تیتر امروز

بیرنگ: زن را حذف کنیم یعنی وطن را حذف کردیم/ درون من بیرنگ است/ از من پشیمان‌تر‌ها زیادند/ جمعا ۵ سال برنامه ساختم
 گفت‌وگوی بی‌تعارف دیدار با بیژن بیرنگ درباره زن، زندگی و ایران

بیرنگ: زن را حذف کنیم یعنی وطن را حذف کردیم/ درون من بیرنگ است/ از من پشیمان‌تر‌ها زیادند/ جمعا ۵ سال برنامه ساختم

برای بینندگان تلویزیون در دهه‌های ۶۰ و ۷۰، نام بیژن بیرنگ یادآور روز‌های اوج در جذب مخاطبان میلیونی است، روز‌هایی که از آن‌ها تنها خاطرات شیرین باقی مانده. در گفت‌وگوی دیدار در مورد امروز و دیروز...
نوروز؛ از سیحون تا فرات، از هند تا حلب
دیدارنیوز در سال نو بررسی می‌کند

نوروز؛ از سیحون تا فرات، از هند تا حلب

نوروز جغرافیا نمی‌شناسد و امروز در شرق و غرب عالم نوروز را جشن می‌گیرند، از طرفی بیش از بیست کشور در جهان ،خود خاستگاه نوروز هستند. دیدارنیوز در سال نو جایگاه نوروز در جهان را مورد بررسی قرار...
فاطمه راکعی: اصولگرایان جدید به اصول اخلاقی پایبند نیستند/حسن روحانی ادعای اصلاح‌طلبی نداشت/قانون مدنی نیاز به بازنگری دارد
برنامه هجدهم اصل ۲۷؛ گفت‌وگو با نماینده مجلس ششم/ قسمت پایانی

فاطمه راکعی: اصولگرایان جدید به اصول اخلاقی پایبند نیستند/حسن روحانی ادعای اصلاح‌طلبی نداشت/قانون مدنی نیاز به بازنگری دارد

در برنامه هجدهم "اصل ۲۷" با فاطمه راکعی، نماینده مجلس ششم و فعال سیاسی اصلاح طلب صحبت کردیم و دیدگاه ایشان را درباره حوادث اخیر جویا شدیم؛دومین و آخرین قسمت این گفت‌وگو را بخوانید.
رئیس شورای اسلامی کلانشهر اهواز

شرکت‌های آلاینده به تکالیف خود عمل کنند/ کاشت ۱۲۰هزار نهال در چندماه آینده 

رئیس شورای اسلامی کلانشهر اهواز با اشاره به کاشت ۱۲۰هزار نهال طی چندماه آینده در سطح شهر اهواز گفت: شرکت‌های واقع در حوزه شهری و حومه اهواز به تکالیف خود عمل کنند.

کد خبر: ۱۴۵۶۷۰
۱۹:۱۲ - ۰۴ اسفند ۱۴۰۱

شرکت‌های آلاینده به تکالیف خود عمل کنند/ کاشت ۱۲۰هزار نهال در چندماه آینده 

به گزارش دیدارنیوز _ سرویس‌ خوزستان: سیاوش محمودی پنج‌شنبه چهارم اسفندماه در جشنواره‌ کاشت گل‌های کاغذی اهواز همدل اظهار کرد: این جشنواره یک جشنواره مردمی است و جای چنین مراسم‌های در اهواز بسیار خالی است،، در واقع مرتب و با برنامه ریزی دقیق در حوزه‌های مختلف برگزار شوند.
وی افزود: همه می دانیم که شهر اهواز در صدر آلوده ترین شهر‌های ایران و در برخی مواقع حتی به عنوان آلوده ترین شهر دنیا نیز معرفی شده است‌، فضای سبز و توسعه آن یکی از ابزاری است که می تواند این آلودگی را حل کند، علاوه بر آن عوارضی که قانون‌گذار برای شرکت‌هایی که سبب آلودگی شهر می شوند مشخص کرده است نیز باید در محیط زیست هزینه شود تا تنفس شهر را بهتر کند.
رئیس شورای اسلامی شهر اهواز توضیح داد: عوارض آلایندگی یک ابزار قانونی برای شهرداری‌ است اما متاسفانه تاکنون امسال به دلایل مختلف هیچ شرکتی عوارض آلایندگی خود را به شهرداری اهواز پرداخت نکرده است، مجموع عوارضی که امسال شهرداری اهواز باید دریافت می کرد نزدیک به ۸۰۰ میلیارد است، اگر این میزان در حوزه محیط زیست و عمرانی هزینه شود قطعا سبب تحول در شهر می شود.
وی با تاکید بر هزینه کرد بخش زیادی از عوارض آلایندگی در حوزه محیط زیست ادامه داد: انتظار می رود شرکت‌هایی که در حوزه شهر و حومه اهواز هستند به تکالیف خود عمل کنند، سرانه سبز اهواز نسبت به متوسط کشوری که ۲۵ متر مربع است بسیار کمتر است و بدون در نظر گرفتن کمربند سبز ۱۲ متر مربع است با وجود کمربند سبز نیز میانگین فضای سبز شهری در اهواز نزدیک ۱۸ مترمربع است.
محمودی با اشاره به لزوم افزایش بوستان‌های اطراف شهر ادامه داد: حفظ و نگهداری از فضای سبز پس از کاشت یکی از مسائل مهم در ایجاد فضای سبز پایدار است برای این مورد علاوه بر وظایف ذاتی شهرداری باید مشارکت مردمی افزایش پیدا کند، همه ما باید در این کار احساس مسئولیت کرده و در حفظ و نگهداری از فضای سبز شهری تلاش کنیم.
وی با اشاره به اینکه ۱۲۰ هزار نهال در چندماه آینده در اهوای کاشته می شود، تصریح کرد: اگر احساس مسئولیت نسبت به شهر و همدلی میان همه ایجاد شود، مطمینا شهر اهواز زیباتر خواهد شد، علاوه بر آن بر اساس گزارش شهردار اهواز برای توسعه فضای سبز بومی و متناسب با هویت اهواز ۴ هزار نخل نیز طی جشنوار نخل در اهواز کاشته می شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی