تیتر امروز

موانع احیای توافق هسته‌ای ایران چیست؟
از چشم جهان (۷۲)؛ گزارش تازه «میدل ایست آی»

موانع احیای توافق هسته‌ای ایران چیست؟

مذاکرات برای احیای توافق هسته‌ای ایران عملا بی نتیجه مانده است. ایران می‌گوید طرف‌های غربی به ویژه آمریکا باید واقع‌بینانه به این مسئله بپردازند تا از تکرار خروج واشنگتن از برجام جلوگیری شود....
کدام مربی شلوغ کارتر است؟
جشنواره شامورتی‌بازهای لیگ ۲۲

کدام مربی شلوغ کارتر است؟

هفته هفدهم رقابت‌های لیگ برتر با حواشی و نتایج عجیبی همراه بود. استقلال برد پرسپولیس باخت و حاشیه های بازی فولاد و پرسپولیس که به طور حتم تا ماهها می تواند دو باشگاه را مقابل هم قرار دهد.

از روزنامه‌نگاران و هنرمندان بازداشتی چه خبر؟

پس از ناآرامی‌های اخیر در کشور تعدادی از روزنامه‌نگاران و هنرمندان بازداشت شده‌اند که برهمین اساس، برخی از مسوولان دولت سیزدهم وعده پیگیری مشکلات آنها را داده‌اند.

کد خبر: ۱۴۳۴۲۰
۱۹:۲۴ - ۲۱ دی ۱۴۰۱

از روزنامه‌نگاران و هنرمندان بازداشتی چه خبر؟

دیدارنیوز: آخرین روز اداری هفته در حالی سپری شد که ۳ اظهار نظر مختلف درباره روزنامه‌نگاران و هنرمندانی که در جریان اتفاقات اخبر بازداشت شده‌اند، انتشار یافت.

ایسنا نوشت: «ابتدا انجمن صنفی روزنامه‌نگاران در اعلانی ازسوی کمیته و هیئت اجرایی پیگیری وضعیت روزنامه‌نگاران بازداشتی، با انتشار فهرستی اعلام کرد، بنا بر اطلاعات رسمی تا این لحظه ۳۰ نفر از روزنامه‌نگاران در بازداشت هستند.

در پی انتشار این فهرست، سپهر خلجی - رییس شورای اطلاع‌رسانی دولت - در اظهارنظری کوتاه گفت: به جد پیگیر حل مشکل خبرنگارانی هستم که در ناآرامی‌های اخیر دستگیر شده‌اند، اگرچه عموماً در شرایطی به غیر از حوزه مربوط به حرفه خبرنگاری دستگیر شده‌اند که باید بررسی لازم صورت پذیرد.

اما در همین روز پس از جلسه هفتگی هیات دولت، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دربارۀ آخرین وضعیت چهره‌های فرهنگی و هنری که در بازداشت به سر می‌برند، گفت: با همکاری دستگاه قضایی مشکل بسیاری از هنرمندان بازداشتی حل شد.

مهدی اسماعیلی - وزیر ارشاد - تصریح کرد: بنای ما حمایت از اهالی فرهنگ است و بین هنرمندان تفاوتی وجود ندارد، اما سیاست‌گذاری ما روشن است و از کسانی‌که با سیاست‌گذاری اصلی نظام همراهی بیشتری دارند، حمایت بیشتری می‌کنیم.

او همچنین گفت: ما در وزارت ارشاد وظیفه خود می‌دانیم که از همه هنرمندانی که دچار مشکل شده‌اند، حمایت کنیم. وظیفه خود می‌دانستیم از هنرمندانی که مشکلی داشتند، حمایت کنیم، اما برخی از فعالیت‌های آن‌ها به کار هنری‌شان ربطی نداشته و در اجتماعات غیرقانونی شرکت کرده‌اند، ولی ما این افراد را هم جزئی از خانواده هنر می‌دانیم و تعداد بسیار زیادی از افرادی که دچار مشکل شده‌اند، با همکاری دستگاه قضایی مشکل‌شان حل شد.»

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی