تیتر امروز

تاریخ به روایت موتلفه اسلامی
برنامه هفدهم تنگنا در گفت‌و‌گو با اسدالله بادامچیان (قسمت اول)

تاریخ به روایت موتلفه اسلامی

در نخستین بخش از برنامه تنگنا در گفت‌وگو با دبیر کل حزب موتلفه اسلامی، روایتی از آغاز به کار این حزب در دهه ۱۳۴۰ را از زبان اسدالله بادامچیان خواهید شنید که پر از جزئیات جالب و مهم است.
استقلال ۱ - پرسپولیس ۲/ عالی‌شاه‌‍نامه!
دوگانه یحیی در حضور پرتغالی‌ها!

استقلال ۱ - پرسپولیس ۲/ عالی‌شاه‌‍نامه!

تیم پرسپولیس پس از فتح لیگ برتر، در دیداری جنجالی و پرتنش با شکست استقلال قهرمان جام حذفی فوتبال ایران شد تا یحیی و تیمش با عملکردی درخشان دوگانه این فصل را به خانه ببرند. امید عالیشاه بازیکن...

سرقت بیش از ۷ هزار درب منهول فاضلاب در اهواز

مدیر صنعت آب و فاضلاب کلانشهر اهواز گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۷ هزارو ۵۱۰ درب منهول شبکه فاضلاب اهواز به سرقت رفته که باعث ایجاد مشکلات فراوانی برای شهروندان ایجاد کرده است.

کد خبر: ۱۴۶۷۲۶
۱۴:۲۷ - ۲۵ اسفند ۱۴۰۱

افشین حاتمی گفت: سرقت هر درب منهول، در ابتدا سلامت، جان و مال شهروندان به خطر می‌افتد و باعث بروز مشکلات در تردد وسایل نقلیه نیز می‌شود و چنین اقدامی، احتمال سقوط کودکان به درون شبکه فاضلاب را ایجاد کرده و می‌تواند خسارات جبران ناپذیری را به وجود بیاورد.

او می‌گوید: با پر شدن منهول از نخاله و زباله، انسداد خطوط و در نتیجه پس‌زدگی شبکه فاضلاب ایجاد میشود که با گذشت زمان، نیروی انسانی و تجهیزات را مستهلک می‌کند.

مدیر صنعت آب و فاضلاب کلانشهر اهواز گفت: انسداد شبکه فاضلاب موجب فرسودگی و ریزش خطوط فاضلاب به دلیل ناپایداری زمین می‌شود.

به گفته او آبفای اهواز بر اساس وظایف ذاتی، عملیات جایگزینی و نصب درب منهول‌های سرقت شده را در اسرع وقت اجرا می‌کند.

حاتمی گفت: در فصل پاییز حدود ۵۰۰ حوضچه فاضلاب تعمیر و بهسازی و حدود ۲ هزار درب و رینگ جدید جایگزین موارد سرقتی شد که آمار بسیار بالایی است.

به گفته او با سرقت درب و رینگ دریچه فاضلاب و جایگزینی مجدد آن شرکت متحمل هزینه‌های بالایی خواهد شد. سال گذشته بیش از یک ماه حقوق تمام کارکنان شرکت صرف هزینه خرید درب و رینگ فاضلاب شده است.

مدیر صنعت آب و فاضلاب کلانشهر اهواز گفت: نبود درب و رینگ دریچه فاضلاب در روز‌های بارانی بیشتر اهمیت پیدا کرده و مشکلات را دوچندان میکند و پس از هر بارندگی و دفع روان آب‌ها باعث ورود نخاله‌های ساختمانی و اجسام سخت به درون منهول‌های فاضلاب میشود که پس زدگی فاضلاب، بوی تعفن و مشکلات بهداشتی و چهره زشت شهر را به دنبال دارد.

حاتمی می گوید: از مردم انتظار داریم در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک و یا سرقتی با شماره تلفن ۱۱۰ پلیس نیروی انتظامی و یا سامانه ارتباط مردمی ۱۲۲ شرکت آب و فاضلاب اهواز تماس گرفته و اطلاع رسانی کنند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی