تیتر امروز

اصل ۲۷ هیچ وقت اجرایی نشد/ حاکمیت همواره بر خشم و خشونت تاکید دارد
گفتگوی دوازدهم دیدار در برنامه اصل ۲۷ با کامبیز نوروزی،حقوقدان

اصل ۲۷ هیچ وقت اجرایی نشد/ حاکمیت همواره بر خشم و خشونت تاکید دارد

حوادث اخیر بهانه‌ای شد تا دیدار در سلسله گفتگو‌هایی با جامعه شناسان و استادان دانشگاه در قالب برنامه‌ای به نام "اصل ۲۷" این اتفاقات را واکاوی و راه حل‌هایی برای برون رفت از آن بیابد؛ دوازدهمین...
چرا در گازوئیل افزایش قیمت نداشته‌ایم؟
رضا امیدوار تجریشی در بررسی بودجه ۱۴۰۲ کل کشور:

چرا در گازوئیل افزایش قیمت نداشته‌ایم؟

افزایش بین ۴۰ تا ۱۰۰ درصدی سهم بودجه برخی نهاد‌ها و سازمان‌های خاص در سال ۱۴۰۲ ابهامات و سوالات زیادی را در افکار عمومی ایجاد کرده است. رضا امیدوار تجریشی کارشناس اقتصادی به برخی از این پرسش‌ها...

وزیر نیرو: نگرانی برای تامین آب و برق نداریم

وزیر نیرو گفت: در شرایط کنونی وضعیت تامین آب و برق پایدار است و نگرانی در این دو بخش وجود ندارد و تمام تلاش خود را برای تامین پایدار آب و برق خواهیم کرد.

کد خبر: ۱۴۳۵۹۴
۱۳:۰۱ - ۲۵ دی ۱۴۰۱

وزیر نیرو: نگرانی برای تامین آب و برق نداریم

دیدارنیوز: علی اکبر محرابیان امروز با بیان اینکه در شرایطی که برودت هوا زیاد می‌شود طبیعتا هم در بخش شبکه‌های آب و همچنین شبکه برق خدمت رسانی مشکل می‌شود، گفت: باید بتوانیم هم تاسیسات برق را پایدار نگه داریم و هم از یخ زدگی‌ها جلوگیری کنیم.

وزیر نیرو افزود: یخ زدگی در آبرسانی و سوخت رسانی به نیروگاه‌ها اثرگذار است، زمانی که هوا سرد می‌شود سوخت مایع نیز حالت نیمه جامد به خود می‌گیرد و تجهیزاتی که باید نصب شود تا برق تولید کند می‌بایست دایما مورد مراقبت قرار بگیرد، با این حال مردم مطمئن باشند آب و برق پایدار را به آن‌ها می‌رسانیم و تمام تلاش مجموعه دولت، دستگاه‌های مختلف و همکارانم در وزارت نفت این است که سوخت را به موقع تحویل دهند و بتوانیم برق پایدار را تامین کنیم.

وی با تاکید بر اینکه با صرفه جویی و رعایت الگو‌های مصرف این شرایط برودت بی سابقه را پشت سر می‌گذاریم، گفت: در حوزه آب و برق همکاران آمادگی کامل دارند، انشاالله با یاری خدا این شرایط را پشت سر می‌گذاریم.

او با اشاره به برنامه وزارت نیرو برای برخورد با مشترکان ادارات پر مصرف، در گفت و گویی تلویزیونی گفت: انصافا بخش اداری از تابستان که یک برنامه مدیریت مصرف را ابلاغ کردیم، در مجموع رعایت خوبی داشتند، ادارات وضعیت بهتری نسبت به گذشته دارند، البته ممکن است ساختمان‌هایی نیز باشند که رعایت کمتری کنند، اما در مجموع خوب است و امروز روحیه صرفه جویی در بخش اداری عمومی شده است. اتفاقی که در تابستان افتاد جز با همراهی مردم ممکن نبود.

وی با اشاره به وضعیت سد‌های کشور، گفت: بارش‌ها در بخش‌های قابل توجهی از کشور خوب بود، امیدواریم تداوم داشته باشد، پیش بینی‌ها نیز در این بخش خوب است، اما در حوزه‌هایی نیز نسبت به شرایط عادی و نرمال فاصله داریم، به ویژه در استان تهران، البرز، قزوین، همدان و برخی استان‌های شرق کشور، انتظار داریم با بارش‌های پیش رو جبران شود.

به گفته وی حجم پرشدگی سد‌ها ۴۰ درصد است، این عدد تا ۳۵ درصد هم رسید، اما اکنون وضعیت بهتر است، اما روان آب‌ها با توجه به برودت هوا کم است، اما در ماه‌های آینده روا آب‌ها بیشتر می‌شود و حجم پرشدگی نیز بهبود می‌یابد.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی