تیتر امروز

انگیزه‌های سوءقصد به ترامپ چیست؟/ افشاگری طیب‌نیا درباره نقش جلیلی در به تصویب نرسیدن FATF
مجله خبری تحلیلی دیدار نیوز با اجرای محمدرضا حیاتی

انگیزه‌های سوءقصد به ترامپ چیست؟/ افشاگری طیب‌نیا درباره نقش جلیلی در به تصویب نرسیدن FATF

این یازدهمین برنامه مجله خبری تحلیلی دیدارنیوز است که با اجرای محمدرضا حیاتی و با حضور کارشناسان و صاحب نظران تقدیم مخاطبان گرامی می‌شود.
آسیب شناسی مناسک حسینی
دیدگاه محمد منصورنژاد، پژوهشگر دینی درباره مناسک حسینی

آسیب شناسی مناسک حسینی

محمد منصورنژاد، محقق و دین پژوه در یادداشتی تحلیلی، مناسک و عزاداری محرم را مورد آسیب‌شناسی قرار داده است.

سارا خادم‌الشریعه به ایران برمی‌گردد؟

حسن تامینی، رئیس فدراسیون شطرنج در مورد سارا خادم الشریعه و شرایط اخیر او در مسابقات جهانی و اینکه امکان ادامه همکاری او با شطرنج ایران وجود دارد؟ گفت: «پیش از اینکه سارا خادم الشریعه با نخست وزیر اسپانیا دیدار داشته باشد، صحبت‌ها و رایزنی‌هایی داشتیم برای اینکه بتوانیم کماکان او را در اختیار داشته باشیم، اما حالا شرایط فرق کرده است. البته فکر می‌کنم از علاقه و عرق خادم الشریعه به ایران کم نشده است. باید این مسئله خیلی اصولی پیگیری شود.»

کد خبر: ۱۴۵۲۱۵
۱۳:۴۷ - ۲۵ بهمن ۱۴۰۱

سارا خادم‌الشریعه به ایران برمی‌گردد؟

دیدارنیوز: ساراسادات خادم‌الشریعه برترین شطرنج‌باز زن ایرانی چند هفته قبل و بعد از حضور در مسابقات آلماتی قزاقستان، پس از آنکه بدون حجاب در این تورنمنت به عنوان نماینده ایران شرکت کرد، به اسپانیا مهاجرت کرد.

مهاجرت ساراسادات خادم‌الشریعه به معنای تغییر تابعیت نبوده و همانطور که خود سارا عنوان کرده دلیلی برای تغییر تابعیت نداشته است. البته خادم‌الشریعه یکی دو بار تاکید کرده که مهاجرتش از ایران دلیل سیاسی نداشته و برای اینکه فرزند خردسالش بتواند آینده بهتری داشته باشد، به اسپانیا رفته است. اگرچه بعد از مهاجرت سارا فدراسیون شطرنج فقط به گفتن این موضوع بسنده کرد که این شطرنج‌باز با هزینه شخصی در رقابت‌ها کرده، ولی عنوان شد که رایزنی‌هایی برای در اختیار داشتن این دختر با استعداد انجام داده است.

گو اینکه ساراسادات هم در گفتگو با رسانه اسپانیایی «ال‌پائیس» عنوان کرده بود می‌خواهد همچنان با پرچم ایران در رقابت‌های بین‌المللی شرکت کند. این موضوع در ایران واکنشی به همراه نداشت تا اینکه تصاویری از دیدار این شطرنج‌باز با نخست‌وزیر اسپانیا منتشر شد. موردی که به زعم مسئولان شطرنج و ورزش ایران یک امر کاملا سیاسی تلقی شده و برخلاف ادعای اولیه خادم‌الشریعه است. این موضوع حالا فدراسیون فوتبال شطرنج را برای همکاری با این ورزشکار مهاجرت کرده به صرافت انداخته است.

در واقع این موضوعی است که حسن تامینی رئیس فدراسیون شطرنج به آن اشاره کرده و درباره شایعه بازگرداندن او صحبت کرده است. حسن تامینی در مورد سارا خادم الشریعه و شرایط اخیر او در مسابقات جهانی و اینکه امکان ادامه همکاری او با شطرنج ایران وجود دارد؟ گفت: «پیش از اینکه سارا خادم الشریعه با نخست وزیر اسپانیا دیدار داشته باشد، صحبت‌ها و رایزنی‌هایی داشتیم برای اینکه بتوانیم کماکان او را در اختیار داشته باشیم، اما حالا شرایط فرق کرده است. البته فکر می‌کنم از علاقه و عرق خادم الشریعه به ایران کم نشده است. باید این مسئله خیلی اصولی پیگیری شود.»

منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی