تیتر امروز

فوری؛ حمله ایران به اسرائیل/ ادعای فرانسه: ایران وارد فاز جدیدی از اقدامات بی‌ثبات‌کننده شده است
تهران در واکنش به شهادت فرماندهان سپاه در سوریه انتقام می‌گیرد

فوری؛ حمله ایران به اسرائیل/ ادعای فرانسه: ایران وارد فاز جدیدی از اقدامات بی‌ثبات‌کننده شده است

بعد از حمله تروریستی روز ۱۳ فروردین رژیم اسرائیل به کنسولگری ایران در سوریه، که باعث شهادت چند فرمانده سپاه شد، ایران می‌خواهد به این حمله واکنش نشان دهد و تل‌آویو را «تنبیه» کند.

تولید بیش از ۳۳ هزارگیگاوات ساعت برق در خوزستان

معاون بهره‌برداری شرکت برق منطقه‌ای خوزستان از تولید ۳۳ هزار و ۳۷۶ گیگاوات ساعت برق در ۱۰ ماه گذشته در استان خبر داد.

کد خبر: ۱۴۴۳۷۱
۱۴:۲۵ - ۰۹ بهمن ۱۴۰۱

به گزارش دیدارنیوز _ سرویس‌ خوزستان سید مهرداد بلادی‌موسوی گفت: از این میزان برق تولیدی در خوزستان ۲۷.۸ درصد توسط نیروگاه‌های برق‌آبی، ۷۰.۷ درصد توسط نیروگاه‌های حرارتی و سیکل ترکیبی و حدود ۱.۵ درصد توسط نیروگاه‌های تولید پراکنده تولید و به شبکه تحویل شده است.

وی افزود: از ۲۳ هزار و ۵۸۷ گیگاوات ساعت برق تولیدی توسط نیروگاه‌های حرارتی و سیکل ترکیبی، ۴۰ درصد توسط بخش دولتی (نیروگاه رامین و ماهشهر) و ۶۰ درصد توسط نیروگاه‌های بخش خصوصی (شامل زرگان، آبادان، خرمشهر، بهبهان و فجر) تولید و به شبکه تحویل شده است.

معاون بهره‌برداری شرکت برق منطقه‌ای خوزستان تصریح کرد: انرژی مصرفی در ۱۰ ماه گذشته ۳۷ هزار و ۶۷۸ گیگاوات ساعت بوده که حدود ۳ درصد افزایش مصرف نسبت به مدت مشابه در سال قبل را نشان می‌دهد.

بلادی‌موسوی بیان کرد: پیک دی‌ماه ۱۴۰۱ به میزان ۳ هزار و ۴۹۶ مگاوات بوده که نسبت به پیک بار دی ماه سال قبل ۳ درصد افزایش داشته است.

وی افزود: ظرفیت منصوبه تولید نیروی برق استان خوزستان در بخش انتقال برابر با ۱۳ هزار و ۱۹۶ مگاوات بوده که از این میزان ظرفیت منصوبه هشت هزار و ۱۶۹ مگاوات در بخش آبی و پنج هزار و ۲۷ مگاوات در بخش حرارتی است. ظرفیت بخش DG (نیروگاه‌های تولید پراکنده) نیز ۱۶۴ مگاوات است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی