تیتر امروز

مهدی رحمتی: توجه به ملیت ایرانی در جمهوری اسلامی قابل قبول نیست /احزاب باید مورد وثوق مردم باشند نه حاکمیت
دبیرکل حزب وحدت ملی در پنجمین برنامه رکن سه

مهدی رحمتی: توجه به ملیت ایرانی در جمهوری اسلامی قابل قبول نیست /احزاب باید مورد وثوق مردم باشند نه حاکمیت

مهدی رحمتی، دبیرکل حزب وحدت ملی در پنجمین برنامه رکن سه، در استودیو دیدار حاضر شد و به پرسش‌های ما پاسخ گفت. چکیده متنی و ویدئو کامل این گفتگو را بخوانید، ببینید و بشنوید.
لاهه، جنگ قضایی پنجم!
پیشینه شکایت‌های ایران و آمریکا در دادگاه بین‌المللی

لاهه، جنگ قضایی پنجم!

در حالی که شکایت ایران از آمریکا هم اکنون در دادگاه بین‌المللی لاهه در جریان است، دو کشور که بیش از چهار دهه در تخاصم بوده‌اند چند بار علیه یکدیگر به محاکم بین‌المللی شکایت برده‌اند.

لزوم مدیریت آب سدهای دز و کرخه جهت کشت تابستانه

رییس اتاق اصناف کشاورزی و منابع طبیعی شهرستان اهواز مرکز استان گفت: جلوگیری از هدر رفتن آب موجود در سدهای کرخه و دز به منظور تأمین آب مورد نیاز کشت تابستانه در این شهرستان عملی شود.

کد خبر: ۱۴۶۸۳۳
۱۵:۱۷ - ۲۸ اسفند ۱۴۰۱

لزوم مدیریت آب سدهای دز و کرخه جهت کشت تابستانه

 

دیدارنیوز _ سرویس‌ خوزستان، فاضل نیسی، رئیس اتاق اصناف کشاورزی و منابع طبیعی مرکز شهرستان اهواز در گفت‌وگو با دیدار با اشاره به پر شدن سطح سد دز در روزهای اخیر اظهار کرد: با توجه به بارندگی‌های اخیر و پر شدن سطح سد دز خطر آبگرفتگی مزارع پایین‌دست و منازل مسکونی روستاها مواجه هستیم لذا این آب نیاز به مدیریت صحیح و هدایت آب از حوضه سد دز به سمت حوضه سد کرخه دارد.

وی افزود: اقداماتی جهت مدیریت و جلوگیری از هدر رفتن آب موجود در سد به منظور تأمین آب مورد نیاز کشت تابستانه در این شهرستان استفاده کنند.

نیسی بیان کرد: کشاورزان چندین سال با عدم پیش‌بینی مسئولین جهت ذخیره آب و مدیریت غلط موجب عدم کشت تابستانه شده‌اند که این مسله نگرانی و ضررهای زیادی را به کشاورزان متحمل کرده است.

رئیس اتاق اصناف کشاورزی و منابع طبیعی مرکز شهرستان اهواز تصریح کرد: بحران آب در تابستان سال گذشته در خوزستان به ویژه در حوضه کرخه، اعتراضاتی را از سوی کشاورزان، دامداران، اهالی شهرها و روستاهای مسیر کرخه و فعالان محیط زیست به دنبال داشت.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی