تیتر امروز

مهدی رحمتی: توجه به ملیت ایرانی در جمهوری اسلامی قابل قبول نیست /احزاب باید مورد وثوق مردم باشند نه حاکمیت
دبیرکل حزب وحدت ملی در پنجمین برنامه رکن سه

مهدی رحمتی: توجه به ملیت ایرانی در جمهوری اسلامی قابل قبول نیست /احزاب باید مورد وثوق مردم باشند نه حاکمیت

مهدی رحمتی، دبیرکل حزب وحدت ملی در پنجمین برنامه رکن سه، در استودیو دیدار حاضر شد و به پرسش‌های ما پاسخ گفت. چکیده متنی و ویدئو کامل این گفتگو را بخوانید، ببینید و بشنوید.
لاهه، جنگ قضایی پنجم!
پیشینه شکایت‌های ایران و آمریکا در دادگاه بین‌المللی

لاهه، جنگ قضایی پنجم!

در حالی که شکایت ایران از آمریکا هم اکنون در دادگاه بین‌المللی لاهه در جریان است، دو کشور که بیش از چهار دهه در تخاصم بوده‌اند چند بار علیه یکدیگر به محاکم بین‌المللی شکایت برده‌اند.

اوکراین: بیش از ۱۰۰۰ پهپاد و موشک ایرانی و روسی را منهدم کرده‌ایم

در حالی که مقامات ایرانی بارها ارسال سلاح و پهپاد به روسیه برای استفاده در جنگ اوکراین را رد کرده‌اند، ژنرال میکولا اولشوک، فرمانده نیروی هوایی اوکراین می‌گوید نظامیان کشورش در بازه زمانی ۶ ماهه بیش از یک هزار فروند موشک کروز روسیه و نیز پهپاد‌های ساخت ایران را منهدم کرده است.

کد خبر: ۱۴۵۸۲۷
۲۰:۴۶ - ۰۷ اسفند ۱۴۰۱

اوکراین: بیش از ۱۰۰۰ پهپاد و موشک ایرانی و روسی را منهدم کرده‌ایم

دیدارنیوز: فرمانده نیروی هوایی اوکراین در مصاحبه‌ای با «آرمی اینفورم»، آژانس اطلاعاتی وزارت دفاع این کشور، اعلام کرد که نظامیان ارتش اوکراین از ۱۱ ماه سپتامبر (شهریور) تا به امروز بیش از ۶۵۰ موشک کروز روسی و بیش از ۶۱۰ پهپاد انتحاری شاهد ساخت ایران را رهگیری و منهدم کرده است.

ژنرال میکولا اولشوک با بیان این که نیروی هوایی اوکراین سامانه‌های دفاع هوایی موسوم به «NASAMS»، «Iris-T»، «Crotale» و همچنین سامانه ضدهوایی خودکششی «گپارد» را از متحدان غربی خود دریافت کرده و در انتظار دریافت سامانه‌های موشکی «پاتریوت» و «SAMP/T-MAMBA» است، گفت: «این کمک‌ها کافی نیست.»

فرمانده نیروی هوایی اوکراین همچنین گفت: «ما به سلاح‌های مدرن با فناوری پیشرفته‌تر نیاز داریم تا هرچه سریعتر کنترل و تسلط بر آسمان خود را باز یابیم و آن را از حضور 'تروریست‌های هوایی' پاک کنیم.»

ژنرال میکولا اولشوک افزود: «متحدانمان می‌دانند که نیاز اوکراین، به‌ویژه نیروی هوایی، به طور خاص چیست که عبارت است از هواپیما‌های مدرن چندمنظوره و سامانه‌های پدافند هوایی میان‌برد و دوربرد».

ستاد کل نیرو‌های مسلح اوکراین می‌گوید شمار نظامیان کشته‌شده روسیه در طول یکسالی که از حمله این کشور می‌گذرد، بیش از ۱۴۷ هزار نفر است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی