تیتر امروز

صنایع دستی؛ ارزآور اما مهجور
دیدار بررسی می‌کند

صنایع دستی؛ ارزآور اما مهجور

از امروز هفته صنایع دستی در کشور آغاز شد، صنعتی که از سال‌ها پیش قرار بود در کنار صنعت گردشگری نقش عمده‌ای در ارزآوری داشته باشد، اما ...
گزارش دیدار از طرح اجرا نشده شهرداری تهران

"آتش" ساختمان‌های ناایمن را می‌بلعد؛ زاکانی به دنبال تصویب طرح حجاب است!

در حالیکه آتش سوزی انبار چسب بازار تهران در کمترین فاصله زمانی از آتش سوزی انبار لاستیک اتفاق افتاد و موضوع ساختمان ناایمن جدی‌تر می‌شود، زاکانی به دنبال تصویب طرح حجاب است!.
هاکان فیدان، تلفیق میدان و دیپلماسی
از سعدآباد تا توپکاپی (۸۶)، رونمایی اردوغان از چهره خاص کابینه تازه

هاکان فیدان، تلفیق میدان و دیپلماسی

پس از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری، رجب طیب اردوغان با معرفی کابینه جدید رسما وارد دور تازه مسئولیت چند ساله خود شد و حالا معرفی وزیر امور خارج او مورد توجه جهان قرار گرفته است.
مرد پرتغالی و شاگردانش قوی‌تر از بحران‌های داخلی

روند خیره‌کننده استقلال با «ساپینتو»

شاگردان ریکاردو ساپینتو در دور رفت توانستند در ۱۵ بازی، از ۴۵ امتیاز ممکن فقط ۲۷ امتیاز به‌دست بیاورند، اما حالا شرایط در نیم‌فصل دوم کاملا متفاوت است و آبی‌ها از ۳۰ امتیاز ممکن تا پایان هفته دهم نیم‌فصل دوم (هفته بیست‌وپنجم) توانسته‌اند ۲۵ امتیاز کسب کنند.

کد خبر: ۱۴۷۶۷۱
۱۲:۰۷ - ۱۹ فروردين ۱۴۰۲

روند خیره‌کننده استقلال با «ساپینتو»

دیدارنیوز: آبی‌پوشان پایتخت با وجود مشکلات مالی روز‌های درخشانی را پشت سر می‌گذارند.

استقلال تهران یکی از پرماجراترین فصل‌های خود را در دوران حضورش در لیگ برتر فوتبال ایران پشت سر می‌گذارد؛ آبی‌ها هر چقدر که در بیرون از زمین شرایط بحرانی را دارند و اشتباهات سریالی مدیران باشگاه باعث شده تا هم حقوق بازیکنان و کادرفنی به تعویق بیفتد و هم مهم‌تر از آن، پرونده‌های مالی باشگاه باز بماند و حذف از آسیا و خطر کسر امتیاز آبی‌ها را تهدید کند، در داخل زمین روندی کاملاً متفاوت را تجربه می‌کنند. شاگردان ریکاردو ساپینتو نشان داده‌اند که بی‌توجه به حواشی موجود به دنبال سربلندی تیم‌شان در سطح اول فوتبال ایران هستند.

استقلالی‌ها که فصل گذشته یک قهرمانی مقتدرانه و بدون شکست را همراه با فرهاد مجیدی تجربه کردند، حالا با هدایت ریکاردو ساپینتو در سودای تکرار قهرمانی هستند. آبی‌ها هر چند که فرصت تکرار قهرمانی بدون شکست را ندارند، اما با این وجود هواداران استقلال حمایت ویژه‌ای از تیم‌شان دارند، چون شاگردان ساپینتو با نمایش‌های تهاجمی و تماشاگرپسند به خوبی توانسته‌اند خود را در دلِ هواداران آبی‌پوش جای بدهند.

آبی‌پوشان پایتخت در لیگ بیست‌ودوم در روندی خلاف فصل گذشته که با بیشترین میزان صدرنشینی به جام قهرمانی رسیدند، با وجود رسیدن به پایان هفته بیست‌وپنجم هنوز رنگ صدر جدول را ندیده‌اند، اما با این وجود، استقلال یکی از ۳ تیم برتر جدول رده‌بندی است و هم‌امتیازی با سپاهانِ صدرنشین (ناکامی در رسیدن به رتبه اول جدول به دلیل باخت در بازی رودررو) باعث شده تا به مانند فصل گذشته، استقلال بازهم در کورس قهرمانی باشد.

نیم‌فصل رویایی؛ در حسرت ۵ امتیاز از دست رفته!

شاگردان ریکاردو ساپینتو در دور رفت توانستند در ۱۵ بازی، از ۴۵ امتیاز ممکن فقط ۲۷ امتیاز به‌دست بیاورند، اما حالا شرایط در نیم‌فصل دوم کاملاً متفاوت است؛ به‌طوری که نگاهی به آمار و ارقام آبی‌پوشان پایتخت در نیم‌فصل دوم نشان می‌دهد که شاگردان ساپینتو از ۳۰ امتیاز ممکن تا پایان هفته دهم نیم‌فصل دوم (هفته بیست‌وپنجم) توانسته‌اند ۲۵ امتیاز کسب کنند و شکست مقابل سپاهان و توقف برابر نساجی باعث شده تا فقط ۵ امتیاز برای استقلال از دست برود.

آبی‌ها در نیم‌فصل دوم برترین تیم لیگ بوده‌اند و در جدول با کسب ۲۵ امتیاز و تفاضل ۱۴+ در صدر جدول برترین تیم‌های نیم‌فصل دوم قرار دارند و بعد از شاگردان سا پینتو، نام تیم‌های سپاهان اصفهان و تراکتور تبریز به عنوان برترین تیم‌های نیم‌فصل دوم به چشم می‌خورد. نکته جالب‌توجه اینکه استقلال در نیم‌فصل نخست، کارش را در رتبه چهارم جدول و در فاصله ۵ امتیازی تا تیم صدرنشین به پایان برد، اما حالا آبی‌ها هم‌امتیاز با تیم صدرنشین جدول در جایگاه دوم قرار دارند.

روی فرم و آماده به سوی دبل قهرمانی

استقلال در ۱۰ بازی اخیر خود در لیگ برتر و جام حذفی، ۹ برد داشته و تنها توقف شاگردان ریکاردو ساپینتو در قائمشهر مقابل نساجی مازندران بوده است. ضمن آنکه از آخرین شکست آبی‌ها بیش از ۸۰ روز می‌گذرد که آن‌ها در اصفهان در نخستین هفته از نیم‌فصل دوم مقابل سپاهان مغلوب شدند. نگاهی به جدول روی فرم‌ترین تیم‌های لیگ نشان می‌دهد که استقلال در ۶ بازی اخیر خود توانسته کارنامه‌ای تحسین‌برانگیز از خود به جای بگذارد.

شاگردان ساپینتو با کسب ۵ پیروزی و یک تساوی و به‌ثمر رساندن ۱۰ گل زده و دریافت تنها ۲ گل، بهترین تیم ۶ هفته اخیر لیگ برتر هستند و بعد از این تیم، نام مس رفسنجان و سپاهان اصفهان به چشم می‌خورد. اوج‌گیری آبی‌ها در حالی رخ داده که استقلال در هفته‌های گذشته در بحرانی‌ترین روز‌های خود به لحاظ مشکلات مالی و مدیریتی در فصل جاری بوده است که این مسئله به خوبی هنر مدیریت تیم را توسط ریکاردو ساپینتو نشان می‌دهد؛ البته که در این میان باید اشاره‌ای هم به اتحاد و صبوری بازیکنان استقلال داشت.

آبی‌پوشان پایتخت در ۳ بازی گذشته خود هیچ گلی دریافت نکردند و از آخرین گل دریافتی استقلال بیش از ۳۳۳ دقیقه می‌گذرد؛ جالب آنکه بعد از دریافت گل در دیدار مقابل گل‌گهر، استقلالی‌ها توانسته‌اند ۷ گل به‌ثمر برسانند تا مشخص شود که ضمن استحکام دفاعی، ساپینتو توانسته به تیمش در فاز تهاجمی هم سامان بدهد و همه این موفقیت‌ها در کنار یکدیگر باعث شده تا هواداران استقلال نسبت به آینده تیم‌شان در فصل جاری (در لیگ برتر و جام حذفی) امیدوار بمانند و با وجود مشکلات متعدد، رسیدن به قهرمانی دوباره در فوتبال ایران برای آبی‌ها در فصل جاری چندان دور از ذهن نیست.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی