تیتر امروز

عرب‌سرخی: حتما نهاد دین باید از نهاد دولت جدا باشد / دین امری اختیاری است
قسمت دوم گفت‌وگوی فیض‌الله عرب‌سرخی در برنامه پنجم رکن سه

عرب‌سرخی: حتما نهاد دین باید از نهاد دولت جدا باشد / دین امری اختیاری است

فیض‌الله عرب‌سرخی در دومین قسمت از گفت‌وگوی خود با دیدار در برنامه رکن سه، به موضوعاتی چون سکولاریسم، ملی‌گرایی و نحوه شرکت در انتخابات پرداخته است.
عوام امیدوارند از شروع امسال خوشحال بشوند‎‎
افاضات اضافه

عوام امیدوارند از شروع امسال خوشحال بشوند‎‎

شاید در میان خواص هم کمتر کسی به اندازه عوام‌الملک تعهد و مسئولیت‌پذیری داشته باشد که در تعطیلات نوروز نیز لحظه‌ای از رصد امور و نقد عملکرد مقامات دست برنداشته است. این هم تحفه نوروزی عوام...
بیرنگ: زن را حذف کنیم یعنی وطن را حذف کردیم/ درون من بیرنگ است/ از من پشیمان‌تر‌ها زیادند/ جمعا ۵ سال برنامه ساختم
 گفت‌وگوی بی‌تعارف دیدار با بیژن بیرنگ درباره زن، زندگی و ایران

بیرنگ: زن را حذف کنیم یعنی وطن را حذف کردیم/ درون من بیرنگ است/ از من پشیمان‌تر‌ها زیادند/ جمعا ۵ سال برنامه ساختم

برای بینندگان تلویزیون در دهه‌های ۶۰ و ۷۰، نام بیژن بیرنگ یادآور روز‌های اوج در جذب مخاطبان میلیونی است، روز‌هایی که از آن‌ها تنها خاطرات شیرین باقی مانده. در گفت‌وگوی دیدار در مورد امروز و دیروز...

تجاوز جنسی به زنان؛ حبس ابد برای افسر پلیس لندن

یک افسر ۴۸ ساله پیشین پلیس لندن، روز سه‌شنبه به جرم تجاوز و تعرض جنسی به تعداد زیادی از زنان به حبس ابد محکوم شد. او در مجموع ۴۹ مورد اتهام از جمله ۲۴ مورد تجاوز جنسی را پذیرفت.

کد خبر: ۱۴۴۸۸۲
۲۰:۱۹ - ۱۸ بهمن ۱۴۰۱

تجاوز جنسی به زنان؛ حبس ابد برای افسر پلیس لندن

دیدارنیوز: دیوید کریک، ۴۸ ساله، ماه گذشته اعتراف کرده بود که یک «متجاوز سریالی» است. بنا به حکم دادگاه بریتانیا تخفیف مجازات حبس ابد او پیش از آن که وی حداقل ۳۰ سال را در زندان سپری کرده باشد، امکانپذیر نخواهد بود.

این افسر پیشین پلیس لندن که در سال ۲۰۰۱ کار خود را آغاز کرده بود، در مجموع ۴۹ مورد اتهام از جمله ۲۴ مورد تجاوز جنسی را پذیرفت. دیوید کریک جرائم خود را بین سال‌های ۲۰۰۳ تا ۲۰۲۰ مرتکب شده بود.

دادستان‌های بریتانیایی پرونده او را یکی از «تکان‌دهنده‌ترین» پرونده‌ها علیه یک مامور پلیس توصیف کرده بودند. رئیس دادگاه نیز روز سه‌شنبه هنگام صدور حکم گفت که دیوید کریک به طرزی «هولناک» از زنان سوءاستفاده کرده بود.

به گفته رئیس دادگاه این افسر پیشین پلیس در دوران بازداشت و در حالی که در انتظار محاکمه خود بود تلاش کرد تا در زندان لندن خودکشی کند.

پلیس لندن پس از بازداشت دیوید کریک و اعتراف او به اینکه یک «متجاوز سریالی» است از مردم عذرخواهی کرد. عملکرد پلیس لندن با توجه به این که ۹ مورد شکایت به دلیل تجاوز جنسی و دیگر جرائم بین سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۲۱ علیه دیوید کریک مطرح شده بود با انتقاد‌های زیادی روبرو شد.

پلیس لندن در سال ۲۰۲۱ تنها پس از آنکه دیوید کریک به اتهام تجاوز جنسی بازداشت شد او را از کار تعلیق کرده بود.

فشار‌ها بر پلیس لندن برای اصلاح ساختار آن همزمان با افشای جزئیات پرونده دیوید کریک افزایش یافته است. منتقدان بر این باور هستند که ساختار پلیس لندن با توجه به طرح اتهام‌هایی مبنی بر عملکرد «نژادپرستانه» و «زن‌ستیزانه» آن باید اصلاح شود. سوئلا براورمن، وزیر کشور بریتانیا پرونده دیوید کریک را «زخمی بر پیکر پلیس» این کشور توصیف کرده است.

وی تاکید کرده که تحقیق درباره رفتار‌های دیوید کریک به عنوان افسر پلیس و نحوه تصمیم‌گیری‌ها درباره عملکرد او در جریان است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی