تیتر امروز

عرب‌سرخی: حتما نهاد دین باید از نهاد دولت جدا باشد / دین امری اختیاری است
قسمت دوم گفت‌وگوی فیض‌الله عرب‌سرخی در برنامه پنجم رکن سه

عرب‌سرخی: حتما نهاد دین باید از نهاد دولت جدا باشد / دین امری اختیاری است

فیض‌الله عرب‌سرخی در دومین قسمت از گفت‌وگوی خود با دیدار در برنامه رکن سه، به موضوعاتی چون سکولاریسم، ملی‌گرایی و نحوه شرکت در انتخابات پرداخته است.
عوام امیدوارند از شروع امسال خوشحال بشوند‎‎
افاضات اضافه

عوام امیدوارند از شروع امسال خوشحال بشوند‎‎

شاید در میان خواص هم کمتر کسی به اندازه عوام‌الملک تعهد و مسئولیت‌پذیری داشته باشد که در تعطیلات نوروز نیز لحظه‌ای از رصد امور و نقد عملکرد مقامات دست برنداشته است. این هم تحفه نوروزی عوام...
بیرنگ: زن را حذف کنیم یعنی وطن را حذف کردیم/ درون من بیرنگ است/ از من پشیمان‌تر‌ها زیادند/ جمعا ۵ سال برنامه ساختم
 گفت‌وگوی بی‌تعارف دیدار با بیژن بیرنگ درباره زن، زندگی و ایران

بیرنگ: زن را حذف کنیم یعنی وطن را حذف کردیم/ درون من بیرنگ است/ از من پشیمان‌تر‌ها زیادند/ جمعا ۵ سال برنامه ساختم

برای بینندگان تلویزیون در دهه‌های ۶۰ و ۷۰، نام بیژن بیرنگ یادآور روز‌های اوج در جذب مخاطبان میلیونی است، روز‌هایی که از آن‌ها تنها خاطرات شیرین باقی مانده. در گفت‌وگوی دیدار در مورد امروز و دیروز...
هفته نوزدهم لیگ برتر آغاز شد

استقلال ۳ ـ نفت مسجد‌سلیمان ۱؛ زلزله قایدی!

بعد از هفته پرماجرای استقلال در کرمان، آبی‌های پایتخت در روز اول هفته نوزدهم لیگ برتر در ورزشگاه آزادی به مصاف تیم نفت مسجد سلیمان رفته‌اند.

کد خبر: ۱۴۴۸۶۷
۱۶:۵۴ - ۱۸ بهمن ۱۴۰۱

استقلال نفت مسجد‌سلیمان

 

دیدارنیوز ـ سرویس ورزشی: با نزدیک شدن به فاصله ۳ امتیازی صدر جدول، حالا ساپینتو می‌داند که دیگر فرصتی برای از دست دادن امتیاز ندارد و هر گونه ناکامی در هفته‌های پیش رو، می‌تواند به معنای از دست رفتن قهرمانی باشد.

به همین دلیل، سرمربی پرتغالی تصمیم گرفته به ترکیب تیم برنده دست نزند و همان یازده نفری که در کرمان و برابر مس به میدان رفتند، امروز نیز از ابتدا کار را آغاز کنند. استقلال می تواند با پیروزی در این بازی خانگی، حداقل تا پیش از شروع دیدار سپاهان، با این تیم و پرسپولیس هم امتیاز شود.

با وجود تمام این مسائل، اما استقلال امروز کار آسانی برابر نفت مسجدسلیمان نخواهد داشت. تیم رضا عنایتی سخت در تلاش است بتواند با حداقل امتیاز از زمین بازی خارج شود و ضمن امیدواری به روزهای آینده، از قعر جدول لیگ فاصله بگیرد تا بقای خود در مسابقات را تضمین کند.

تیم داوری: حمید حاج ملک، کمک ها: آرمان اسعدی و عباس پورحیدری

ترکیب استقلال: علیرضا رضایی، رافائل سیلوا، عارف غلامی، کوین یامگا، جعفر سلمانی، روزبه چشمی، سعید مهری، آرش رضاوند، محمد محبی، مهدی قایدی و ارسلان مطهری

سرمربی: ریکاردو ساپینتو

ترکیب نفت مسجدسلیمان: فرهاد مجد کرمانشاهی، علیرضا دغاغله، عقیل شویعی کعبی، سینا عبداللهی، حسین مجلی شنانی، پیمان رنجبری، رضا مغانلو، مسلم مجدمی، حسین گودرزی، امیرحسین کریمی و رضا دهقانی

سرمربی: رضا عنایتی

 

دقایق حساس:

گل اول استقلال: در دقیقه ۵ پاس دیدنی عارف غلامی در قوس مرکز زمین برای یامگا، با فرار تند و تیز این بازیکن از سمت راست آغاز شد. پاس زمینی و در عرض او پس از عبور از قایدی، به آرش رضاوند رسید و هافبک آماده این روز‌های استقلال، با یک ضربه بغل پای دیدنی، گل نخست را برای استقلال به ثمر رساند.

دقیقه ۷: پس از گلی که استقلال به ثمر رساند، نفتی‌ها برای به تساوی کشاندن بازی حملات خود را آغاز کردند که رضا دهقانی پس از تصاحب توپ در پشت محوطه جریمه، ضره اش را با پای چپ زد که توپ با اختلاف از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۱۴: شوت محکم سعید مهری از پشت محوطه جریمه با برخورد به بازیکن نفت ارتفاع گرفت و مجد کرمانشاهی با واکنشی دیدنی، توپ را از زیر طاق بیرون کشید و به کرنر فرستاد.

دقیقه ۲۰: روی پاس دیدنی عارف غلامی از پشت محوطه جریمه خودی، ارسلان مطهری با یک ضربه سر توانست از مدافعان نفت عبور کرده و حتی فرهاد مجد کرمانشاهی، گلر بیرون آمده میهمان را نیز دریبل کند، اما در آخرین لحظات و در شرایطی که ارسلان با دروازه خالی روبرو بود، گودرزی زودتر از او به توپ رسید و با یک تکل، مانع از باز شدن دروازه تیمش شد.

دقیقه ۲۵: ارسال کرنر مهری با ضربه سر عارف غلامی همراه شد و این ضربه در تیر دوم می‌توانست به محبی برسد که سرعت توپ زیاد بود و به بیرون رفت.

گزارش زنده: استقلال ۲ ـ نفت مسجد‌سلیمان صفر

دقیقه ۳۴: استقلال در ۲ صحنه درون محوطه جریمه صاحب فرصت شد که در هر ۲ مورد، پاس‌های محبی به مقصد نرسیدند و آبی‌ها در امر گلزنی ناکام بودند.

دقیقه ۳۹: شوت امیرحسین کریمی از پشت محوطه جریمه، با اختلاف زیاد از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۴۵: ارسال سعید مهری به روی دروازه، با ضربه سر رافائل سیلوا همراه شد و پاس این بازیکن در مقابل دروازه به محبی رسید که ضربه سر او را مجد کرمانشاهی با واکنشی دیدنی راهی کرنر کرد.

دقیقه ۴۵+۱: حرکت دیدنی مهدی قایدی از سمت راست، با تکل شدید سینا عبداللهی همراه شد، اما قایدی پس از سرنگونی، دوباره بلند شد و به حرکت خود ادامه داد و توپ را برای جعفر سلمانی مهیا کرد که شوت بسیار بد این بازیکن به راحتی توسط مدافعین نفت دور شد.

دقیقه ۴۵+۴: اشتباه بزرگ سعید مهری در پشت محوطه جریمه نفت، منجر به خلق یک ضد حمله برای میهمان شد که ضربه امیرحسین کریمی از پشت محوطه جریمه را رضایی با واکنشی دیدنی راهی کرنر کرد.

استقلال نفت مسجد‌سلیمان

نیمه دوم

در آغاز نیمه دوم استقلال دست به یک تعویض اجباری زد و علیرضا رضایی به دلیل مصدومیت زمین را ترک کرد تا جای او را گلر سوم این تیم یعنی سینا سعیدی‌فر بگیرد.

دقیقه ۴۸: حرکت خوب مهدی قایدی از سمت چپ و حرکت در عرض او، با یک شوت فنی همراه شد که مجد کرمانشاهی آن را با واکنشی دیدنی دور کرد.
دقیقه ۵۴: یک ارسال از سمت چپ به روی دروازه، با دفع ناقص سعیدی فر همراه بود و توپ مقابل پیمان رنجبری قرار گرفت که ضربه بد او از بالای دروازه خالی استقلال به بیرون رفت.

گل دوم استقلال: در دقیقه ۵۵ بازی و در حالی که آبی‌ها چندان خوب نبودند پاس در عمق و دیدنی آرش رضاوند به مهدی قایدی رسید و این بازیکن در موقعیتی تک به تک با مجد کرمانشاهی، توپ را به گوشه دروازه فرستاد و دومین گل استقلال را به ثمر رساند.

دقیقه دقیقه ۷۹: روی یک حرکت انفرادی دیدنی، گودرزی ابتدا با یک دریبل سرپا، رافائل سیلوا را از پیش رو برداشت و وارد محوطه جریمه شد که شلیک محکم و روی پای این بازیکن، به تیرک افقی دروازه برخورد کرد و به بیرون رفت.

دقیقه ۸۴: ارسال دیدنی گودرزی از سمت چپ، با واکنش سینا سعیدی فر همراه شد و گلر آبی‌ها این توپ را دفع کرد.: روی یک حرکت انفرادی دیدنی، گودرزی ابتدا با یک دریبل سرپا، رافائل سیلوا را از پیش رو برداشت و وارد محوطه جریمه شد که شلیک محکم و روی پای این بازیکن، به تیرک افقی دروازه برخورد کرد و به بیرون رفت.

دقیقه ۸۴: ارسال دیدنی گودرزی از سمت چپ، با واکنش سینا سعیدی فر همراه شد و گلر آبی ها این توپ را دفع کرد.

گل سوم استقلال : در دقیقه ۹۰+۱ پاس روزبه چشمی در محوطه جریمه به مهدی قایدی رسید و این بازیکن پس از چند حرکت پا، سنیا عبداللهی مدافع روبروش را فریب داد و سپس ضربه غافلگیرکننده اش را به سمت دروازه زد که فرهاد مجدکرمانشاهی هیچ واکنشی روی این توپ نشان نداد و استقلال با درخشش قایدی، به گل سوم خود نیز دست پیدا کرد.

گل اول نفت مسجدسلیمان: در دقیقه ۹۰+۳ پرتاب بلند رضا مغانلو به روی دروازه، با اشتباه سینا سعیدی فر همراه شد و توپ مقابل میلاد شیخ سلیمانی قرار گرفت که این بازیکن با شوتی محکم، توپ را به طاق دروازه استقلال چسباند و اختلاف را کاهش داد.

دقیقه ۹۵: نفوذ مهدی قایدی به سمت دروازه نفت، او را در موقعیت تک به تک قرار داد اما گلر نفت روی او خطا کرد و داور نیز نقطه پنالتی را نشان داد. قایدی پشت توپ ایستاد تا نخستین هت‌تریک خود را در این فصل ثبت کند اما فرهاد کرمانشاهی ضربه او را مهار کرد تا بازی با همان نتیجه سه بر یک تمام شود. استقلال با این نتیجه 36 امتیازی شد تا برای مدت کوتاهی همسایه سپاهان و پرسپولیس در صدر جدول شود و منتظر نتایج این دو تیم بماند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی