تیتر امروز

مهدی رحمتی: توجه به ملیت ایرانی در جمهوری اسلامی قابل قبول نیست /احزاب باید مورد وثوق مردم باشند نه حاکمیت
دبیرکل حزب وحدت ملی در پنجمین برنامه رکن سه

مهدی رحمتی: توجه به ملیت ایرانی در جمهوری اسلامی قابل قبول نیست /احزاب باید مورد وثوق مردم باشند نه حاکمیت

مهدی رحمتی، دبیرکل حزب وحدت ملی در پنجمین برنامه رکن سه، در استودیو دیدار حاضر شد و به پرسش‌های ما پاسخ گفت. چکیده متنی و ویدئو کامل این گفتگو را بخوانید، ببینید و بشنوید.
لاهه، جنگ قضایی پنجم!
پیشینه شکایت‌های ایران و آمریکا در دادگاه بین‌المللی

لاهه، جنگ قضایی پنجم!

در حالی که شکایت ایران از آمریکا هم اکنون در دادگاه بین‌المللی لاهه در جریان است، دو کشور که بیش از چهار دهه در تخاصم بوده‌اند چند بار علیه یکدیگر به محاکم بین‌المللی شکایت برده‌اند.

ثبت روزانه ۱۷۰۰ تصادف در تهران

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ گفت: به طور میانگین روزی ۱۷۰۰ فقره تصادف در تهران رخ می‌دهد که البته در روز‌هایی که بارندگی داریم این عدد بیشتر می‌شود؛ همچنین میانگین روزانه ۷۰ نفر مصدوم در تصادفات تهران داریم.

کد خبر: ۱۴۶۲۲۸
۱۳:۲۹ - ۱۵ اسفند ۱۴۰۱

ثبت روزانه ۱۷۰۰ تصادفات در تهران

دیدارنیوز: سردار محمدحسین حمیدی، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به آمار تصادفات در ۱۰ ماهه سال ۱۴۰۱ اظهار کرد: در ۱۰ ماهه امسال بنا بر گزارش پزشکی قانونی ۸۹ درصد متوفیان تصادفات (۴۱۱ نفر) مرد و ۱۱ درصد از متوفیان تصادفات (۵۱ نفر) زن بودند.

وی با بیان اینکه ۴ درصد از متوفیان (۲۰ نفر) زیر ۱۸ سال بودند، گفت: ۲۴ درصد (۱۱۲ نفر) از متوفیان بین ۱۸ تا ۳۰ سال سن داشتند، ۳۰ درصد (۱۳۹ نفر) متوفیان بین ۳۰ تا ۵۰ سال سن داشتند، همچنین ۲۲ درصد بین ۵۰ تا ۶۰ سال (۱۰۱ نفر)، ۱۵ درصد بین ۶۵ تا ۸۰ سال (۷۰ نفر) که البته غالبا عابرپیاده بودند و ۵۱ نفر هم بالای ۸۰ سال سن داشتند.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ با بیان اینکه در تصادفات ۱۶ درصد خودرو‌ها سهم داشتند، گفت: ۴۸ درصد عابران پیاده و ۳۶ درصد موتورسیکلت‌سواران در تصادفات تهران بزرگ در ۱۰ ماهه ابتدای سال نقش داشتند.

روزی ۱۷۰۰ تصادف در تهران رخ می‌دهد

حمیدی گفت: به طور میانگین روزی هزار و ۷۰۰ فقره تصادف در تهران رخ می‌دهد که البته در روز‌هایی که بارندگی داریم این عدد بیشتر نیز می‌شود؛ همچنین میانگین روزانه ۷۰ نفر مصدوم در تصادفات تهران داریم؛ البته هر دو روز سه نفر در تصادفات پایتخت جان خود را از دست می‌دهند.

به گفته وی در ۱۰ ماهه سال ۱۴۰۱ تعداد ۴۶۲ نفر در تصادفات شهری تهران جان خود را از دست دادند که البته این عدد در سال گذشته ۵۸۸ نفر بود.

حمیدی خاطرنشان کرد: در سال جاری از ابتدای سال حوزه‌های مختلفی را مأموریت داشتیم؛ در سال گذشته ۶ هزار و ۳۷۸ نفر راننده پرخطر را در سطح شهر تهران شناسایی کردیم که عمدتاً خودرو بودند و با مجوز قضائی احضار شدند و در کلاس‌های آموزشی پلیس شرکت کردند.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ خاطرنشان کرد: بعد از کلاس آموزشی هیچ‌گونه تخلفی از این افراد دیده نشد که جای امیدواری دارد.

آموزش ۷۵ هزار راکب موتورسیکلت در خیابان در قالب طرح موتوریار

وی اظهار کرد: به صورت میدانی ۷۵ هزار راکب موتورسیکلت را در محل و در خیابان آموزش میدانی در قالب طرح موتوریار دادیم و بخش زیادی از این‌ها با رصد سامانه‌ای هیچ گونه تخلف دیگری مرتکب نشدند.

حمیدی در ادامه خاطرنشان کرد: در حوزه آلودگی هوا پلیس وظایف خود را به صورت کاملاً جدی در دستور کار قرار داد و ۳ میلیون و ۴۵۵ هزار و ۶۵۲ بار خودرو‌های متعدد را به‌دلیل معاینه فنی اعمال قانون کرد و ۲۴۵ هزار و ۸۸۶ دستگاه خودرو دودزا را به پارکینگ هدایت کرد.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ با اشاره به کاهش تردد خودرو‌های آلوده در سطح شهر تهران بیان کرد: در خصوص کامیون‌های حمل بتن با همکاری معاونت حمل و نقل شهرداری به‌رغم افزایش تردد این خودروها، حوادث مرتبط با آن‌ها ۲۰ درصد کاهش یافت.

کاهش ۶۰ درصدی تخلفات جرثقیل‌های امدادی

وی ادامه داد: در خصوص جرثقیل‌های امدادی پلیس به عنوان یکی از سازمان‌های نقش‌آفرین در این حوزه به جهت پاسخگویی به مطالبات مردم، با همکاری مرجع قضائی ورود کرد و نسبت به ساماندهی جرثقیل‌های مجاز اقدام شد و با جرثقیل‌های غیرمجاز برخورد شده و می‌شود و بیش از ۶۰ درصد کاهش تخلفات در پی ساماندهی جرثقیل‌های امدادی صورت گرفت.

حمیدی با بیان اینکه در روز‌هایی که در تهران برف شدید بارید ترافیک کمتری را نسبت به سالیان گذشته تجربه کردیم، گفت: عدم استفاده مردم از وسایل نقلیه شخصی و اقدام به موقع خدمات شهری باعث شد تا در روز‌هایی که در تهران شاهد بارش برف هستیم با بحران روبرو نشویم.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ با بیان اینکه متأسفانه ۴۰ درصد کامیون‌های باری کشور به تهران می‌آیند و بار ۳۰ درصد از این ۴۰ درصد در تهران توزیع می‌شود، گفت: توان عملیاتی پلیس راهور با دستور فرمانده جدید فراجا ۱۶ درصد افزایش یافته است.

شهروندان در روز‌های پایانی سال از خودروی شخصی کمتر استفاده کنند

وی با بیان اینکه ماموران پلیس راهور به صورت شبانه‌روزی برای پایان سال درحالت آماده‌باش هستند و تمامی مرخصی آن‌ها لغو شده است، گفت: نمایشگاه‌های بهاره می‌تواند جریان ترافیک را با کندی مواجه کند و تردد‌ها را طولانی‌تر کند به همین دلیل از شهروندان تقاضا می‌کنیم تا کمتر از خودروی شخصی استفاده کنند و همچنین از شهرداری تقاضا می‌کنیم تا با اضافه کردن وسایل حمل و نقل عمومی به شهروندان خدمات بهتری را ارائه دهند.

حمیدی با اشاره به پیش رو بودن نیمه شعبان گفت: در روز نیمه شعبان به دلیل پذیرایی‌هایی که در خیابان‌های تهران انجام می‌شود جریان ترافیک متفاوتی را تجربه می‌کنیم پلیس به وظیفه ذاتی خود یعنی مدیریت ترافیک عمل می‌کند، اما از مردم تقاضا داریم تا در این روز کمتر از وسایل شخصی استفاده کنند.

بازگشایی درب‌های بیشتر بهشت زهرا برای پنجشنبه و جمعه پایان سال

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ با اشاره به پیش رو بودن پنج‌شنبه و جمعه پایان سال گفت: به دلیل اصلاحات هندسی و بازگشایی بزرگراه‌های منتهی به بهشت زهرا شرایط ترافیکی مناسب‌تری را در این ایام نسبت به سال‌های قبل تجربه می‌کنیم، اما طرح‌های ویژه‌ای را مانند بازگشایی درب‌های بیشتری از بهشت زهرا پیش‌بینی کرده‌ایم تا افرادی که می‌خواهند در این دو روز به بهشت زهرا (س) مراجعه کنند با سختی کمتری مواجه شوند.

وی در پایان از مردم درخواست کرد افرادی که در پنج‌شنبه و جمعه پایان سال به بهشت زهرا (س) می‌روند از برگزاری مراسمات خودداری کنند و تنها به خواندن فاتحه و زیارت اهل قبور اکتفا کنند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی