تیتر امروز

عرب‌سرخی: حتما نهاد دین باید از نهاد دولت جدا باشد / دین امری اختیاری است
قسمت دوم گفت‌وگوی فیض‌الله عرب‌سرخی در برنامه پنجم رکن سه

عرب‌سرخی: حتما نهاد دین باید از نهاد دولت جدا باشد / دین امری اختیاری است

فیض‌الله عرب‌سرخی در دومین قسمت از گفت‌وگوی خود با دیدار در برنامه رکن سه، به موضوعاتی چون سکولاریسم، ملی‌گرایی و نحوه شرکت در انتخابات پرداخته است.
عوام امیدوارند از شروع امسال خوشحال بشوند‎‎
افاضات اضافه

عوام امیدوارند از شروع امسال خوشحال بشوند‎‎

شاید در میان خواص هم کمتر کسی به اندازه عوام‌الملک تعهد و مسئولیت‌پذیری داشته باشد که در تعطیلات نوروز نیز لحظه‌ای از رصد امور و نقد عملکرد مقامات دست برنداشته است. این هم تحفه نوروزی عوام...
بیرنگ: زن را حذف کنیم یعنی وطن را حذف کردیم/ درون من بیرنگ است/ از من پشیمان‌تر‌ها زیادند/ جمعا ۵ سال برنامه ساختم
 گفت‌وگوی بی‌تعارف دیدار با بیژن بیرنگ درباره زن، زندگی و ایران

بیرنگ: زن را حذف کنیم یعنی وطن را حذف کردیم/ درون من بیرنگ است/ از من پشیمان‌تر‌ها زیادند/ جمعا ۵ سال برنامه ساختم

برای بینندگان تلویزیون در دهه‌های ۶۰ و ۷۰، نام بیژن بیرنگ یادآور روز‌های اوج در جذب مخاطبان میلیونی است، روز‌هایی که از آن‌ها تنها خاطرات شیرین باقی مانده. در گفت‌وگوی دیدار در مورد امروز و دیروز...

ادعای مایکروسافت؛ ایران پشت حمله هکرها به شارلی ابدو است

بنابر گزارش محققان امنیتی مایکروسافت در روز جمعه، یک تیم هکری با پشتیبانی حکومت ایران اطلاعات مشتریان مجله طنز شارلی ابدو را سرقت و افشا کرده است.

کد خبر: ۱۴۴۶۷۵
۱۱:۵۵ - ۱۵ بهمن ۱۴۰۱

ادعای مایکروسافت؛ ایران پشت حمله هکرها به وبسایت شارلی ابدو است

دیدارنیوز: شرکت مایکروسافت می‌گوید هکرهای ایرانی در پشت پرده حمله به شارلی ابدو قرار دارند.

یورونیوز نوشت: «این مجله در اوایل ماه ژانویه پس از انتشار کاریکاتور‌های رهبر انقلاب اسلامی هدف حمله هکری قرار گرفت. به گفته شارلی ابدو انتشار این کاریکاتور‌ها بخشی از کارزار رسانه‌ای این هفته‌نامه در حمایت از اعتراضات ضد حکومتی در ایران بود.

مقامات ایرانی و فرانسوی و همچنین مسئولان هفته‌نامه شارلی ابدو هنوز هیچ اظهار نظری در رابطه با این موضوع نکرده‌اند.

جمهوری اسلامی بر پاسخی موثر به کاریکاتور‌های «توهین‌آمیز» تاکید و سفیر فرانسه در تهران را احضار کرد. تهران همچنین با تعطیل کردن انجمن ایرانشناسی فرانسه در ایران اعلام کرد که به ارزیابی مجدد فعالیت‌های فرهنگی فرانسه در ایران خواهد پرداخت.

به گزارش محققان مایکروسافت، حمله هکری به شارلی ابدو و افشای اطلاعات کاربران، بخشی از یک عملیات نفوذ دیجیتال گسترده‌تر بوده که با مشخصات حملات پیشین گروه‌های هکری تحت حمایت حکومت ایران مطابقت داشته است.

به گفته مایکروسافت، این گروه هکری پیشتر توسط مقامات وزارت دادگستری آمریکا به دلیل انجام کارزاری چندجانبه با هدف ایجاد اخلال در انتخابات سال ۲۰۲۰ ایالات متحده شناسایی شده بود.

همراه با انتقادات ایران از کاریکاتور‌ها، گروهی هکری که خود را «ارواح مقدس» می‌نامد با پستی در یک فروم آنلاین اعلام کرد که به اطلاعات بیش از ۲۰۰ هزار کاربر شارلی ابدو دست‌یافته و حاضر است این اطلاعات را در ازای ۲۰ بیت کوین (حدودا ۴۷۰‌ هزار دلار) بفروشد.

نمونه‌ای از اطلاعات هک‌شده بعدتر منتشر و توسط روزنامه فرانسوی «لوموند» صحت آزمایی شد.

محققان مایکروسافت می‌گویند: «اطلاعات بدست آمده توسط هکر‌های ایرانی می‌تواند مشتریان شارلی ابدو را در خطر حملات آنلاین یا فیزیکی سازمان‌های افراطی قرار دهد.»

به گزارش مایکروسافت، هکر‌های ایرانی برای تقویت عملیات خود با استفاده از حساب‌های کاربری جعلی یا مسروقه به انتقاد از کاریکاتور‌ها پرداختند. همچنین دو حساب کاربری با جعل هویت یکی از دبیران و یکی از مدیران فنی شارلی ابدو، پیش از آن‌که توسط توئیتر شناسایی و بسته شوند، اطلاعات هک شده را منتشر کردند. توئیتر هنوز در این رابطه اظهار نظری نکرده است.»

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی