تیتر امروز

مهدی رحمتی: توجه به ملیت ایرانی در جمهوری اسلامی قابل قبول نیست /احزاب باید مورد وثوق مردم باشند نه حاکمیت
دبیرکل حزب وحدت ملی در پنجمین برنامه رکن سه

مهدی رحمتی: توجه به ملیت ایرانی در جمهوری اسلامی قابل قبول نیست /احزاب باید مورد وثوق مردم باشند نه حاکمیت

مهدی رحمتی، دبیرکل حزب وحدت ملی در پنجمین برنامه رکن سه، در استودیو دیدار حاضر شد و به پرسش‌های ما پاسخ گفت. چکیده متنی و ویدئو کامل این گفتگو را بخوانید، ببینید و بشنوید.
لاهه، جنگ قضایی پنجم!
پیشینه شکایت‌های ایران و آمریکا در دادگاه بین‌المللی

لاهه، جنگ قضایی پنجم!

در حالی که شکایت ایران از آمریکا هم اکنون در دادگاه بین‌المللی لاهه در جریان است، دو کشور که بیش از چهار دهه در تخاصم بوده‌اند چند بار علیه یکدیگر به محاکم بین‌المللی شکایت برده‌اند.
در جلسه شورای عالی جوانان مطرح شد

رئیسی: جوانان مهمترین سرمایه امروز و آینده کشورند

ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ظهر امروز شنبه، در جلسه شورای‌عالی جوانان با اشاره به اینکه تسهیل ازدواج جوانان با تمهید دسترسی آسان به شغل و مسکن در دستور کار دولت است، گفت: جوانان مهمترین سرمایه امروز و آینده کشورند.

کد خبر: ۱۴۶۰۹۳
۱۷:۱۹ - ۱۳ اسفند ۱۴۰۱

رئیسی: جوانان مهمترین سرمایه امروز و آینده کشورند

دیدارنیوز: رئیس جمهور شور و نشاط و روحیه مشارکت‌جویی جوانان را سرمایه‌ای ارزنده برای کشور خواند و بر تلاش بیشتر دولت برای حمایت از جوانان بویژه در امر ازدواج، شغل و مسکن آن‌ها تاکید کرد.

سید ابراهیم رئیسی ظهر امروز شنبه، در جلسه امروز شورای‌عالی جوانان که همزمان با روز ولادت حضرت علی اکبر، فرزند رشید و قهرمان امام حسین (ع) و روز جوان برگزار شد، جوانان را مهمترین سرمایه برای امروز و آینده کشور برشمرد و بر تلاش بیشتر دولت برای حمایت از جوانان، بویژه تسهیل ازدواج از طریق تمهید دسترسی آسان به شغل و مسکن تاکید کرد.

رئیس جمهور تشکیل مراکز گفتگو با جوانان برای باز کردن گره‌های ذهنی آنان در زمینه‌های مختلف را بسیار لازم و امری سازنده خواند و افزود: همه صاحبان قلم و سخن و نخبگان، علما و استادان و معلمان باید در راه‌اندازی و تقویت مراکز گفت و شنود با جوانان مشارکت فعال داشته باشند و وزارت کشور نیز به ایجاد و تشکیل این مراکز اهتمام ورزد.

رئیس شورای‌عالی جوانان ایجاد نشاط و امید در نسل آینده کشور را از محوری‌ترین کار‌ها در بخش جهاد تبیین برشمرد و با اشاره به اهمیت نقش روایتگری درست و صادقانه در جهاد تبیین، کاروان‌های راهیان نور را الگوی موفقی در این زمینه دانست و بار دیگر بر توجه بیشتر به راه‌اندازی و گسترش اردو‌های راهیان پیشرفت تاکید کرد.

رئیس جمهور اعطای نشان امید به جوانان را در ایجاد انگیزه و تشویق جوانان موثر دانست و با ضروری خواندن بازنگری در آیین‌نامه اعطای نشان‌های دولتی گفت: با توجه به ارتباط مسایل جوانان با بسیاری از نهاد‌ها و دستگاه‌ها باید کاری جامع و هماهنگ در این زمینه صورت گیرد.

رئیسی تصریح کرد: در شرایطی که دشمنان از سال‌ها پیش با شبیخون فرهنگی اندیشه و عمل نسل جوان ما را هدف قرار دادند، همه دستگاه‌ها از جمله شورا‌های عالی انقلاب فرهنگی و جوانان باید با روش‌های نو و موثر اجازه ندهند دشمن در میان آینده‌سازان کشور لشکرسازی کند که ایجاد اتاق‌های فکر، مشاوره، گفت و شنود و نشست و برخاست با هدف تبیین و استفاده از جوانان برای مشارکت در حل مشکلات از جمله راه‌های مقابله با این حرکت دشمنان است.

رئیسی شور و نشاط و روحیه مشارکت‌جویی جوانان را سرمایه‌ای ارزنده خواند و پیشنهاد دهد که تجربه‌های ارزنده نظیر فعالیت خودجوش گروه‌های جهادی و امداد و نجات در این زمینه می‌تواند ملاک و الگو قرار گیرد.

رئیس شورای‌عالی جوانان همچنین با تبریک میلاد با سعادت سبط اکبر حضرت سیدالشهدا، حضرت علی اکبر علیه‌السلام، ایشان را الگویی شایسته و درس آموز برای جامعه اسلامی بویژه نسل جوان توصیف کرد.

چهل و دومین جلسه شورای‌عالی جوانان مصوباتی هم داشت.

در این جلسه برنامه ملی گفت و شنود با جوانان و همچنین سند ملی روایت پیشرفت و دستورالعمل صدور پروانه فعالیت راهنمای ازدواج پس از بحث و تبادل نظر اعضا تصویب شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی