تیتر امروز

علی(ع) برای این جماعت (و برای ما) حیف است!
به مناسبت ولادت با سعادت امیر‌المومنین

علی(ع) برای این جماعت (و برای ما) حیف است!

سیزدهم رجب مزین است به ولادت مولی‌الموحدین علی بن ابیطالب و به همین مناسبت حسین جعفری پژوهشگر دینی، در یادداشتی اختصاصی، قطره‌ای از این دریا را وصف نموده است.
حزب فقط حزب‌الله و جایگاه احزاب در ایران + ویدیو
در «قسمت اول» از «دومین برنامه رکن سه» با «قربانعلی قائمی» مطرح شد

حزب فقط حزب‌الله و جایگاه احزاب در ایران + ویدیو

در «دومین برنامه» از سری برنامه‌های «رکن سه» با قربانعلی قائمی، فعال سیاسی، شخصیت اجرایی و تشکیلاتی، جایگاه احزاب در جمهوری اسلامی را مورد بررسی قرار دادیم. قسمت اول این گفت‌وگو را ببینید، بشنوید...
از دوران بیسوادی و گرسنه مردن تا عصر هیأت به درد بخور واگذارسازی و جعفر جکسون
افاضات اضافه

از دوران بیسوادی و گرسنه مردن تا عصر هیأت به درد بخور واگذارسازی و جعفر جکسون

خواندن روزنوشت‌های عوام‌الملک در هفته‌های متمادی نشان‌دهنده یک حقیقت بزرگ است، اینکه اگر عصر ابراهیم نبود قطعا این استعداد شگرف جناب عوام‌الملک به منصه ظهور نمی‌رسید. قلمش مستدام.

وزیر نفت: ۳۰ جایگاه بنزین در سیستان و بلوچستان احداث می‌شود

جواد اوجی، وزیر نفت گفت: ۵۰ جایگاه سی ان جی جدید و ۳۰ جایگاه بنزین در سیستان و بلوچستان احداث خواهد شد که تجهیزات این جایگاه‌های جدید نیز به صورت رایگان از سوی وزارت نفت تامین می‌شود.

کد خبر: ۱۴۴۱۶۷
۱۰:۰۳ - ۰۵ بهمن ۱۴۰۱

وزیر نفت: ۳۰ جایگاه بنزین در سیستان و بلوچستان احداث می‌شود

دیدارنیوز: وزیر نفت گفت: در حوزه سیستان تا پایان امسال پنج شهرستان گازدار خواهد شد.

جواد اوجی شامگاه سه‌شنبه در حاشیه شورای برنامه‌ریزی و توسعه سیستان و بلوچستان در جمع خبرنگاران افزود: ۶۵ تانکر سوخت رسان به سیستان و بلوچستان اختصاص یافت تا طی ۲ سال آینده که خط لوله فرآورده نفتی احداث شود مشکلی در تامین سوخت نداشته باشیم.

وزیر نفت در ادامه بیان کرد: ۵۰ جایگاه سی ان جی جدید و ۳۰ جایگاه بنزین در سیستان و بلوچستان احداث خواهد شد که تجهیزات این جایگاه‌های جدید نیز به صورت رایگان از سوی وزارت نفت تامین می‌شود.

وی با بیان اینکه با دست پر به سیستان‌وبلوچستان سفر کردیم گفت: با توجه به اینکه یکی از معضلات این استان تأمین فرآورده‌های نفتی است خط لوله انتقال فرآورده‌های نفتی از جنوب کرمان به طول ۵۴۰ کیلومتر با پنج هزار میلیارد تومان بار مالی انجام می‌شود.

اوجی گفت: این خط لوله از جنوب کرمان یعنی شهرستان رفسنجان انشعاب می‌گیرد که امیدواریم طی ۲ سال آینده تامین فرآورده‌های نفتی استان از همین خط لوله صورت گیرد.

وی ادامه داد: در حال حاضر به وسیله تانکر‌های سوخت رسان و خط ریلی تامین فرآورده‌های نفتی استان سیستان و بلوچستان انجام می‌شود.

وی افزود: در ۹ ماهه سالجاری نسبت به سال ۱۴۰۰ در حوزه تامین فرآورده‌ها اعم از بنزین، نفت گاز، نفت سفید، ال پی جی یا گاز سیلندر تقریبا بین ۱۰ تا ۲۰ درصد افزایش را داشتیم.

اوجی بیان کرد: حسب دستور معاون اول رئیس جمهور سهمیه ۱۰۰ لیتری نفت سفید به هر خانوار تعلق می‌گیرد.

وی با بیان اینکه در دولت سیزدهم و در اردیبهشت ماه سالجاری شاهد بهره‌برداری از خط لوله انتقال گاز از زابل به زاهدان بودیم، گفت: سیستان و بلوچستان تنها استانی است که وزارت نفت تجهیزات جایگاه‌های سی ان جی را به صورت رایگان در اختیار شرکت‌های سرمایه گذار قرار می‌دهد.

وی تاکید کرد: خط لوله گاز انتقال زاهدان زابل دشتک به طول ۲۱۹ کیلومتر با اعتبار ۴۳۰ میلیارد تومان و پنجاه و هشت میلیون یورو امسال به بهره‌برداری رسید.

اوجی ادامه داد: در دهه فجر امسال خط لوله ایرانشهر به چابهار به طول ۲۹۰ کیلومتر با اعتبار ۱۶۵۳ میلیارد تومان و ۱۸۱ میلیون یورو به بهره‌برداری می‌رسد.

وزیر نفت ادامه داد: نزدیک به ۵۰۰ کیلومتر شبکه گازرسانی خود شهر زابل نیاز دارد که تا کنون ۴۷۰ کیلومتر اجرا و از این ۴۷۰ کیلومتر نزدیک به ۲۰۰ کیلومتر آن گازدار شده و تا امروز چهار هزار علمک نصب شده و تا پایان امسال نیز شبکه کامل خواهد شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی