تیتر امروز

اصل ۲۷ هیچ وقت اجرایی نشد/ حاکمیت همواره بر خشم و خشونت تاکید دارد
گفتگوی دوازدهم دیدار در برنامه اصل ۲۷ با کامبیز نوروزی،حقوقدان

اصل ۲۷ هیچ وقت اجرایی نشد/ حاکمیت همواره بر خشم و خشونت تاکید دارد

حوادث اخیر بهانه‌ای شد تا دیدار در سلسله گفتگو‌هایی با جامعه شناسان و استادان دانشگاه در قالب برنامه‌ای به نام "اصل ۲۷" این اتفاقات را واکاوی و راه حل‌هایی برای برون رفت از آن بیابد؛ دوازدهمین...
چرا در گازوئیل افزایش قیمت نداشته‌ایم؟
رضا امیدوار تجریشی در بررسی بودجه ۱۴۰۲ کل کشور:

چرا در گازوئیل افزایش قیمت نداشته‌ایم؟

افزایش بین ۴۰ تا ۱۰۰ درصدی سهم بودجه برخی نهاد‌ها و سازمان‌های خاص در سال ۱۴۰۲ ابهامات و سوالات زیادی را در افکار عمومی ایجاد کرده است. رضا امیدوار تجریشی کارشناس اقتصادی به برخی از این پرسش‌ها...

موج کرونا در چین؛ مرگ ۱۳ هزار نفر در یک هفته

مقامات بهداشتی در چین می‌گویند که نزدیک به ۱۳ هزار بیمار ظرف یک هفته گذشته به دلیل تبعات ناشی از ابتلا به بیماری همه‌گیر «کووید۱۹» در این کشور جان باخته‌اند.

کد خبر: ۱۴۴۰۱۶
۰۸:۲۹ - ۰۳ بهمن ۱۴۰۱

موج کرونا در چین؛ مرگ ۱۳ هزار نفر در یک هفته

دیدارنیوز: یک مسئول ارشد بخش بهداشت و سلامت در چین ضمن اشاره به شمار بسیار بالای افراد آلوده به ویروس عامل بیماری کووید۱۹، تعداد موارد مرگ ناشی از این بیماری را طی روز‌های ۱۳ تا ۱۹ ژانویه نزدیک به ۱۳ هزار نفر اعلام کرد و یادآور شد که این افراد در بیمارستان‌ها جان خود را از دست داده‌اند.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در چین با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که طی مدت یاد شده ۶۸۱ نفر به دلیل نارسایی تنفسی ناشی از کووید و نزدیک به ۱۲ هزار نفر نیز به دلیل همراهی ویروس کووید-۱۹ با دیگر بیماری‌های زمینه‌ای در بیمارستان جان باخته‌اند.

این داده‌های آماری آنگونه که فرانس‌پس در گزارش خود آورده شامل آن دسته از بیماران احتمالی مبتلا به کووید۱۹ که در منازل خود جان باخته‌اند نمی‌شود.

چین در اواسط ماه جاری، بیش از یک ماه پس از لغو محدودیت‌های بهداشتی وضع شده در قالب سیاست «کووید صفر» از ثبت حدود ۶۰ هزار مورد مرگ و میر ناشی از کووید که بین ۸ دسامبر ۲۰۲۲ تا ۱۲ ژانویه ۲۰۲۳ در مراکز پزشکی این کشور ثبت شده بودند، خبر داد.

بسیاری از کارشناسان معتقدند که این آمار با توجه به کاهش کنترل‌ها و محدودیت‌های بهداشتی واقعی نیست و شمار قربانیان بیش‌تر از رقم اعلام شده است.

یک شرکت تجزیه و تحلیل داده‌های پزشکی در برتیانیا پیش‌بینی کرده است که شمار روزانه مرگ و میر ناشی از بیماری کووید در چین به مناسبت تعطیلات سال نو چینی به حدود ۳۶ هزار نفر افزایش پیدا کند.

بر اساس ارزیابی به عمل آمده از سوی این موسسه بریتانیایی، همچنین بیش از ۶۰۰ هزار نفر در چین از زمان لغو محدودیت‌های عمده بهداشتی در دسامبر گذشته تاکنون بر اثر بیماری کووید۱۹ جان خود را از دست داده اند.

ده‌ها میلیون نفر از شهروندان چینی طی روز‌های اخیر به سراسر کشور سفر کرده‌اند تا جشن‌های سال نو را در کنار نزدیکان و خانواده‌های خود سپری کنند؛ مساله‌ای که بر نگرانی‌ها نسبت به جهش چشمگیر احتمالی موارد ابتلا به بیماری در این کشور افزوده است.

مقامات حمل و نقل چین پیش بینی کرده‌اند که بیش از دو میلیارد سفر از زمان شروع تعطیلات سال نو تا روز‌های انتهایی ماه ژانویه در سراسر این کشور انجام شود.

شی جین پینگ، رئیس جمهوری چین روز چهارشنبه نسبت به گسترش ویروس عامل بیماری کرونا به مناطق روستایی که اغلب فاقد دارو و امکانات مناسب پزشکی هستند، ابراز نگرانی کرد.

یک کارشناس مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در چین ضمن اشاره به احتمال زیاد مساعد شدن زمینه انتقال بیماری در پی جا به جایی شهروندان در طول تعطیلات تاکید کرد که «موج کنونی همه‌گیری بیماری در حال حاضر حدود ۸۰ درصد جمعیت کشور را آلوده کرده است.»

یک مقام کمیسیون ملی بهداشت چین روز پنجشنبه گفته بود که این کشور اوج پذیرش بیماران کووید را در کلینیک‌های تخصصی و بخش‌های اورژانس پشت سر گذاشته است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی