلف ادیان و نظریه‌های مرتبط با آن پرداخت.
نعیمی‌پور: خاتمی می‌گوید رفراندوم، اما
نماینده پیشین مجلس در دومین قسمت از گفت‌وگوی خود با دیدارنیوز در برنامه رکن سه

نعیمی‌پور: خاتمی می‌گوید رفراندوم، اما "نیشگون" نمی‌گیرد/ حکومت اسلامی جایگزین جمهوری شده/ انشاالله، در دیدارنیوز با تاجزاده مناظره می‌کنم

محمد نعیمی‌پور در دومین قسمت از گفت‌وگوی اختصاصی خود با دیدارنیوز روش‌ افرادی چون مصطفی تاجزاده و مهدی نصیری را ژورنالیستی و بی‌حاصل دانست و گفت: سیاستمدار باید روشی مستقل از سر و صدای رسانه‌ای...

تحصیل ۴۰ هزار دانشجوی افغان در ایران

قائم‌مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل از تحصیل بیش از ۴۰ هزار دانشجوی افغانستانی در ایران خبر داد و گفت: سه دانشگاه تک جنسینی ایران برای پذیرش دانشجویان دختر افغان اعلام آمادگی کردند.

کد خبر: ۱۴۸۹۶۶
۰۹:۲۴ - ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۲

تحصیل ۴۰ هزار دانشجوی افغان در ایران

دیدارنیوز: وحید حدادی اصل، ضمن بیان این مطلب روسیه و چین را دو کشور بسیار مهم در تعاملات علمی بین اللملی برای ایران دانست و اظهار کرد: ارتباط علمی ما با کشور چین بسیار حساس و مهم است و سفر اخیر رییس جمهور به این کشور نیز اهمیت بسیاری داشت به طوریکه کشور چین علاقه زیادی دارند که در ایران کرسی زبان چینی راه اندازی کنند و دست ما نیز برای فعالیت‌های علمی در آن کشور نیز باز است.

رئیس مرکز همکاری‌های علمی وزارت علوم با بیان اینکه محدودیتی برای جذب دانشجویان افغانستانی در ایران وجود ندارد، گفت: هر دانشجوی خارجی که وارد کشور می‌شود باید پاسپورت یا کارت رسمی داشته باشد وزارت علوم اعلام کرده اگر این مدارک هویتی که از سوی وزارت کشور و خارجه اعلام شده است برای دانشجویان خارجی وجود نداشته باشد امکان تحصیل نیز وجود ندارد.

حدادی اصل تاکید کرد: تغییری در سیاست وزارت علوم برای جذب دانشجوی خارجی نیست، اما به هر حال جذب دانشجو در هر دانشگاه یا شهر خاص حساب کتاب خود را دارد وزارت علوم و کشور باید این موضوع را بررسی کند چرا که تجمع این افراد در یک دانشگاه خاص یک جامعه ایجاد می‌کند؛ بنابراین جذب دانشجو در هر شهری باید بر اساس محدودیت‌ها و قوانین خوداتفاق بیفتد.

قائم‌مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل تاکید کرد: سیاست وزارت علوم نیز در برابر دانشجویان خارجی اعم از دانشجویان افغانستانی به این صورت است که اگر سقف پذیرش دانشجو از نظر خوابگاه، هتل و ... در یک شهری پر شد از پذیرش دانشجو در آن دانشگاه و شهر ممانعت کند و دانشجویان می‌توانند شهر‌ها یا دانشگاه‌های دیگر کشور را برای تحصیل انتخاب کنند؛ بنابراین این موضوع امنینی نیست.

وی با بیان اینکه حدود ۴۰ هزار دانشجوی افغانستانی در کشور مشغول تحصیل هستند، افزود: ما دنبال حل مشکل مالی این دانشجویان هستیم ضمن اینکه بسیاری از دانشجویان افغانستانی علاقمند هستند به شکل مجازی در کشور تحصیل کنند بعد از اعمال محدودیت تحصیل برای دختران افغانستانی سه دانشگاه تک جنسیتی ما (الزهرا، کوثر و حضرت معصومه) اعلام آمادگی کردند تا دانشجویان متقاضی را پذیرش کنند.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی