تیتر امروز

عرب‌سرخی: حتما نهاد دین باید از نهاد دولت جدا باشد / دین امری اختیاری است
قسمت دوم گفت‌وگوی فیض‌الله عرب‌سرخی در برنامه پنجم رکن سه

عرب‌سرخی: حتما نهاد دین باید از نهاد دولت جدا باشد / دین امری اختیاری است

فیض‌الله عرب‌سرخی در دومین قسمت از گفت‌وگوی خود با دیدار در برنامه رکن سه، به موضوعاتی چون سکولاریسم، ملی‌گرایی و نحوه شرکت در انتخابات پرداخته است.

رئیسی: مسکن بیش‌ترین سهم را در سبد هزینه‌ها دارد؛ باید سالی یک میلیون مسکن می‌ساختیم

سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری صبح امروز یکشنبه، در آیین واگذاری ۲۳ هزار واحد مسکن به خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد با اشاره به اینکه مسکن بیش‌ترین سهم را در سبد هزینه خانواده دارد، گفت: کسی که با نیاز کشور آشنا باشد، می‌داند باید سالی یک میلیون مسکن می‌ساختیم و در دهه‌های گذشته که ایجاد نشد، عقب‌ماندگی داریم و این عقب‌ماندگی الان خود را نشان می‌دهد و تکلیف قانونی هم هست.

کد خبر: ۱۴۶۱۴۴
۱۲:۲۰ - ۱۴ اسفند ۱۴۰۱

رئیسی:

دیدارنیوز: رئیس جمهور گفت: مسئله مسکن به‌عنوان بخش هزینه‌بری است که بیش‌ترین سهم را در سبد هزینه خانواده دارد و امروز نهاد‌های انقلاب اسلامی بسیج شده‌اند این مشکل را حل کنند و همکاری خوبی بین همه نهاد‌ها و دولت وجود دارد.

سید ابراهیم رئیسی صبح امروز یکشنبه، در آیین واگذاری ۲۳ هزار واحد مسکن به خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد طی سخنانی ضمن تبریک ولادت امام زمان (عج) با اشاره به آیات و روایات ائمه (ع) در توصیه به کمک به نیازمندان اظهار داشت: امروز کمیته امداد بعد از ۴۵ سال کارنامه درخشان و قابل ارائه‌ای در کمک‌رسانی به نیازمندان و باز کردن گره از زندگی مردم دارد. یاد مرحوم عسگراولادی و اقای شفیق را گرامی می‌داریم و در این نهاد ایفای نقش کردند.

وی افزود: مردم ما امروز بیشترین اعتماد را به این نهاد انقلابی دارند و به سهم خودم از مدیران این نهاد قدردانی می‌کنم. بسیاری از خادمان این نهاد بی‌نام و نشان در جای‌جای کشور خدمت می‌کنند و در عرصه‌های مختلفی کار انجام داده‌اند.

رئیس‌جمهور بیان کرد: مسئله مسکن به‌عنوان بخش هزینه‌بری است که بیش‌ترین سهم را در سبد هزینه خانواده دارد و امروز نهاد‌های انقلاب اسلامی بسیج شده‌اند این مشکل را حل کنند و همکاری خوبی بین همه نهاد‌ها و دولت وجود دارد. یکی از جلوه‌های این همکاری واگذاری این ۲۳ هزار واحد است.

رئیسی خاطر نشان کرد: مردمی‌سازی، همکاری نهاد‌های انقلاب با دولت و گروه‌های جهادی که افتخار کشور هستند می‌تواند نقش موثری در این نقش داشته باشند.

وی عنوان کرد: علیرغم تشکیل وزارتخانه‌ی «جهاد کشاورزی» و ادغام سازمان جهاد سازندگی در این وزارتخانه، حرکت جهادی در کشور کُند و متوقف نشد و گروه‌های جهادی در کشور مشغول هستند. این نیز بر اثر هدایت‌های مقام معظم رهبری است و اقشار مختلف از جمله دانشجویان، هیئتی‌ها و مسجدی‌ها در این عرصه مشغول فعالیت هستند.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: اینکه کمیته امداد اعلام کرده تا پایان سال ۱۴۰۲ در روستا‌ها نیازمند و مددجوی بی‌مسکن نداشته باشیم اقدام مهمی خواهد بود و دولت هم مساعدت‌های لازم را انجام خواهد داد.

رئیسی ادامه داد: کمیته امداد در اشتغال نیز از نهاد‌های موفق بوده و آمار خوبی در این‌زمینه دارد؛ این کمیته فقط مستمری نمی‌دهد بلکه خانواده‌ها را با برنامه‌ای مدوّن خودکفا می‌کند.

ساخت یک میلیون مسکن در سال، نیاز کشور و طبق قانون است

وی خاطر نشان کرد: همه اجزای دولت مسئله مسکن را به‌عنوان مسئله ضروری مسکن می‌دانند و اینکه بنده در جلسات مختلف می‌گویم «باید یک میلیون مسکن ساخته شود»، برخی فکر می‌کنند این نگاه فردی است؛ کسی که با نیاز کشور آشنا باشد، می‌داند باید سالی یک میلیون مسکن می‌ساختیم و در دهه‌های گذشته که ایجاد نشد، عقب‌ماندگی داریم و این عقب‌ماندگی الان خود را نشان می‌دهد و تکلیف قانونی هم هست.

رئیس‌جمهور بیان کرد: همکاری نهاد‌های انقلاب اسلامی، خیرین، گروه‌های جهادی و دیگر بخش‌ها با دولت نشان می‌دهد که این امر دست‌یافتنی است.

رئیسی خاطر نشان کرد: بنده در گزارشات تقدیمی به مقام معظم رهبری، فقط از اقدامات دولت نمی‌گویم و عملکرد و همکاری‌های سایر نهاد‌های انقلاب اسلامی را هم ذکر می‌کنم؛ گذشت آن‌زمانی که نهاد‌های انقلاب یک بخش بوده و دولت هم در بخش دیگری بود. یک زمانی بود که این دو از هم جدا بودند، ولی اعلام می‌کنیم همه‌ی ما یک آهنگ داریم و آن هم گره‌گشایی از مشکلات مردم، اجرای دستورات مقام معظم رهبری و اجرای خواست مردم است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی