تیتر امروز

علی(ع) برای این جماعت (و برای ما) حیف است!
به مناسبت ولادت با سعادت امیر‌المومنین

علی(ع) برای این جماعت (و برای ما) حیف است!

سیزدهم رجب مزین است به ولادت مولی‌الموحدین علی بن ابیطالب و به همین مناسبت حسین جعفری پژوهشگر دینی، در یادداشتی اختصاصی، قطره‌ای از این دریا را وصف نموده است.
حزب فقط حزب‌الله و جایگاه احزاب در ایران + ویدیو
در «قسمت اول» از «دومین برنامه رکن سه» با «قربانعلی قائمی» مطرح شد

حزب فقط حزب‌الله و جایگاه احزاب در ایران + ویدیو

در «دومین برنامه» از سری برنامه‌های «رکن سه» با قربانعلی قائمی، فعال سیاسی، شخصیت اجرایی و تشکیلاتی، جایگاه احزاب در جمهوری اسلامی را مورد بررسی قرار دادیم. قسمت اول این گفت‌وگو را ببینید، بشنوید...
از دوران بیسوادی و گرسنه مردن تا عصر هیأت به درد بخور واگذارسازی و جعفر جکسون
افاضات اضافه

از دوران بیسوادی و گرسنه مردن تا عصر هیأت به درد بخور واگذارسازی و جعفر جکسون

خواندن روزنوشت‌های عوام‌الملک در هفته‌های متمادی نشان‌دهنده یک حقیقت بزرگ است، اینکه اگر عصر ابراهیم نبود قطعا این استعداد شگرف جناب عوام‌الملک به منصه ظهور نمی‌رسید. قلمش مستدام.

خانه بایدن؛ معدن اسناد «طبقه‌بندی‌شده»!

یکی از وکلای مدافع رئیس جمهوری آمریکا روز شنبه اعلام کرد که در جریان اجازه بازرسی از منزل جو بایدن در ایالت دلاور، وزارت دادگستری این کشور مجددا توانسته اسنادی ممهور به مهر اطلاعات «طبقه بندی شده» را پیدا کند.

کد خبر: ۱۴۳۹۷۸
۱۲:۵۱ - ۰۲ بهمن ۱۴۰۱

خانه بایدن؛ معدن اسناد «طبقه‌بندی‌شده»!

دیدارنیوز: بایدن روز پنجشنبه کشف اسناد محرمانه قبلی را کم‌اهمیت جلوه داده بود و در بخشی از سخنانش، جنجال پیرامون کشف این اسناد را «گرد و خاک» خوانده بود و گفته بود که «چیزی نیست.»

در جریان جدیدترین بازرسی از منزل بایدن، شش پرونده پیدا شد که در این بین برخی از آن‌ها محرمانه بوده است.

برخی از این اوراق مربوط به دوران نمایندگی بایدن در مجلس سنا و برخی دیگر نیز مربوط به دوران تصدی او در مقام معاونت رئیس‌جمهوری در دولت اوباما بوده است.

به گفته باب بائر وکیل شخصی جو بایدن، بازرسی منزل رئیس جمهوری آمریکا از ساعت ۹:۴۵ صبح آغاز شد و حدود ۱۳ ساعت به طول انجامید.

بائر دراین خصوص گفت که وزارت دادگستری تمام خانه رئیس جمهور را بازررسی کرد و دسترسی به کلیه مدارک اعم از یادداشت‌های شخصی دست‌نویس، پرونده‌ها، اوراق، یادگاری‌ها و برنامه‌های کاری مربوط یه سالیان قبل نیز برای بازرسان فراهم شده بود.

به گفته وکیل شخصی رئیس جمهوری فعلی آمریکا، پس از اینکه مشخص شد در دفاتر کار قبلی بایدن اسنادی محرمانه یافت شده است، این پیشنهاد مطرح شد که دسترسی سریع به خانه او نیز فراهم شود تا وزارت دادگستری آمریکا اجازه داشته باشد کل ساختمان را بازرسی کند.

بازرسی از منزل بایدن در حالی صورت گرفت که یک هفته پیش نیز شش سند طبقه بندی شده مربوط به دوران معاونت رئیس جمهوری بایدن در کتابخانه خانگی او یافت شد. علاوه بر این اسناد محرمانه، تقریباً سه ماه پیش نیز تعدادی سند طبقه‌بندی شده دیگر در دفتر سابق وی در اندیشکده دانشگاه پنسیلوانیا در واشنگتن پیدا شده بود.

محتویات اسناد هنوز علنی نشده است

در مورد محتویات اسناد یافت شده روز جمعه، هنوز اطلاع رسانی صورت نگرفته است.

این در حالی است که رسانه‌های آمریکایی در مورد محتوای اسناد پیشین گفته بودند که شامل «یادداشت‌های اطلاعاتی و مطالب توجیهی» در ارتباط با کشور‌های اوکراین، ایران و بریتانیا و نیز مدارک خانوادگی و شخصی بایدن بوده است.

پلیس فدرال آمریکا چند ماه پیش اقامتگاه دونالد ترامپ چهل و پنجمین رئیس‌جمهوری این کشور را نیز تفتیش کرده بود. دونالد ترامپ پس از پایان دوران ریاست‌جمهوری خود حاضر نشده بود اسناد محرمانه‌ای را که در اختیار داشت با وجود درخواست وزارت دادگستری به آرشیو ملی ایالات متحده تحویل دهد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی