تیتر امروز

مهدی رحمتی: توجه به ملیت ایرانی در جمهوری اسلامی قابل قبول نیست /احزاب باید مورد وثوق مردم باشند نه حاکمیت
دبیرکل حزب وحدت ملی در پنجمین برنامه رکن سه

مهدی رحمتی: توجه به ملیت ایرانی در جمهوری اسلامی قابل قبول نیست /احزاب باید مورد وثوق مردم باشند نه حاکمیت

مهدی رحمتی، دبیرکل حزب وحدت ملی در پنجمین برنامه رکن سه، در استودیو دیدار حاضر شد و به پرسش‌های ما پاسخ گفت. چکیده متنی و ویدئو کامل این گفتگو را بخوانید، ببینید و بشنوید.
لاهه، جنگ قضایی پنجم!
پیشینه شکایت‌های ایران و آمریکا در دادگاه بین‌المللی

لاهه، جنگ قضایی پنجم!

در حالی که شکایت ایران از آمریکا هم اکنون در دادگاه بین‌المللی لاهه در جریان است، دو کشور که بیش از چهار دهه در تخاصم بوده‌اند چند بار علیه یکدیگر به محاکم بین‌المللی شکایت برده‌اند.

آمریکا: هیچ پیامی از طریق عراق برای ایران ارسال نکرده‌ایم

«ند پرایس»، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در واکنش به سخنان «حسین امیرعبداللهیان» وزیر خارجه ایران، اعلام کرد که کشورش هیچ پیامی از طریق مقام‌های عراقی برای تهران ارسال نکرده است.

کد خبر: ۱۴۵۹۲۷
۱۱:۱۴ - ۰۹ اسفند ۱۴۰۱

آمریکا: هیچ پیامی از طریق عراق برای ایران ارسال نکرده‌ایم

دیدارنیوز: سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در واکنش به سخنان وزیر خارجه ایران، مدعی شد که کشورش هیچ پیامی از طریق مقام‌های عراقی برای تهران ارسال نکرده است.

امیرعبداللهیان پیش از این، با اشاره به پیام «فؤاد حسین» وزیر خارجه عراق از طرف آمریکا، گفته بود: «فؤاد حسین که از سفر واشنگتن برگشت، حامل این پیام بود که طرف آمریکایی برای جمع‌بندی توافق آمادگی دارد، ما نیز همواره از مسیر دیپلماسی و مذاکره استقبال کرده‌ایم و از مذاکره فاصله نگرفته‌ایم».

با این وجود، پرایس در پاسخ به پرسشی در این‌باره مدعی شد: «من نمی‌توانم پاسخی به این پرسش بدهم. فقط مقام‌های ایرانی هستند که به دروغ گفتن ادامه داده و می‌توانند به این پرسش پاسخ دهند. آن‌ها می‌توانند هر چقدر که بخواهند حرف خود را تکرار کنند، اما حقیقت درباره این مسأله تغییری نخواهد کرد».

وی با بیان این‌که هیچ‌گونه پیامی به ایران ارسال نکرده‌ایم، گفت که احیای برجام از چند ماه قبل از دستور کار واشنگتن خارج شده است.

منبع: ایلنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی