تیتر امروز

هشدار حزب الله به اسرائیل درباره ایران/ ماشین کشتار نتانیاهو همچنان قربانی می‌گیرد
تنش میان ایران و اسرائیل پس از حمله تروریستی دمشق (بروزرسانی می‌شود)

هشدار حزب الله به اسرائیل درباره ایران/ ماشین کشتار نتانیاهو همچنان قربانی می‌گیرد

بعد از حمله تروریستی روز ۱۳ فروردین رژیم اسرائیل به کنسولگری ایران در سوریه، که باعث شهادت چند فرمانده سپاه شد، ایران شنبه شب ۲۵ فروردین‌ماه حملات گسترده پهپادی و موشکی خود را به اسرائیل انجام...
به ما رعایا ربطی ندارد، شما بکنید!
افاضات اضافه

به ما رعایا ربطی ندارد، شما بکنید!

در هفته‌ای که گذشت، عوام‌الملک به مسایل مهم و حساسی چون موی نسوان پرداخته و درباره حوادث اخیر در کشور گفته ما عوام، رعیتی بیش نیستیم و نباید این را فراموش کنیم.

انتقاد نماینده مجلس از واردات برنج؛ آقای «رئیسی» چرا اقدام جدی نشده؟

رضا حاجی پور، نماینده آمل در مجلس با انتقاد از واردات برنج خارجی، خطاب به ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور گفت: رهبر انقلاب بار‌ها بر توجه به تولید محصولات داخلی تاکید کرده اند، اما در خصوص حمایت از برنج تولید داخلی، توجهی صورت نمی‌گیرد. آقای رییس جمهور علی رغم توصیه‌های مذکور چرا در این زمینه اقدام جدی انجام نشده است؟!

کد خبر: ۱۴۷۰۲۲
۱۹:۲۲ - ۰۴ فروردين ۱۴۰۲

انتقاد نماینده مجلس از واردات برنج؛ آقای «رئیسی» چرا اقدام جدی نشده؟

دیدارنیوز: نماینده مردم آمل در مجلس با انتقاد از واردات برنج خارجی، گفت: در شرایطی که فصل کشت مجدد برنج فرارسیده، اما تمام کارخانجات شالیکوبی حوزه انتخابیه آمل و استان مازندران انباشه از برنج است.

رضا حاجی پور، با انتقاد از عملکرد وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی و صمت در مواجه با وضعیت بازار برنج در کشور و خطاب به رییس دولت سیزدهم، گفت: رهبر انقلاب بار‌ها بر توجه به تولید محصولات داخلی تاکید کرده اند، اما در خصوص حمایت از برنج تولید داخلی، توجهی صورت نمی‌گیرد. آقای رییس جمهور علی رغم توصیه‌های مذکور چرا در این زمینه اقدام جدی انجام نشده است!

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه حدود ۴۰ درصد برنج کشور در استان مازندران تولید و کشت می‌شود، اظهار کرد: این مهم در حالی است که هم اکنون تمام کارخانجات شالیکوبی حوزه انتخابیه آمل انباشه از برنج است.

وی با اشاره به اینکه اقتصاد استان‌های شمالی بر پایه کشاورزی است، ادامه داد: این مهم در حالی است که هم اکنون فصل کشت مجدد فرارسیده است و در صورتی که مسئولان اجرایی و دستگاه‌های ذیربط اقدامی برای خرید تضمیمی برنج نکنند، کشاورزان با بحران جدی مواجه خواهند شد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه با فرارسیدن فصل گرما، برنج‌های انباشته شده دچار آفت می‌شوند و دیگر قابل استفاده نخواهند بود، افزود: متاسفانه در چنین شرایطی شاهد واردات برنج به کشور هستیم که بزرگترین خیانت به کشاورزان بوده و سبب می‌شود این قشر زحمتکش با مشکل روبرو شوند؛ بر این اساس دستگاه‌های ذیربط باید جلوی توزیع برنج وارداتی به بازار را بگیرند و سریعا به خرید تضمینی برنج کشاورزان اقدام کنند.

عضو مجمع نمایندگان استان مازندران در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: تولیدکنندگان داخلی برنج با هزینه‌های زیادی سموم و نهاده‌ها را تهیه کرده اند و اکنون انتظار دارند محصولاتشان در بازار به فروش برسد نه اینکه برنج وارداتی خارجی جایگزین محصولاتشان شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی