تیتر امروز

آرمان: زنگنه گاز فلر را به قیمت گزاف به بخش خصوصی پیشنهاد کرده بود/عده‌ای مجری ضدیت با توسعه اقتصادی هستند
حمایت یک اقتصاددان از مکانیزم مولدسازی و هیات هفت نفره

آرمان: زنگنه گاز فلر را به قیمت گزاف به بخش خصوصی پیشنهاد کرده بود/عده‌ای مجری ضدیت با توسعه اقتصادی هستند

بهمن آرمان اقتصاددان به عنوان موافق مولدسازی و ترکیب هیات هفت گفت: با توجه به تجارب بد و فسادزای گذشته که در قالب بحث خصوصی سازی، این بار باید به طرح مولدسازی اعتماد کرد. مخالفان و کسانی که سر...
عوارض خانه آخرت؛ از تصویب تا تکذیب!
دیدار از مصوبه جدید شهرداری گزارش می‌دهد

عوارض خانه آخرت؛ از تصویب تا تکذیب!

چهاردهم بهمن خبری مبنی بر اخذ عوارض از قبور بهشت زهرا در رسانه‌ها منتشر شد که واکنش‌های زیادی به همراه داشت و حالا معاونان زاکانی به هر طریقی این خبر را تکذیب می‌کنند؛ اما واقعیت چیست؟

تذکر نماینده مجلس به وزیر بهداشت و استاندار؛ معضل آلودگی هوا با جان مردم سر و کار دارد

سمیه رفیعی، رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس در جلسه علنی به وزیر بهداشت و استاندار تهران تذکر داد و درباره معضل آلودگی هوای پایتخت گفت: تهران ۸ برابر ظرفیت خیابان‌ها تردد خودرو و وسایل حمل و نقل دارد، باید این مسئله و ورود ماشین‌های جدید و تردد آن‌ها در تهران مدیریت شود، چرا که معضل آلودگی هوا با جان مردم سر و کار دارد.

کد خبر: ۱۴۴۱۹۳
۱۳:۴۱ - ۰۵ بهمن ۱۴۰۱

نماینده مجلس: مدیریت گودچاله‌ها در تهران به حال خود رها شده

دیدارنیوز: رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی گفت: هر نوع اقدام توسعه‌ای در شهر تهران باید منطبق با طرح جامع کلانشهر تهران صورت گیرد.

سمیه رفیعی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بابت استفاده از ظرفیت تخصص بانوان در رایزنی‌های فرهنگی تشکر می‌کنم، در تذکری شفاهی اظهار کرد: در خصوص عدم پیگیری مطالبات جامعه ایثارگر ماما‌های کشور به وزیر بهداشت و درمان تذکر می‌دهم، متاسفانه مدتی است این جامعه ایثارگر مطالباتشان محقق نشده و توجهی از طرف وزارتخانه به این قشر صورت نگرفته است.

وی در ادامه اظهار کرد: بهتر است وزیر بهداشت جلسه‌ای با جامعه نمایندگان ماما‌های کشور داشته باشد و هر چه سریعتر بابت پیگیری تحقق مطالبات آن‌ها اقدامات لازم صورت گیرد. به استاندار تهران تذکر می‌دهم با جدیت پیگیر تصویب طرح جامع کلانشهر تهران در جلسه شورای عالی معماری و شهرسازی باشد و هر چه سریعتر این جلسه برگزار شود. هر نوع اقدام توسعه‌ای در شهر تهران باید منطبق با این طرح باشد، حواسمان باشد در نظام توسعه‌ای شهر تهران نظام ارتفاعی شهر و استان و نظام چرخش هوا و وزش باد مشخص باشد، چیزی که ما سال هاست از آن محروم هستیم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: هفت حوضه آبریز شهر تهران باید به جدیت مورد صیانت قرار گیرد، البته لایروبی قنوات تهران مدت هاست به حال خود رها شده است. در بخش امامزاده داوود (ع) مردم عزیزی که بابت سیل خسارت دیده اند، باید تعیین تکلیف شوند. منابع طبیعی استان تهران وضع خوبی دارد، از استاندار تهران می‌خواهم هر چه سریعتر نسبت به تعیین تکلیف آن‌ها اقدام کند. همچنین وام کشاورزان و باغداران این منطقه مورد استمهال قرار گیرد که این مورد پیرو جلسه وزیران صورت گرفته است.

رییس فراکسیون محیط زیست مجلس در ادامه تاکید کرد: دپوی نخاله‌ها در اطراف آزادراه تهران-شمال باعث آلودگی آب در مسیر‌ها و خشک شدن چشمه‌ها شده است. همچنین مدیریت گودچاله‌ها در تهران به حال خود رها شده و تصمیم واحدی برای آن گرفته نشده است، به ویژه که در مناطق جنوبی تهران علی الخصوص منطقه ۱۸ تهران به معضلی اساسی تبدیل شده است.

رفیعی در پایان با اشاره به معضل آلودگی هوا در تهران، بیان کرد: تهران ۸ برابر ظرفیت خیابان‌ها تردد خودرو و وسایل حمل و نقل دارد، باید این مسئله و ورود ماشین‌های جدید و تردد آن‌ها در تهران مدیریت شود، چرا که معضل آلودگی هوا با جان مردم سر و کار دارد.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی