تیتر امروز

استوانه حقوق بشر؛ منشور کورش
گزارش نوروزی دیدار

استوانه حقوق بشر؛ منشور کورش

گرچه در رسانه‌ها به فراوانی درباره استوانه معروف کورش بزرگ، پادشاه هخامنشی سخن گفته شده است، اما مروری مجدد بر تاریخ و محتوای این استوانه گلی که با خط میخی اکدی (بابلی نو) نوشته شده است، خالی...
فیاض زاهد:سردار حاجی زاده باید برای منافع نظام استعفا می‌داد/بحران حل نشده بلکه به صورت پیچیده تری بازخواهد گشت
گفت‌وگوی نوزدهم دیدار در برنامه اصل ۲۷ با یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب

فیاض زاهد:سردار حاجی زاده باید برای منافع نظام استعفا می‌داد/بحران حل نشده بلکه به صورت پیچیده تری بازخواهد گشت

در برنامه نوزدهم "اصل ۲۷" با فیاض زاهد، استاد تاریخ، جامعه‌شناس و فعال سیاسی اصلاح طلب صحبت کردیم و دلایل بروز حوادث اخیر محور اصلی این گفت‌وگو بود.

روسیه: آمریکا نگران وضعیت حقوق بشری خودش باشد

در حالی که پس از حمله نظامی روسیه به خاک اوکراین، وضعیت حقوق بشر و برخورد با مخالفان دولت در مسکو زیر سوال است، روسیه از آمریکا خواست نگران وضعیت حقوق بشر در کشور خودش باشد و در امور داخلی این کشور دخالت نکند.

کد خبر: ۱۴۴۲۸۰
۱۰:۴۲ - ۰۸ بهمن ۱۴۰۱

روسیه: آمریکا نگران وضعیت حقوق بشری خودش باشد

دیدارنیوز: سفارت روسیه در واشنگتن خواستار توقف دخالت‌های آمریکا در امور داخلی این کشور شد.

به نقل از نووستی، سفارت روسیه در واشنگتن از مقام‌های آمریکایی خواست تا تلاش‌ها برای مداخله در امور داخلی کشور را متوقف کنند.

در بیانیه سفارت روسیه آمده است: «ما در ارتباط با تصمیم دادگاه شهر مسکو مبنی بر تعلیق و تعطیلی فعالیت گروه هلسینکی مسکو و همچنین به رسمیت شناختن تعدادی دیگر از سازمان‌های عمومی به عنوان نامطلوب متهم به رعایت نکردن حقوق بشر هستیم. ما از مقام‌های آمریکایی می‌خواهیم که از دخالت در امور داخلی و فعالیت متخصصان روس دست بردارند».

در ادامه این بیانیه آمده است: «دادگاه‌های روسیه مستقل از اراده شخصی عمل می‌کنند و در اجرای وظایف خود صرفا تابع قانون هستند. ما با تلاش‌ها برای بی‌اعتبار کردن پایه‌های قانون اساسی کشور را مسامحه نخواهیم کرد. واشنگتن باید به جای سرزنش دیگران در زمینه آزادی‌های دموکراتیک به وضعیت حقوق بشر در کشور خود توجه کند».

دادگاه مسکو در ۲۵ ژانویه حکم تعطیلی یک سازمان حقوق بشری به نام گروه هلسینکی مسکو را صادر کرد.

منبع: ایلنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی