تیتر امروز

سخنگوی کمیسیون ملی بهداشت چین: ویروس جدیدی در کار نیست/محرز: خودتان را قرنطینه کنید
گزارش دیدار از شیوع بیماری تنفسی در چین

سخنگوی کمیسیون ملی بهداشت چین: ویروس جدیدی در کار نیست/محرز: خودتان را قرنطینه کنید

عکس‌های منتشر شده از مدارس چین موجی از نگرانی و شیوع ویروس جدیدی مانند کرونا دنیا را نگران کرده، اما سخنگوی کمیسیون ملی بهداشت چین می‌گوید: خبری از ویروس جدید نیست.
سفرنامه‌طورِ یک روزنامه‌نگار ایران‌گرا؛ از تهران به نیشابور تا به مشهد و بجنورد
پا به پای اسلامی ندوشن از تورنتو تا شادیاخ؛ در سفر سیمرغ با فرزند ایران

سفرنامه‌طورِ یک روزنامه‌نگار ایران‌گرا؛ از تهران به نیشابور تا به مشهد و بجنورد

پیکر محمدعلی ندوشن ما را به سفری دور در همین نزدیکی‌ها برد، برد به دور دست‌های تاریخ بلاخیز ایران، به خراسان. سفرنامه‌طور یک روزنامه‌نگار ایران‌گرا را بخوانید.
زیدآبادی: از سر خشم گفتم از سیاست کنار می‌روم/ محور خُرده اجماع اصلاح‌طلبان
گفت‌وگوی دیدار در برنامه اصل ۲۷ با روزنامه‌نگار باسابقه و فعال سیاسی اصلاح طلب/ قسمت اول

زیدآبادی: از سر خشم گفتم از سیاست کنار می‌روم/ محور خُرده اجماع اصلاح‌طلبان "خاتمی" است/ به هاشمی رفسنجانی می‌گفتند "وسط باز"

"احمد زیدآبادی" روزنامه‌نگار و فعال سیاسی اصلاح‌طلب در یکی دیگر از برنامه‌های اصل ۲۷ مهمان دیدارنیوز بود؛ این گفت‌وگو در دو قسمت منتشر خواهد شد.

بربوک: درخواست عضویت فنلاند و سوئد در ناتو باید تایید شود

آنالنا بربوک، وزیر خارجه آلمان گفت که عضویت دو کشور فنلاند و سوئد در ناتو به صورت کلی باعث تقویت ائتلاف می‌شود و این دو کشور باید با هم به ناتو ملحق شوند.

کد خبر: ۱۴۵۱۹۸
۱۰:۵۲ - ۲۵ بهمن ۱۴۰۱

بربوک: درخواست عضویت فنلاند و سوئد در ناتو باید تایید شود

دیدارنیوز: وزیر خارجه آلمان از ترکیه و مجارستان خواسته تا راه را برای پیوستن فنلاند و سوئد به ناتو فراهم کنند و گفته که از تمامی اعضای ائتلاف انتظار دارد تا درخواست‌های استکهلم و هلسینکی را بدون فوت وقت مورد تایید قرار دهند.

به نقل از خبرگزاری رویترز، آنالنا بربوک، وزیر خارجه آلمان در یک نشست خبری با پکا هاویستو، همتای فنلاندی گفت، عضویت دو کشور فنلاند و سوئد در ناتو به صورت کلی باعث تقویت ائتلاف می‌شود و این دو کشور باید با هم به ناتو ملحق شوند.

پس از آنکه روسیه در ۲۴ فوریه سال گذشته میلادی به اوکراین حمله کرد، فنلاند و سوئد درخواست‌هایشان را برای عضویت در ناتو اعلام کرده و گفتند که می‌خواهند دست در دست هم، به ائتلاف ملحق شوند، اما درحالیکه بسیاری از کشور‌های ناتو برای عضویت این دو کشور چراغ سبز نشان داده‌اند، ترکیه و مجارستان هنوز این مساله را تایید نکرده‌اند.

آنکارا در ماه جاری میلادی اعلام کرد که از درخواست فنلاند برای عضویت در ناتو حمایت می‌کند، اما به ویژه از استکهلم می‌خواهد تا خط مشی‌ای سختگیرانه‌تر در قبال حزب کارگران کردستان (پ. ک. ک) اتخاذ کند.

ترکیه همچنین مذاکرات الحاق را در ماه گذشته میلادی و در حالی تعلیق کرد که تنش‌ها در پی اهانت به قرآن در استکهلم از سوی یک سیاستمدار راست افراطی دانمارکی شدت گرفت.

ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان در نوامبر ۲۰۲۲ گفته بود که پارلمان کشورش اوایل ۲۰۲۳ عضویت سوئد و فنلاند را تایید خواهد کرد.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی