تیتر امروز

مهدی رحمتی: توجه به ملیت ایرانی در جمهوری اسلامی قابل قبول نیست /احزاب باید مورد وثوق مردم باشند نه حاکمیت
دبیرکل حزب وحدت ملی در پنجمین برنامه رکن سه

مهدی رحمتی: توجه به ملیت ایرانی در جمهوری اسلامی قابل قبول نیست /احزاب باید مورد وثوق مردم باشند نه حاکمیت

مهدی رحمتی، دبیرکل حزب وحدت ملی در پنجمین برنامه رکن سه، در استودیو دیدار حاضر شد و به پرسش‌های ما پاسخ گفت. چکیده متنی و ویدئو کامل این گفتگو را بخوانید، ببینید و بشنوید.
لاهه، جنگ قضایی پنجم!
پیشینه شکایت‌های ایران و آمریکا در دادگاه بین‌المللی

لاهه، جنگ قضایی پنجم!

در حالی که شکایت ایران از آمریکا هم اکنون در دادگاه بین‌المللی لاهه در جریان است، دو کشور که بیش از چهار دهه در تخاصم بوده‌اند چند بار علیه یکدیگر به محاکم بین‌المللی شکایت برده‌اند.

جشنواره طلایه‌داران سواحل مکران؛ وحیدی در سیستان و بلوچستان

احمد وحیدی، وزیر کشور عصر دوشنبه جهت شرکت در جشنواره طلایه داران سواحل مکران و پیگیری طرح‌های توسعه سواحل مکران از طریق فرودگاه بین‌المللی کنارک وارد سیستان و بلوچستان شد.

کد خبر: ۱۴۵۵۱۸
۱۸:۱۱ - ۰۱ اسفند ۱۴۰۱

وزیر کشور در سیستان و بلوچستان

دیدارنیوز: جشنواره طلایه داران خلیج فارس وسواحل مکران، با حضور شرکت کنندگانی از ۲۳ استان کشور در بندر چابهار در حال برگزاری است.

این جشنواره با هدف معرفی توانمندی‌های گردشگری، فرهنگی، صنایع دستی، موسیقی، سوغات و آداب رسوم مردم سیستان و بلوچستان، با حضور پرشور مردم استان ونمایندگانی از داخل وخارج کشور در چابهار برگزار می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری استان گفت: جشنواره طلایه داران خلیج فارس در سواحل مکران در محل پارک ۱۰۰ هکتاری بهاران دریابزرگ با ۲۱۸ غرفه از ۲۱ استان کشور و با شرکت بیش از سه هزار نفر آغاز شده و تا دوم اسفندماه ادامه دارد.

جلال زایی افزود: در این نمایشگاه که در فضای باز و در همجوار آب‌های اقیانوسی برپا شده است برنامه‌های شاد و متنوع فرهنگی هنری توسط هنرمندان ایران زمین اجرا می‌شود.

وی گفت: در این جشنواره هنر دست زنان بلوچ از جمله سوزن دوزی، سکه دوزی، سفال، انواع صنایع دستی ساخته شده از داز (نخل وحشی) به نمایش گذاشته شده است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری استان افزود: بانوان می‌توانند در این جشنواره علاوه بر معرفی آثار این خطه از ایران اسلامی، بازار فروش را برای این محصولات پیدا کنند.

جلال زایی افزود: در این جشنواره ۳۰ سیاه چادر توسط روستاییان و عشایر از شمال تا جنوب سیستان و بلوچستان برپا شده و با پخت نان و شیرینی محلی وسوغات از بازدید کنندگان پذیرایی و استقبال می‌کنند.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی