تیتر امروز

ظریفیان: مرگ مهسا امینی، زوایای پنهان دارد/ گشت ارشاد ناکارآمد بود
گفت‌وگوی دیدار در برنامه اصل ۲۷ با استاد دانشگاه و فعال سیاسی اصلاح‌طلب

ظریفیان: مرگ مهسا امینی، زوایای پنهان دارد/ گشت ارشاد ناکارآمد بود

با آغاز سال ۱۴۰۲ و پررنگ شدن موضوع حجاب در کشور، دیدارنیوز بر آن شد در فصل جدید برنامه اصل ۲۷، سراغ این موضوع برود و در گفت‌وگو با صاحب نظران، چالش‌های فراروی جامعه را بررسی کند.
جواد امام: تفکر مصباح، انتقام خود را از امام و جمهوریت گرفت
دبیرکل مجمع ایثارگران در یازدهمین برنامه رکن سه (قسمت اول)

جواد امام: تفکر مصباح، انتقام خود را از امام و جمهوریت گرفت

جواد امام دبیرکل حزب مجمع ایثارگران مهمان دیدارنیوز و یازدهمین برنامه رکن سه بود. این فعال اصلاح‌طلب در قسمت اول این گفت‌وگو به جایگاه احزاب و جمهوریت در نظام و نقشی که اقتدارگرایان در قهر مردم...
تاریخ به روایت موتلفه اسلامی
برنامه هفدهم تنگنا در گفت‌و‌گو با اسدالله بادامچیان (قسمت اول)

تاریخ به روایت موتلفه اسلامی

در نخستین بخش از برنامه تنگنا در گفت‌وگو با دبیر کل حزب موتلفه اسلامی، روایتی از آغاز به کار این حزب در دهه ۱۳۴۰ را از زبان اسدالله بادامچیان خواهید شنید که پر از جزئیات جالب و مهم است.
شهروند دیگر این کشور همچنان زندانی است

زن اسپانیایی بازداشت‌شده در ایران آزاد شد

وزیر امور خارجه اسپانیا روز یکشنبه ۲۶ فوریه (۷ اسفند) از آزادی یک شهروند این کشور که اواخر سال گذشته میلادی در ایران بازداشت شده بود، خبر داد.

کد خبر: ۱۴۵۸۱۳
۱۷:۰۵ - ۰۷ اسفند ۱۴۰۱

زن اسپانیایی بازداشت‌شده در ایران آزاد شد

دیدارنیوز: بنا به اعلام خوزه مانوئل آلبارس، شهروند ۲۴ ساله اسپانیا به نام «آنا بانیرا» دیروز شنبه آزاد شده است. آلبارس در خصوص آزادی بانیرا به خبرنگاران گفت: «او دیروز آزاد شد، اما ما نمی‌خواستیم قبل از بلند شدن هواپیمایش از ایران، خبر را علنی کنیم».

رئیس دستگاه دیپلماسی اسپانیا با بیان اینکه با بانیرا صحبت کرده و حال وی خوب است افزود که این زن جوان از تهران و از طریق دبی و سپس ژنو در سکونتگاه خود واقع در گالیسیا به خانواده خود محلق می‌شود.

منابع دیپلماتیک اسپانیا ماه نوامبر گذشته بدون اشاره به جزئیات بیشتر از دستگیری یک تبعه این کشور خبر داده بودند.

شرایط و چگونگی دستگیری «آنا بانیرا» هرگز به طور رسمی تایید و اعلام نشد، اما همزمان با آخرین موج اعتراضاتی بود که در ایران جریان داشت، اعتراضاتی که از ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ (۱۶ سپتامبر۲۰۲۲) و در پی مرگ ناگهانی مهسا امینی رقم خورد.

سانتیاگو سانچز کوگدور، دیگر شهروند اسپانیا از ماه اکتبر در ایران در بازداشت به سر می‌برد. وی که یک هوادار فوتبال بود، برای حضور در جام جهانی با پای پیاده راهی قطر شد و اندکی پس از ورود به ایران دستگیر شد.

وزیر امور خارجه اسپانیا در پایان با بیان این که «امروز روز مبارکی است، اما وقتی سانتیاگو نیز آزاد شود، شادی کامل خواهد شد»، افزود: «تا زمانی که سانتیاگو آزاد نشود، از اصرار و اقدام کوتاهی نخواهم کرد. بازداشت وی مبنایی ندارد.»

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی