تیتر امروز

سیر صعودی آمار بازماندگان از تحصیل و
گزارش دیدار از بی‌تفاوتی دولت به واقعیت آموزش همگانی

سیر صعودی آمار بازماندگان از تحصیل و "رئیسی" که زیاد نمی‌داند!

از ابراهیم رئیسی گرفته تا وزیر آموزش و پرورش در حالی از دستاورد‌های جدید در آغاز سال تحصیلی با تکیه بر کلمه "ما می‌توانیم" خبر دادند که طبق آمار بیش از ۲۰ درصد دانش آموزان کلاس اولی ثبت نام نکرده‌اند!
نگاه بایدن به منافع اَبَرتوافق؛ با چه هزینه‌ای؟
از چشم جهان (۱۱۳)؛ تحلیل رویترز پیرامون عادی سازی روابط اسرائیل-عربستان

نگاه بایدن به منافع اَبَرتوافق؛ با چه هزینه‌ای؟

دولت بایدن بر تلاش خود برای تحقق "معامله بزرگ" در خاورمیانه که شامل عادی‌سازی روابط اسرائیل و عربستان نیز می‌شود، افزوده. واشنگتن معتقد است اگر بتواند موانع مهم را کنار بزند، منافعی مهم کسب خواهد...

بربوک: درخواست عضویت فنلاند و سوئد در ناتو باید تایید شود

آنالنا بربوک، وزیر خارجه آلمان گفت که عضویت دو کشور فنلاند و سوئد در ناتو به صورت کلی باعث تقویت ائتلاف می‌شود و این دو کشور باید با هم به ناتو ملحق شوند.

کد خبر: ۱۴۵۱۹۸
۱۰:۵۲ - ۲۵ بهمن ۱۴۰۱

بربوک: درخواست عضویت فنلاند و سوئد در ناتو باید تایید شود

دیدارنیوز: وزیر خارجه آلمان از ترکیه و مجارستان خواسته تا راه را برای پیوستن فنلاند و سوئد به ناتو فراهم کنند و گفته که از تمامی اعضای ائتلاف انتظار دارد تا درخواست‌های استکهلم و هلسینکی را بدون فوت وقت مورد تایید قرار دهند.

به نقل از خبرگزاری رویترز، آنالنا بربوک، وزیر خارجه آلمان در یک نشست خبری با پکا هاویستو، همتای فنلاندی گفت، عضویت دو کشور فنلاند و سوئد در ناتو به صورت کلی باعث تقویت ائتلاف می‌شود و این دو کشور باید با هم به ناتو ملحق شوند.

پس از آنکه روسیه در ۲۴ فوریه سال گذشته میلادی به اوکراین حمله کرد، فنلاند و سوئد درخواست‌هایشان را برای عضویت در ناتو اعلام کرده و گفتند که می‌خواهند دست در دست هم، به ائتلاف ملحق شوند، اما درحالیکه بسیاری از کشور‌های ناتو برای عضویت این دو کشور چراغ سبز نشان داده‌اند، ترکیه و مجارستان هنوز این مساله را تایید نکرده‌اند.

آنکارا در ماه جاری میلادی اعلام کرد که از درخواست فنلاند برای عضویت در ناتو حمایت می‌کند، اما به ویژه از استکهلم می‌خواهد تا خط مشی‌ای سختگیرانه‌تر در قبال حزب کارگران کردستان (پ. ک. ک) اتخاذ کند.

ترکیه همچنین مذاکرات الحاق را در ماه گذشته میلادی و در حالی تعلیق کرد که تنش‌ها در پی اهانت به قرآن در استکهلم از سوی یک سیاستمدار راست افراطی دانمارکی شدت گرفت.

ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان در نوامبر ۲۰۲۲ گفته بود که پارلمان کشورش اوایل ۲۰۲۳ عضویت سوئد و فنلاند را تایید خواهد کرد.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی