تیتر امروز

مهدی رحمتی: توجه به ملیت ایرانی در جمهوری اسلامی قابل قبول نیست /احزاب باید مورد وثوق مردم باشند نه حاکمیت
دبیرکل حزب وحدت ملی در پنجمین برنامه رکن سه

مهدی رحمتی: توجه به ملیت ایرانی در جمهوری اسلامی قابل قبول نیست /احزاب باید مورد وثوق مردم باشند نه حاکمیت

مهدی رحمتی، دبیرکل حزب وحدت ملی در پنجمین برنامه رکن سه، در استودیو دیدار حاضر شد و به پرسش‌های ما پاسخ گفت. چکیده متنی و ویدئو کامل این گفتگو را بخوانید، ببینید و بشنوید.
لاهه، جنگ قضایی پنجم!
پیشینه شکایت‌های ایران و آمریکا در دادگاه بین‌المللی

لاهه، جنگ قضایی پنجم!

در حالی که شکایت ایران از آمریکا هم اکنون در دادگاه بین‌المللی لاهه در جریان است، دو کشور که بیش از چهار دهه در تخاصم بوده‌اند چند بار علیه یکدیگر به محاکم بین‌المللی شکایت برده‌اند.
در شركت نفت و گاز آغاجاری محقق شد:

از سوزاندن ۱۱ میلیون فوت مكعب گاز جلوگیری شد.

با انجام اصلاحیه های فرآیندی در ایستگاههای تقویت فشار  گاز پارسی،ضریب پایداری شبکه و تامین گاز سراسری کشور افزایش و از سوزاندن ۱۱ میلیون فوت مکعب گاز در روز  جلوگیری بعمل آمد. 

کد خبر: ۱۴۵۳۵۸
۱۷:۳۵ - ۲۸ بهمن ۱۴۰۱

از سوزاندن ۱۱ میلیون فوت مكعب گاز جلوگیری شد.

دیدارنیوز _ سرویس‌ خوزستان: به گزارش روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری: مدیر عامل شرکت آغاجاری با اعلام این خبر بیان کرد: در شرایط کنونی و بدلیل فرارسیدن فصل زمستان و نیاز کشور به گاز شهری، حدود ۹۶ میلیون فوت مکعب گاز در روز از طریق تاسیسات کرنج پارسی تحویل شرکت ملی گاز می گردد. متاسفانه بالغ بر ۱۱ میلیون فوت مکعب گاز در روز بدلیل پوسیدگی و نشتهای مکرر خط لوله خروجی واحد تقویت فشار ۱۰۰ پارسی  قابل جمع آوری نبود و بناچار سوزانده می شد. از همین روی با توجه به مسیر صعب العبور منطقه پارسی و سوراخ شدن اخیر خط  خروجی واحد ۱۰۰ پارسی  درون رودخانه و حجم زیاد آب رودخانه و عدم امکان تعمیر آن در شرایط کنونی،  اصلاحیه فرآیندی تعریف که از طریق آن بتوان این مقدار گاز را از میانه راه از طریق اتصال به خط لوله ۱۰ اینچ واحد تقویت فشار  ۴۰۰ پارسی به مقصد منتقل نمود .
مهندس جواد  تقی زاده افزود:
با تلاشهای شبانه روزی مجموعه همکاران،انجام این اصلاحیه به مدت سه روز از طریق اتصال خط خروجی ایستگاه ۱۰۰ به ۴۰۰ پارسی انجام و ایستگاه تقویت فشار ۱۰۰ پارسی  از تاریخ ۲۴ بهمن ماه  در مدار قرار گرفت و روزانه از سوزاندن بالغ بر ۱۱ میلیون فوت مکعب گاز جلوگیری و به تولید گاز شرکت افزوده شد.
ایستگاه تقویت فشار گاز ۱۰۰ پارسی وظیفه جمع آوری و تقویت فشار گازهای تقلیل فشار یافته از واحد بهره برداری پارسی که در گذشته سوزانده می شدند را برعهده دارد که از سال ۱۳۷۳ راه اندازی گردید. گاز خروجی این ایستگاه از طریق یک خط لوله ۸ اینچ بطول ۲۸ کیلومتر به واحد لخته گیر ۳۰۰/۵۰۰ کرنج منتقل و از آنجا بهمراه گاز سایر ایستگاههای تقویت فشار گاز کرنج/ پارسی به کارخانه گاز و گازمایع ۱۵۰۰ منتقل شده و پس از فرآورش و جداسازی مایعات و ترکیبات سنگین و با ارزش، به واحد تزریق گاز ۵۰۰ کرنج تحویل و از آنجا به مخزن نفتی کرنج بمنظور تولید صیانتی تزریق می گردد

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی