تیتر امروز

احمد مازنی: ما باید بتوانیم با هم کار کنیم، منصفانه رقابت کنیم و با هم ایران را بسازیم + عکس
گزارش اختصاصی دیدار از در مراسم گرامیداشت شهدای فتح خرمشهر

احمد مازنی: ما باید بتوانیم با هم کار کنیم، منصفانه رقابت کنیم و با هم ایران را بسازیم + عکس

رئیس پیشین کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: «فرهنگ سوم خرداد را الگوی خود و فضای رقابتی منصفانه را ایجاد و فرهنگ گفت‌وگو را نهادینه کنیم.

پاسخ کنعانی به عراقی‌ها؛ تکرار نام ساختگی، حقیقت را تغییر نمی‌دهد

ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به اظهارات اخیر مقامات عراقی که برای خلیج فارس از نام جعلی استفاده کرده بودند، گفت: نام خلیج فارس برای این پهنه آبی یک واقعیت تاریخی، همیشگی، مستند و انکارناپذیر است و تکرار نام ساختگی، حقیقت را تغییر نمی‌دهد و مشروعیتی برای آن پدید نمی‌آورد.

کد خبر: ۱۴۳۷۳۳
۱۳:۵۷ - ۲۷ دی ۱۴۰۱

پاسخ کنعانی به عراقی‌ها؛

دیدارنیوز: سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان به اظهارات اخیر مقامات عراقی که از نام جعلی برای خلیج فارس استفاده کرده‌اند، پاسخ داد.

ناصر کنعانی در پاسخ به سوالی در خصوص استفاده برخی نهاد‌ها و مقامات عراقی از جمله نخست وزیر این کشور از عنوان جعلی برای خلیج فارس اظهار داشت: نام خلیج فارس برای این پهنه آبی یک واقعیت تاریخی، همیشگی، مستند و انکارناپذیر است و تکرار نام ساختگی، حقیقت را تغییر نمی‌دهد و مشروعیتی برای آن پدید نمی‌آورد.

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: خلیج فارس از هزاران سال پیش در اسناد، نقشه ها، سفرنامه‌ها و متون کهن به همین نام بوده و تا ابد به همین نام باقی خواهد ماند.

کنعانی با اشاره به اینکه برای جلب دوستی دیگران نمی‌توان از سرمایه غنی همبستگی تاریخی کشور‌های منطقه هزینه کرد، اظهار داشت: روابط ایران و عراق فراتر از افراد و نهاد‌ها است و ریشه در عمق تاریخ و تمدن دو کشور و ملت دارد.

سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین از ارسال یادداشت اعتراضی از سوی وزارت امور خارجه به دلیل این اظهارات خبر داد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی