تیتر امروز

عرب‌سرخی: حتما نهاد دین باید از نهاد دولت جدا باشد / دین امری اختیاری است
قسمت دوم گفت‌وگوی فیض‌الله عرب‌سرخی در برنامه پنجم رکن سه

عرب‌سرخی: حتما نهاد دین باید از نهاد دولت جدا باشد / دین امری اختیاری است

فیض‌الله عرب‌سرخی در دومین قسمت از گفت‌وگوی خود با دیدار در برنامه رکن سه، به موضوعاتی چون سکولاریسم، ملی‌گرایی و نحوه شرکت در انتخابات پرداخته است.

توافق گروه هفت؛ ادامه حمایت از اوکراین و تشدید تحریم‌های روسیه

وزرای امور خارجه گروه هفت توافق کردند که ضمن ادامه حمایت از اوکراین، تحریم‌ها علیه روسیه را حفظ و تقویت کنند و از اشخاص ثالث بخواهند که از حمایت از مسکو دست بردارند.

کد خبر: ۱۴۵۴۰۳
۲۰:۵۱ - ۲۹ بهمن ۱۴۰۱

توافق گروه هفت؛ ادامه حمایت از اوکراین و تشدید تحریم‌های روسیه

دیدارنیوز: وزارت امور خارجه ژاپن امروز (شنبه) اعلام کرد، اولین جلسه وزرای امور خارجه گروه هفت تحت ریاست ژاپن موافقت خود را برای ادامه حمایت از اوکراین، تعهد به سختگیری تحریم‌ها علیه روسیه و تاکید بر اشخاص ثالث برای توقف حمایت از مسکو ابراز کرد.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، در بیانیه وزارت خارجه ژاپن آمده است: در این جلسه، مباحث روی اوضاع در اوکراین متمرکز شد و وزرای امور خارجه گروه هفت بر تعهد اوکراین برای حمایت از نظم بین‌المللی براساس حاکمیت قانون و همچنین تعهد اوکراین به یک صلح عادلانه و ماندگار تأکید کردند و موافقت کردند که به طور جدی برای این هدف با اوکراین همکاری کنند.

وزرای امور خارجه گروه هفت همچنین «موافقت کردند که تحریم‌ها علیه روسیه را حفظ و تقویت کنند و از اشخاص ثالث بخواهند که از حمایت از روسیه دست بردارند.»

وزارت خارجه ژاپن همچنین افزود، منطقه هند و اقیانوس آرام هم مورد توجه این نشست عالی‌رتبه قرار گرفت. این جلسه به مدت ۶۰ دقیقه در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ برگزار شد.

در این بیانیه آمده است: یوشیماسا هایاشی، وزیر امور خارجه ژاپن گفت که مایل است همکاری‌های نزدیک میان وزرای خارجی جی‌۷ را نه تنها در موضوعات مربوط به اوضاع اوکراین، بلکه در تعمیق بحث در مورد هند و اقیانوس آرام پیش از جلسه وزرای خارجه جی۷ در ناگانو که آوریل است و نشست ۲۰۲۳ این گروه که ماه مه در هیروشیماست، ادامه دهد.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی