تیتر امروز

عمان حادثه اصفهان را محکوم کرد/ نگرانی هلند و ایتالیا
انتقام ایران از اسرائیل پس از حمله تروریستی (این گزارش بروزرسانی می‌شود)

عمان حادثه اصفهان را محکوم کرد/ نگرانی هلند و ایتالیا

بعد از حمله تروریستی روز ۱۳ فروردین رژیم اسرائیل به کنسولگری ایران در سوریه، که باعث شهادت چند فرمانده سپاه شد، ایران شنبه شب ۲۵ فروردین‌ماه حملات گسترده پهپادی و موشکی خود را به اسرائیل انجام...

جنجال کشف اسناد محرمانه/ بایدن: «چیزی نیست»!

جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا کشف اسناد محرمانه در منزل شخصی‌اش و یک اندیشکده را کم‌اهمیت جلوه داد و جنجال پیرامون کشف این اسناد را «گرد و خاک» توصیف کرد و گفت که «چیزی نیست.»

کد خبر: ۱۴۳۸۴۷
۱۰:۱۵ - ۳۰ دی ۱۴۰۱

جنجال کشف اسناد محرمانه/ بایدن: «چیزی نیست»!

دیدارنیوز: جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا روز پنجشنبه کشف اسناد محرمانه از زمان فعالیتش به عنوان معاون رئیس‌جمهوری در منزل شخصی‌اش و یک اندیشکده را کم‌اهمیت جلوه داد.

این اسناد محرمانه به زمان فعالیت جو بایدن به عنوان معاون باراک اوباما، رئیس‌جمهوری پیشین ایالات متحده بر می‌گردد. جو بایدن در بخشی از سخنانش جنجال پیرامون کشف این اسناد را «گرد و خاک» توصیف کرد و گفت که «چیزی نیست.»

رئیس‌جمهوری ۸۰ ساله آمریکا اظهار داشت: «ببینید، چند تا سند پیدا کردیم که در جای نادرستی نگهداری می‌شدند. ما بلافاصله آن‌ها را به آرشیو ملی و وزارت دادگستری تحویل دادیم.»

جو بایدن این سخنان را در جریان سفرش به ایالت کالیفرنیا و در واکنش به پرسش‌های متعدد خبرنگاران درباره اسناد کشف شده بیان کرد.

رئیس‌جمهوری ایالات متحده افزود: «به نظرم خواهید دید که ماجرا فقط گرد و خاک است. من هیچ حسرتی ندارم و کاری را انجام می‌دهم که وکلای مدافع گفتند که بهتر است انجام دهم. دقیقا همان کار را می‌کنیم.»

جو بایدن تاکید کرد که «به طور کامل» با وزارت دادگستری درباره کشف این اسناد محرمانه همکاری می‌کند. رئیس‌جمهوری آمریکا در حالی با انتقاد‌ها در زمینه نحوه نگهداری اسناد محرمانه روبرو است که به دنبال نامزدی مجدد برای مقام ریاست‌جمهوری در انتخابات سال ۲۰۲۴ است.

منتقدان جمهوریخواه رئیس‌جمهوری آمریکا کشف اسناد محرمانه در دفتر یک اندیشکده و منزل شخصی جو بایدن را با تفتیش منزل دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری سابق این کشور مقایسه می‌کنند. پلیس فدرال آمریکا سال گذشته اقامتگاه دونالد ترامپ در ایالت فلوریدا را برای ضبط اسناد محرمانه‌ای که او در این محل نگهداری می‌کرد تفتیش کرد.

وزارت دادگستری آمریکا رسیدگی به پرونده کشف اسناد محرمانه در دفتر جو بایدن در یک اندیشکده و منزل شخصی او را به یک دادستان ویژه مستقل واگذار کرده است. این وزارتخانه برای رسیدگی به پرونده نگهداری اسناد محرمانه از سوی دونالد ترامپ نیز یک دادستان ویژه مستقل تعیین کرده بود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی