تیتر امروز

دوپرده‌ی سیاست و سینما؛ در یک نگاه
گزارش تحلیلی سینما/ اختصاصی دیدار

دوپرده‌ی سیاست و سینما؛ در یک نگاه

مسعود پیوسته روزنامه‌نگار، سینما و سیاست در ایران؛ رابطه و تاثیر و تاثرپذیری هر کدام از دیگری را مورد بررسی قرار داده است.
از بسیاری مدعیان، آخوندترم/ به تکثری غیر قابل اجماع رسیده‌ایم/ مصباح را تحسین می‌کردم/ ۶ هزار نفر را از اعدام نجات دادیم
برنامه رکن سه با دکتر محمد علی وکیلی، نماینده مجلس دهم (قسمت دوم)

از بسیاری مدعیان، آخوندترم/ به تکثری غیر قابل اجماع رسیده‌ایم/ مصباح را تحسین می‌کردم/ ۶ هزار نفر را از اعدام نجات دادیم

بحث ما با محمدعلی وکیلی، نماینده مردم تهران در مجلس دهم در قسمت دوم گفت‌وگوی خود با برنامه رکن سه، پیرامون جمهوریت، اسلامیت، انتخابات و رعایت اخلاق در سیاست و دلایل انصرافش از ثبت نام در انتخابات...
آهای خبردار، آقای شهردار، از گلوی من دست‌هاتو بردار!
گزارش دیدار از ناکارآمدی مدیران شهری در کنترل آلودگی هوا

آهای خبردار، آقای شهردار، از گلوی من دست‌هاتو بردار!

موضوع آلودگی هوا و و تعطیلی پی‌در‌پی مدارس که هیچ نتیجه‌ای هم ندارد، نشان از ناتوانایی مدیران شهری به ویژه شهردار دارد که همین چند روز پیش گفته بود بساط ترافیک و آلودگی هوا را جمع می‌کند!
وابستگی‌ می‌تواند به سلاحی علیه‌ اروپا تبدیل شود

هشدار بورل؛ باید نیاز به چین را هم مثل روسیه کاهش دهیم

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز شنبه با تاکید بر لزوم تقویت روابط تجاری این اتحادیه با آمریکای لاتین گفت که اتحادیه اروپا قصد دارد همان‌طور که وابستگی خود را به گاز روسیه کاهش داد، وابستگی خود را به چین نیز کاهش دهد.

کد خبر: ۱۴۷۱۱۶
۱۹:۳۱ - ۰۶ فروردين ۱۴۰۲

هشدار بورل؛ باید نیاز به چین را هم مثل روسیه کاهش دهیم

دیدارنیوز: بورل در سفر به جمهوری دومینیکن گفت: «اروپا و آمریکای لاتین فرصت دارند تا روابط تجاری را همچنان به عنوان سرآغاز پیشرفت به نمایش بگذارند و ثابت کنند قرارداد‌های معوق سال‌های گذشته همچنان می‌توانند به پیشرفت مشترک طرفین یاری برسانند.»

وی با یادآوری این که اتحادیه اروپا پیش از جنگ اوکراین کاملا به گاز روسیه وابسته بود، گفت: «ما متوجه شدیم وابستگی‌ها که عناصری صلح‌ساز بودند می‌توانند به سلاح‌هایی علیه ما تبدیل شوند. وابستگی بیش از حد اروپا به گاز روسیه باعث شد ولادیمیر پوتین به این باور برسد که می‌تواند بدون تحمل هیچ عواقبی به اوکراین هجوم برد، زیرا اروپا پاسخی نخواهد داد. باور پوتین از آن‌جا ناشی بود که ما ۴۰ درصد از گاز مصرفی‌مان را از روسیه تامین می‌کردیم و او ما را چون زندانی در چنگال خود می‌دید.»

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با تاکید بر لزوم کاهش وابستگی این اتحادیه به چین گفت: «ما می‌خواهیم از وابستگی خود به چین مثل وابستگی سابقمان به روسیه در عصر هیدروکربن جلوگیری کنیم.»

این سیاستمدار ارشد اسپانیایی با اشاره به سرمایه‌گذاری‌های کلان کشور‌های اروپایی در آمریکای لاتین افزود: «ما اروپایی‌ها سرمایه‌گذاران اصلی در آمریکای لاتین هستیم. هیچ‌کس بیش از ما در این‌جا سرمایه‌گذاری نکرده است. ما بیش از کل سرمایه‌گذاریمان در روسیه یا در مجموع چین و هند و ژاپن، در آمریکای لاتین سرمایه‌گذاری کرده‌ایم.»

به گزارش کمیسیون اقتصادی سازمان ملل متحد برای کشور‌های آمریکای لاتین و حوزه کارائیب، ۳۲ درصد سرمایه‌گذاری خارجی در این منطقه در سال ۲۰۲۱ توسط اروپا انجام شده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی