تیتر امروز

استوانه حقوق بشر؛ منشور کورش
گزارش نوروزی دیدار

استوانه حقوق بشر؛ منشور کورش

گرچه در رسانه‌ها به فراوانی درباره استوانه معروف کورش بزرگ، پادشاه هخامنشی سخن گفته شده است، اما مروری مجدد بر تاریخ و محتوای این استوانه گلی که با خط میخی اکدی (بابلی نو) نوشته شده است، خالی...
فیاض زاهد:سردار حاجی زاده باید برای منافع نظام استعفا می‌داد/بحران حل نشده بلکه به صورت پیچیده تری بازخواهد گشت
گفت‌وگوی نوزدهم دیدار در برنامه اصل ۲۷ با یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب

فیاض زاهد:سردار حاجی زاده باید برای منافع نظام استعفا می‌داد/بحران حل نشده بلکه به صورت پیچیده تری بازخواهد گشت

در برنامه نوزدهم "اصل ۲۷" با فیاض زاهد، استاد تاریخ، جامعه‌شناس و فعال سیاسی اصلاح طلب صحبت کردیم و دلایل بروز حوادث اخیر محور اصلی این گفت‌وگو بود.

احتمال وقوع سیل در «تهران» وجود دارد؟

علی نصیری، رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران درباره احتمال وقوع سیل در پایتخت با توجه به هشدار سطح نارنجی سازمان هواشناسی در روز گذشته (دوشنبه) گفت: احتمال وقوع سیل در این بازه زمانی در شهر تهران پایین است و صرفا ممکن است که بر اثر بارش‌ها شاهد وقوع آبگرفتگی در برخی از معابر پایتخت باشیم. پیش‌بینی وقوع سیل در این روز‌ها و برای شهر تهران نیز درست نیست و احتمال اینکه چنین حادثه‌ای رخ دهد بسیار کم است. البته من اطلاعی در مورد دیگر شهر‌ها و مناطق در استان تهران ندارم.

کد خبر: ۱۴۴۵۲۷
۱۷:۵۶ - ۱۱ بهمن ۱۴۰۱

تهران و سیل

دیدارنیوز: رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران درباره احتمال وقوع سیل در تهران در این‌روز‌ها توضیحاتی را ارائه کرد.

روز گذشته بود که مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران با اشاره به هشدار سطح نارنجی سازمان هواشناسی کشور از احتمال وقوع سیل در تهران خبر داد و اعلام کرد که امدادگران در آماده‌باش کامل هستند، خبری که به سرعت مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفت و موجب ترس و نگرانی برخی از شهروندان هم شد. در همین راستا علی نصیری، رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران احتمال وقوع سیل در پایتخت را بسیار کم دانسته است.

نصیری در گفتگو با ایسنا، درباره اینکه آیا احتمال وقوع سیل در تهران وجود دارد یا خیر گفت: به نظر می‌رسد آنچه که اعلام شده ناظر بر هشدار هواشناسی در روز‌های دوشنبه و سه‌شنبه و برای استان تهران بوده است. در این شرایط باید بگویم که احتمال وقوع سیل در این بازه زمانی در شهر تهران پایین است و صرفا ممکن است که بر اثر بارش‌ها شاهد وقوع آبگرفتگی در برخی از معابر پایتخت باشیم.

وی با بیان اینکه گاهی برخی احتمالات و پیش‌بینی‌های انجام شده برای استان تهران در شهر تهران قابلیت وقوع ندارد، گفت: پیش‌بینی وقوع سیل در این روز‌ها و برای شهر تهران نیز درست نیست و احتمال اینکه چنین حادثه‌ای رخ دهد بسیار کم است. البته من اطلاعی در مورد دیگر شهر‌ها و مناطق در استان تهران ندارم.

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با بیان اینک بارش‌ها تا نیمه صبح فردا ادامه خواهد داشت، گفت: برای همین بارش‌ها نیز سازمان هواشناسی هشدار سطح نارنجی صادر کرده است. سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران نیز دستگاه‌های مختلف را به حالت آماده‌باش درآورده تا آمادگی مقابله با بارش برف و باران در در این ایام داشته باشند.

نصیری با تاکید بر اینکه نمی‌توان به طورکلی گفت که تهران در معرض سیل نیست، اظهارکرد: آنچه که من در مورد احتمال کم وقوع سیل در تهران گفتم با توجه به پیش‌بینی انجام شده از سوی هواشناسی برای شهر تهران بود. ممکن است در آینده با توجه به پیش‌بینی‌های انجام شده و میزان بارش‌ها احتمال وقوع سیل در شهرتهران نیز وجود داشته باشد، اما برای امشب احتمال وقوع سیل در پایتخت بسیار کم است.

وی به شهروندان توصیه کرد: در شرایط بارش برف و باران که طی امشب و فردا برای شهر تهران دور از انتظار نیست، لازم است رانندگان توجه بیشتری به مسیر مقابل خود داشته باشند و با دقت کافی رانندگی کنند. همچنین پرهیز از تردد‌های غیرضروری نیز جزو مواردی است که در چنین شرایطی توصیه می‌شود.

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران اضافه کرد: البته لازم است که شهروندان همواره برای مقابله با حوادثی مانند زلزله، سیل و ... آمادگی لازم را داشته باشند و در همین راستا نیز سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران طرح آموزش به شهروندان را در دستورکار خود قرار داده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی