تیتر امروز

مهدی رحمتی: توجه به ملیت ایرانی در جمهوری اسلامی قابل قبول نیست /احزاب باید مورد وثوق مردم باشند نه حاکمیت
دبیرکل حزب وحدت ملی در پنجمین برنامه رکن سه

مهدی رحمتی: توجه به ملیت ایرانی در جمهوری اسلامی قابل قبول نیست /احزاب باید مورد وثوق مردم باشند نه حاکمیت

مهدی رحمتی، دبیرکل حزب وحدت ملی در پنجمین برنامه رکن سه، در استودیو دیدار حاضر شد و به پرسش‌های ما پاسخ گفت. چکیده متنی و ویدئو کامل این گفتگو را بخوانید، ببینید و بشنوید.
لاهه، جنگ قضایی پنجم!
پیشینه شکایت‌های ایران و آمریکا در دادگاه بین‌المللی

لاهه، جنگ قضایی پنجم!

در حالی که شکایت ایران از آمریکا هم اکنون در دادگاه بین‌المللی لاهه در جریان است، دو کشور که بیش از چهار دهه در تخاصم بوده‌اند چند بار علیه یکدیگر به محاکم بین‌المللی شکایت برده‌اند.
شهروند دیگر این کشور همچنان زندانی است

زن اسپانیایی بازداشت‌شده در ایران آزاد شد

وزیر امور خارجه اسپانیا روز یکشنبه ۲۶ فوریه (۷ اسفند) از آزادی یک شهروند این کشور که اواخر سال گذشته میلادی در ایران بازداشت شده بود، خبر داد.

کد خبر: ۱۴۵۸۱۳
۱۷:۰۵ - ۰۷ اسفند ۱۴۰۱

زن اسپانیایی بازداشت‌شده در ایران آزاد شد

دیدارنیوز: بنا به اعلام خوزه مانوئل آلبارس، شهروند ۲۴ ساله اسپانیا به نام «آنا بانیرا» دیروز شنبه آزاد شده است. آلبارس در خصوص آزادی بانیرا به خبرنگاران گفت: «او دیروز آزاد شد، اما ما نمی‌خواستیم قبل از بلند شدن هواپیمایش از ایران، خبر را علنی کنیم».

رئیس دستگاه دیپلماسی اسپانیا با بیان اینکه با بانیرا صحبت کرده و حال وی خوب است افزود که این زن جوان از تهران و از طریق دبی و سپس ژنو در سکونتگاه خود واقع در گالیسیا به خانواده خود محلق می‌شود.

منابع دیپلماتیک اسپانیا ماه نوامبر گذشته بدون اشاره به جزئیات بیشتر از دستگیری یک تبعه این کشور خبر داده بودند.

شرایط و چگونگی دستگیری «آنا بانیرا» هرگز به طور رسمی تایید و اعلام نشد، اما همزمان با آخرین موج اعتراضاتی بود که در ایران جریان داشت، اعتراضاتی که از ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ (۱۶ سپتامبر۲۰۲۲) و در پی مرگ ناگهانی مهسا امینی رقم خورد.

سانتیاگو سانچز کوگدور، دیگر شهروند اسپانیا از ماه اکتبر در ایران در بازداشت به سر می‌برد. وی که یک هوادار فوتبال بود، برای حضور در جام جهانی با پای پیاده راهی قطر شد و اندکی پس از ورود به ایران دستگیر شد.

وزیر امور خارجه اسپانیا در پایان با بیان این که «امروز روز مبارکی است، اما وقتی سانتیاگو نیز آزاد شود، شادی کامل خواهد شد»، افزود: «تا زمانی که سانتیاگو آزاد نشود، از اصرار و اقدام کوتاهی نخواهم کرد. بازداشت وی مبنایی ندارد.»

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی