تیتر امروز

عرب‌سرخی: حتما نهاد دین باید از نهاد دولت جدا باشد / دین امری اختیاری است
قسمت دوم گفت‌وگوی فیض‌الله عرب‌سرخی در برنامه پنجم رکن سه

عرب‌سرخی: حتما نهاد دین باید از نهاد دولت جدا باشد / دین امری اختیاری است

فیض‌الله عرب‌سرخی در دومین قسمت از گفت‌وگوی خود با دیدار در برنامه رکن سه، به موضوعاتی چون سکولاریسم، ملی‌گرایی و نحوه شرکت در انتخابات پرداخته است.
عوام امیدوارند از شروع امسال خوشحال بشوند‎‎
افاضات اضافه

عوام امیدوارند از شروع امسال خوشحال بشوند‎‎

شاید در میان خواص هم کمتر کسی به اندازه عوام‌الملک تعهد و مسئولیت‌پذیری داشته باشد که در تعطیلات نوروز نیز لحظه‌ای از رصد امور و نقد عملکرد مقامات دست برنداشته است. این هم تحفه نوروزی عوام...
بیرنگ: زن را حذف کنیم یعنی وطن را حذف کردیم/ درون من بیرنگ است/ از من پشیمان‌تر‌ها زیادند/ جمعا ۵ سال برنامه ساختم
 گفت‌وگوی بی‌تعارف دیدار با بیژن بیرنگ درباره زن، زندگی و ایران

بیرنگ: زن را حذف کنیم یعنی وطن را حذف کردیم/ درون من بیرنگ است/ از من پشیمان‌تر‌ها زیادند/ جمعا ۵ سال برنامه ساختم

برای بینندگان تلویزیون در دهه‌های ۶۰ و ۷۰، نام بیژن بیرنگ یادآور روز‌های اوج در جذب مخاطبان میلیونی است، روز‌هایی که از آن‌ها تنها خاطرات شیرین باقی مانده. در گفت‌وگوی دیدار در مورد امروز و دیروز...

نماینده مجلس: اعلام تصویب «طرح صیانت» بازی با امنیت روانی جامعه است

در شرایطی که نمایندگان مجلس در این اوضاع وحشتناک اقتصادی در دوران دولت سید ابراهیم رئیسی، باید نگران مردم و بهبود وضعیت آنها باشند، برخی از آنها نگران اینترنت، طرح صیانت و تصویب این طرح جنجالی هستند.

کد خبر: ۱۴۴۸۲۱
۲۰:۱۳ - ۱۷ بهمن ۱۴۰۱

نماینده مجلس: اعلام تصویب طرح صیانت توسط برخی افراد، بازی با امنیت روانی جامعه است

دیدارنیوز: رشیدی مدعی است کمیسیون ویژه‌ای با عنوان طرح صیانت دیگر در مجلس وجود ندارد که بخواهد این طرح را تصویب کند.

یک نماینده مجلس اعتقاد دارد اعلام تصویب طرح صیانت توسط برخی افراد، بازی با امنیت روانی جامعه است. رشیدی همچنین مدعی است کمیسیون ویژه‌ای با عنوان طرح صیانت دیگر در مجلس وجود ندارد.

امروز دو نماینده مجلس و عضو کمیسیون ویژه طرح صیانت از تصویب این طرح خبر دادند و گفتند قرار است به شورای نگهبان ارسال شود، اما جلال رشیدی کوچی در گفتگو با ایسنا اعتقاد دارد چنین کمیسیونی دیگر وجود ندارد: «تا جایی که بنده و سایر همکارانم در جریان هستیم اساسا طرح یا کمیسیون ویژه‌ای تحت عنوان صیانت در مجلس وجود ندارد.»

او اخبار مبنی بر تصویب شدن طرح صیانت را موضوعی برای به هم زدن امنیت روانی جامعه عنوان کرد و گفت: «برخی از نمایندگان دوست دارند با پرداختن به حواشی با امنیت روانی جامعه بازی کنند و ایجاد حساسیت کنند و بنده فکر می‌کنم باید این موضوع مورد بررسی قرار گیرد که چرا یک سری افراد در تلاش هستند این اقدام را انجام دهند.»

رشیدی تأکید کرد با توجه به اینکه عضو این کمیسیون بوده، اطلاعی از تشکیل جلسات آن و تصویب این طرح ندارد؛ اگرچه بحث عضویت او در کمیسیون ویژه نیز با حواشی روبه رو بوده است.

رشیدی سال گذشته در اکثر جلسات کمیسیون ویژه طرح صیانت که به صورت زنده پخش می‌شد، حضور داشت، اما پس از ماجرای تصویب طرح صیانت در اسفند ۱۴۰۰ اعلام شد که رشیدی عضو کمیسیون مشترک نیست و تنها به صورت مهمان در این جلسات شرکت داشته است. حال آنکه در برخی از جلسات وی حتی در رأی‌گیری‌های کمیسیون مشارکت داشت.

گفتنی است این برای اولین بار نیست که خبر تصویب طرح صیانت از سوی اعضای این کمیسیون مطرح می‌شود. سال گذشته نیز این کمیسیون در بحبوحه بررسی بودجه، تشکیل جلسه داد و کلیات این طرح را تصویب کرد. اقدامی که از نظر معاونت حقوقی مجلس، خلاف آیین‌نامه بود. همین موضوع نیز موجب شد تا نمایندگان مجلس در یک رأی گیری غیرعلنی، این طرح را از ذیل اصل هشتاد و پنج قانون اساسی خارج کنند.

منبع: دیجیاتو

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی