تیتر امروز

عرب‌سرخی: حتما نهاد دین باید از نهاد دولت جدا باشد / دین امری اختیاری است
قسمت دوم گفت‌وگوی فیض‌الله عرب‌سرخی در برنامه پنجم رکن سه

عرب‌سرخی: حتما نهاد دین باید از نهاد دولت جدا باشد / دین امری اختیاری است

فیض‌الله عرب‌سرخی در دومین قسمت از گفت‌وگوی خود با دیدار در برنامه رکن سه، به موضوعاتی چون سکولاریسم، ملی‌گرایی و نحوه شرکت در انتخابات پرداخته است.

گذرگاه اصلی بین پاکستان و افغانستان به دلیل «تیراندازی» بسته شد

به گفته برخی مقامات افغانستان و پاکستان، گذرگاه مرزی اصلی بین دو کشور بسته شده و ساکنان محلی از شنیده شدن صدای تیراندازی خبر داده‌اند.

کد خبر: ۱۴۵۴۹۶
۱۳:۰۹ - ۰۱ اسفند ۱۴۰۱

گذرگاه اصلی بین پاکستان و افغانستان بسته شد

دیدارنیوز: مقام‌های افغان و پاکستانی می‌گویند گذرگاه مرزی اصلی بین دو کشور بسته شده است.

به گفته ساکنان محلی از گذرگاه مرزی تورخم که در حالت عادی عبور و مرور زیادی از آن صورت می‌گیرد صدای تیراندازی شنیده می‌شود. هنوز مشخص نیست که مقام‌های کدامیک از دو طرف مسئول بسته شدن این گذرگاه هستند.

روابط پاکستان با گروه طالبان اخیرا به شدت تیره شده است. برخی رسانه‌های گزارش داده‌اند که گذرگاه پر رفت و آمد تورخم غروب یکشنبه بسته شد، اما در این گزارش‌ها اشاره‌ای به دلیل آن نشده است.

سخنگوی پلیس وابسته به طالبان در ولایت ننگرهار ضمن تائید بسته شدن گذرگاه تورخم اگفت که جزئیات بیشتر در این مورد بعدا اعلام خواهد شد.

مقام‌های امنیتی پاکستان نیز بسته شدن گذرگاه مرزی با افغانستان و تبادل آتش را تائید کرده‌اند.

پاکستان و افغانستان دهه‌ها اختلاف مرزی داشته‌اند. گذرگاه تورخم در مرز ۲۶۰۰ کیلومتری بین دو کشور محل اصلی حمل و نقل کالا و عبور و مرور مسافران زمینی است.

درگیری‌های مرزی بین پاکستان و افغانستان پیش از این در دوره حضور نظامیان آمریکایی در افغانستان و پس از خروج آن‌ها در سال ۲۰۲۱ روی داده بود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی