تیتر امروز

تاریخ به روایت موتلفه اسلامی
برنامه هفدهم تنگنا در گفت‌و‌گو با اسدالله بادامچیان (قسمت اول)

تاریخ به روایت موتلفه اسلامی

در نخستین بخش از برنامه تنگنا در گفت‌وگو با دبیر کل حزب موتلفه اسلامی، روایتی از آغاز به کار این حزب در دهه ۱۳۴۰ را از زبان اسدالله بادامچیان خواهید شنید که پر از جزئیات جالب و مهم است.
استقلال ۱ - پرسپولیس ۲/ عالی‌شاه‌‍نامه!
دوگانه یحیی در حضور پرتغالی‌ها!

استقلال ۱ - پرسپولیس ۲/ عالی‌شاه‌‍نامه!

تیم پرسپولیس پس از فتح لیگ برتر، در دیداری جنجالی و پرتنش با شکست استقلال قهرمان جام حذفی فوتبال ایران شد تا یحیی و تیمش با عملکردی درخشان دوگانه این فصل را به خانه ببرند. امید عالیشاه بازیکن...
افاضات اضافه

مملکت مال کسانی‌ست که قبول دارند

شاید در میان خواص هم کمتر کسی به اندازه عوام‌الملک تعهد و مسئولیت‌پذیری داشته باشد که در تعطیلات نوروز نیز لحظه‌ای از رصد امور و نقد عملکرد مقامات دست برنداشته است. این هم تحفه نوروزی عوام در دومین جمعه‌ی نوروز ۱۴۰۲...

کد خبر: ۱۴۷۳۶۵
۱۲:۰۴ - ۱۱ فروردين ۱۴۰۲

مملکت مال کسانی‌ست که قبول دارند

 

دیدارنیوز ـ عوام‌الملک:

جمعه ۴ فروردین ۱۴۰۲

صحبت‌های مهم علیرضا، رییس بلدیه تهران را خواندم. اعلام کرد که برخی‌ها قانون اساسی و نظام را قبول ندارند اما علاقمند هستند که بیایند در رقابت انتخاباتی شرکت کنند. واقعا هم این برخی‌ها موجودات عجیبی هستند. باید اجازه بدهند علیرضا و دکتر ابراهیم و محسن و سعید و امیرحسین که قبول دارند هر دفعه در انتخابات شرکت کنند و نوبتی برنده بشوند. اگر هر کدام دوبار هم برنده شوند تا چهل سال آینده نگرانی درباره کسانی که می‌توانند در رقابت شرکت کنند وجود نخواهد داشت. فقط اگر می‌شود بعد از دکتر ابراهیم اول نوبت را به محسن و سعید بدهند چون بالاخره در این رقابت‌ها حق آب و گل دارند. بقیه هم اگر قبول ندارند جمع کنند بروند. مملکت مال کسانی‌ست که قبول دارند و می‌توانند شرکت کنند. اخبار اعتراضات به حق عوام فرانسه را دنبال کردم. متاسفانه خواص فرانسه اصلا حق اعتراض را برای عوامشان به رسمیت نمی‌شناسند و با استفاده از امنیه‌ها و نظمیه‌هایشان طوری با عوام برخورد می‌کنند که کسی نداند فکر می‌کند اغتشاشگرند. خوشبختانه ناصر، سخنگوی خواص‌الدوله امور خارجه هم از خواص فرانسه خواست که به جای خشونت علیه عوام، صدای معترضان را بشنوند و با عوام خودشان گفتگو کنند. خیلی زیبا بود. شاید بد نباشد خواص ما داوطلبانه برای خواص فرانسه دوره‌های آموزشی گفتگو با عوام و شناخت تفاوت‌های اعتراض با اغتشاش برگزار کنند تا شاید عوام فرانسه کمتر مورد خشونت قرار گیرند. به نظرم احمد، خواص‌الدوله امور داخله به خاطر تبحر در گفتگو و حسین، خواص‌الدوله امور خارجه به خاطر قابلیت صحبت کردن با بیشتر زبان‌های زنده دنیا می‌توانند به عنوان مدرس این دوره‌ها به فرانسه بروند‌. صحبت‌های بزرگواران شهرهای مختلف از جمله گرگان، شیراز، تهران، قم و مشهد درباره لزوم گفتگو با عوام درباره حجاب را خواندم. یک فیلم هم از گفتگو کردن نماینده خواص با نسوان بی‌حجاب در ورودی باغ ارم شیراز دیدم. خیلی مودبانه بود. از کسانی که حجاب داشتند تشکر می‌کرد و به کسانی که حجاب نداشتند می‌گفت لطفا از همین راهی که آمدید چند قدم به عقب برگردید و هر وقت شرایط تشکر شدن توسط من را پیدا کردید برگردید. گفتگوهای سازنده‌ای بود. یک عکس هم از بیلبوردی در شیراز به دستم رسید که از عوام خواسته بود گزارش‌های‌شان درباره کشف حجاب را پیامک کنند. احتمالا خواص می‌خواهند بعد از شناسایی مکان‌های کشف حجاب، نمایندگان خود را جهت گفتگو با کاشفان حجاب و فراهم آورندگان مکان‌های اکتشافات اعزام نمایند. اگر فرانسوی‌ها ذره‌ای با این سبک گفتگو آشنا بودند الان کارشان به جایی نمی‌رسید که مجبور شوند با معترضان مثل اغتشاشگران برخورد کنند.

 شنبه ۵ فروردین ۱۴۰۲

سردار حسن فرمانده نظمیه‌های مخصوص گفت که امسال باید ظرفیت نظمیه‌های مخصوص را دو برابر کنند تا بتوانند ۴۰۰نقطه را پوشش بدهند. امیدوارم زودتر ظرفیت‌شان را بالا ببرند چون اینجا فرانسه نیست که کسی اعتراضی داشته باشد و اگر هم کسی در خیابان آمد قطعا اغتشاشگر است. تصاویری از پرواز تهران به شیراز به دستم رسید که نشان می‌داد هواپیمایی کاسپین به خاطر خدمت به عوام، صندلی‌های هواپیما را با فاصله کم چیده بود تا هم مسافران بیشتری سوار هواپیما شوند و هم آنهایی که سوار می‌شوند طوری در هم گره بخورند که محبتشان اول نسبت به هم و بعد نسبت به خواص بیشتر شود. هوای تهران امروز با اینکه اولین روز کاری سال نو بود و هنوز تهران خلوت است ناسالم بود. عیبی ندارد. مهم این است که علیرضا قبول دارد و می تواند شرکت کند. دکتر ابراهیم از خواص‌الدوله‌های اقتصادی درخواست کرد برنامه‌‌های خودشان برای مهار تورم و رونق تولید را ارائه کند. کار مهم و خوبی‌ست. خود دکتر ابراهیم، هفت‌‌هزار صفحه برنامه دارد و از روی برنامه پیش می‌رود و فکر کنم فعلا تا سر مهار تورم را خوانده است. به همین خاطر لازم است خواص‌الدوله‌هایش هم از الان با برنامه کار کنند. بالاخره امسال قرار است کسانی که قبول دارند خواص‌المله‌های جدید را انتخاب کنند و مهم است که خواص‌الدوله‌ها با برنامه باشند. آخر شب مصاحبه یکی از فوتبالیست‌های تیم ملی روسیه را درباره سفرشان به ایران خواندم. مثل اینکه از وضعیت اینترنت خیلی راضی نبوده است. احتمالا متوجه نشده که خواص خودشان به خواص ما کمک می‌کنند که کمی اینترنت به عوام برسد.

 یکشنبه ۶ فروردین ۱۴۰۲

حسین، خواص‌المله رفسنجان خبرهای خوبی درباره طرح جدید حجاب داد. از آن طرح‌هایی‌ست که در راستای گفتگو کردن خواص با عوام و مخصوصا نسوان تهیه شده است. طبق این طرح‌، خواص و عواملشان اصلا با نسوان بی‌حجاب مواجهه فیزیکی ندارند و در قالب گفتگو یا نسوان بی‌حجاب را از ۵۰۰هزار تومان تا سه میلیارد تومان جریمه می‌کنند و یا گواهینامه رانندگی و گذرنامه‌هایشان را باطل می‌کنند و یا استفاده از اینترنت را برایشان ممنوع می‌کنند. البته هنوز جزئیات طرح به دستم نرسیده است که بفهمم هر کدام از جریمه‌ها مال چقدر بی‌حجابی‌ست. احتمالا از رستنگاه مو تا ته دم موی نسوان را وجب می‌کنند و به ازای هر یک وجب که از جلو یا عقب بیرون بیاید ۵۰۰هزار تومان به مبلغ جریمه اضافه می‌کنند. با این حساب جریمه ۳میلیارد تومانی شامل کسانی می‌شود که گیسوانشان خیلی بلند و کمند باشد. از قدیم هم گفته بودند هر که بامش بیش، برفش بیشتر. همین که در این طرح گزینه ابطال شناسنامه نگذاشته‌اند نشان‌دهنده گفتگومحور بودن خواص ما نسبت به خواص خشن فرانسه است. خبر خوب تعطیلی رادیوی فارسی ملکه سابق انگلستان را شنیدم. خوشحال شدم. هر چقدر این بنگاه‌های خبرپراکنی بیگانه که از داخل و خارج مشغول انتشار اخبار هستند بیشتر تعطیل شوند به نفع ماست. بیش باد! اگر همت کنیم و همه را تعطیل کنیم شاید عوام مجبور شوند توجه بیشتری به رادیو و تلویزیون بودجه‌بگیر خودمان بکنند.

 دوشنبه ۷ فروردین ۱۴۰۲

عیسی اعلام کرد از آغاز عصر ابراهیم سرعت اینترنت ۷۵ درصد افزایش یافته و رتبه ایران ۲۰ پله کاهش یافته است. راست می‌گوید. سرعت اینترنت تقریبا با سرعت حرکت قطار پیشرفت تنظیم شده است و مساوی و هم‌جهت هستند. اتفاقا از اول عصر ابراهیم و مخصوصا در این شش هفت ماه و مخصوصاتر در این یک هفته‌ای که از سال جدید می‌گذرد هر وقت که می‌خواهم از اینترنت استفاده کنم تا برنامه مورد نظر راه بیفتد یا صفحه مدنظر باز شود فرصت کافی برای دعا کردن برای عیسی و دکتر ابراهیم و حتی بقیه خواص اعم از خواص‌الدوله‌ها و خواص‌المله‌ها و خواص‌الرعایا و آبا و اجداد و کلیه بستگان سببی و نسبی ایشان را به دلیل افزایش سرعت اینترنت پیدا می‌کنم. بعضی وقت‌ها حتی سرعت طوری‌ست که به این فکر می‌افتم برای برادران و رفیقان چینی و روسی‌مان هم به خاطر دعای خیر و نقش مفیدشان در افزایش سرعت اینترنت و هل دادن قطار پیشرفت کشور هم آرزوهای خوب بکنم. آمار تورم نقطه‌ای اسفند را دیدم. یازده درصد از میزان افزایش سرعت اینترنت در عصر ابراهیم کمتر بوده. لابد برای همین هم ابراهیم از خواص‌الدوله‌های اقتصادیش خواسته که در کنار برنامه هفت هزار صفحه‌ای خودش، چند صفحه برنامه هم آن‌ها بدهند. باید همه اعداد و ارقاممان با هم یکسان و هماهنگ باشد. در دوران محمود، شصت و سه درصد خیلی مهم بود اما در عصر ابراهیم باید هفتاد و پنج درصد را به دست آورد. سخنرانی امروز دکتر ابراهیم در جمع خواص‌الدوله‌ها را هم دیدم‌. معلوم بود کمی دلشکسته شده از کسانی که با قلم زدن بیجا و حرف زدن‌های نادرست عوام را ناامید می‌کنند. آن هم وقتی که یک خواص‌الدوله‌ای در انتخابات بر سر کار آمده است. درست می‌گوید. مثلا در سال ۹۶ که حسن در انتخابات بر سر کار آمده بود احمد، بزرگوار مشهدی که اتفاقا پدر متعلقه دکتر ابراهیم است از همان چند ماه بعدش که دی می‌شد با حرف‌های زیبا باعث امیدواری عوام سراسر کشور شد و عملا عوام را تشویق کرد برای حمایت از حسن و خواص‌الدوله‌اش در مشهد و بعد سایر شهرها به خیابان بیایند و شعار حسن متشکریم بدهند. دکتر ابراهیم در مورد میانگین رشد اقتصادی هم توضیحات خوبی داد. میانگین پنج و خرده‌ای و چهار و چهاردهم این دو سال می‌شود چهار و قطعا رشد خوبی‌ست. خوشبختانه نحوه محاسبات دکتر ابراهیم هم همیشه طوری‌ست که جلوی سیاه‌نمایی‌های غربی‌ها را می‌گیرد. واقعا هم ریاضیات و محاسبات غربی، جهت‌دار و مشکوک است و مثلا ادعا می‌کنند شش به علاوه چهار می‌شود ده. در حالیکه اگر مطابق ریاضیات دکتر ابراهیمی حساب کنند حاصلش نهایتا هشت یا حتی شاید هفت و خرده‌ای بشود و این وسط چیزی هم کاسب شویم.

 سه‌شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۲

مصطفی، خواص‌المله تهران خبر داد که کره و ژاپن چهل یا پنجاه سال پیش شرایط سختی داشتند اما عوام با خواصشان همکاری کردند و تحمل کردند‌ الان هم عوام باید تحمل کنند. فکر کنم مصطفی در جریان نیست که عوام چون از همان چهل پنجاه سال پیش در حال تحمل بوده‌اند و شرایط سختی داشته‌اند چیزی برایشان عوض نشده که نیاز به توضیحات جدید خواص داشته باشند. اما بهتر است لااقل مصطفی اسم کشورهای دیگر را نیاورد چون بالاخره عوام هم هنوز ممکن است برای خودشان غرور داشته باشند و این مقایسه‌ها ناراحتشان کند. آمار سهم تجارت ایران در جهان در سال گذشته میلادی را هم دیدم‌. ۲۴صدم درصد بوده که پایین‌ترین میزان در طول تاریخ ایران است‌. عیبی ندارد. باید فکر کنیم چهل پنجاه سال تحمل را نکرده‌ایم و از حالا باید بکنیم تا شرایط سختمان بگذرد و چهل پنجاه سال دیگر مصطفی برای آیندگانمان توضیح بدهد که چطور توانسته‌ایم از ژاپن و کره و حتی ترکیه و امارات و قطر و بحرین جلو بزنیم.

 چهارشنبه ۹ فروردین ۱۴۰۲

به نظر می‌رسد چون در عصر ابراهیم همه مشکلات کشور حل شده است اصولیون و بزرگواران و خواص این روزها تمام فکر و ذکرشان همه‌گیری حجاب اجباری‌ست تا مشکل بی‌حجابی برخی نسوانی که هنوز با میل و اراده خودشان مطابق نظر خواص لباس نمی‌پوشند را زودتر و قبل از اینکه این گروه از نسوان خیلی گرمشان بشود حل کنند. قطعا هم موافق خواهند شد. قبلا هم در اینجور مسائل مثل بقیه مسائل موفق بوده‌اند. حتی حسین، مدیر مسوول روزنامه بودجه‌بگیر هم به یک روزنامه بیگانه گفت اگر سال آینده به اینجا بیایید این نسوان بی‌حجاب را در معابر نخواهید دید. فقط باید حواسمان باشد که آن روزنامه بیگانه، سال دیگر به همین‌جایی که حسین گفت بیاید و به جای دیگری نرود. خوشبختانه به نظر می‌رسد بین آمریکا و اسرائیل دعوا بالا گرفته و جو گفت به این زودی‌ها بنیامین را به کاخ سفید دعوت نخواهد کرد. خبر خوبی‌ست. همزمان باعث فروپاشی آمریکا و اسرائیل و حتی بقیه غرب می‌شود. شب قبل از خواب فیلم لحظه ورود حسین، خواص‌الدوله امور خارجه به محل جلسه با رفیق سرگئی عزیز در مسکو را دیدم. حسین در ماشین نشسته بود و احتمالا مشغول جواب دادن به پیامک‌ها و پیام‌های خصوصی دریافتی‌اش در توئیتر بود. بالاخره آنجا فیلتر اینترنت مثل اینجا نیست و حسین باید از فرصت نهایت استفاده را می‌کرد. بعد از انجام کارش از ماشین پیاده شد و به داخل ساختمان رفت و رفیق سرگئی عزیز که نگران شده بود به سمتش آمد و گفت ظاهرا نمی‌خواستی از ماشین پیاده بشوی. داشتم نگرانت می‌شدم. حسین هم گفت: چرا نگران؟ منتظر بودم. رفیق سرگئی عزیز هم پرسید منتظر چی بودی؟ و حسین گفت منتظر بودم که جواب همه پیام‌ها را بدهم. متاسفانه در فیلمی که پخش شده بخش‌هایی از این جملات موجود نیست و عده‌ای ممکن است جوسازی کنند که رفیق سرگئی عزیز، حسین را داخل ماشین منتظر کرده و به استقبالش نرفته است. این‌ها تبلیغات غربی‌هاست‌. می‌خواهند کاری کنند دستاوردهای بزرگ سفر حسین به مسکو که در ادامه دستاوردهای سفر بزرگ پانزده ماه پیش دکتر ابراهیم به مسکو هست به چشم نیاید.

 پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲

تا عصر هیچ خبری را دنبال نکردم که بتوانم استراحت کنم و کتاب بخوانم‌ و حالم بهتر باشد. سر شب خبر بوسیدن حدود هزار نفر از برادران اصولی باارزش توسط محمدباقر را شنیدم و صحنه را هم دیدم‌. واقعا کار مهمی بود که محمدباقر انجام داد. این همه بوس آن هم با ماسک واقعا کار هر کسی نیست و در تاریخ خواصی‌گری ایران هم نمونه نداشته است. بعضی از عوام پیام‌هایی درباره نرخ فردایی دلار برایم فرستادند. انگار به ۵۵هزار تومان نزدیک شده است‌.‌ قبلا هم نوشته بودم که هر چه دلار گرانتر شود فروپاشی اقتصادی آمریکا زودتر اتفاق می‌افتد. خوشبختانه مساله قیمت دلار باعث نشد که حواس خواص و اصولیون و بزرگواران از مساله بی‌حجابی پرت شود و عده‌ای با پیامک پیشنهاد دادند از این به بعد در هنگام شعار دادن بعد از عبارت مرگ بر اسرائیل از شعار مرگ بر بی‌حجاب، بی‌حیا، بی‌غیرت استفاده شود. کار مهم و تاثیرگذاری‌ست. اگر بشود لابه‌لای شعار یکی دو تا فحش هم گذاشت اثرش بیشتر خواهد بود. آخر شب هم خواص‌الدوله‌های امور داخله درباره بی‌حجابی بیانیه دادند‌. این همه توجه به آخرین و تنها مشکل باقیمانده کشور قطعا باعث می‌شود زودتر این مشکل هم حل شود. مخصوصا که نسوان خودشان با میل و اراده پذیرفته‌اند که آنطور که خواص می‌خواهند لباس بپوشند و زندگی کنند.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی : ۰
غیر قابل انتشار : ۰
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۲۴ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۲
0
3
احسنت
آرزو
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۲۹ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۳
0
2
حسین بازجو غلط زیادی کرده،سال دیگه هرچی بشه من بی حجاب میرم داخل خیابون تا اون ها بیان یک نفر بی حجاب رو ببینن.
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی