تیتر امروز

گرجی: روزنامه اعتماد مجرم نیست/ هیچ مسئولی حق ندارد پشت در‌های بسته برای مردم خط مشی تعیین کند + فایل صوتی
دیدار در گفت‌وگو با رئیس انجمن حقوق اساسی ایران، انتشار نامه وزیر کشور در روزنامه اعتماد را بررسی می‌کند

گرجی: روزنامه اعتماد مجرم نیست/ هیچ مسئولی حق ندارد پشت در‌های بسته برای مردم خط مشی تعیین کند + فایل صوتی

انتشار نامه محرمانه وزیرکشور در روزنامه اعتماد و اعلام جرم دادستانی علیه این روزنامه و آگاهی از جزییات این اتفاق، بهانه گفت‌وگوی دیدار با دکتر علی اکبر گرجی، رئیس انجمن حقوق اساسی ایران شد.
سفرنامه‌طورِ یک روزنامه‌نگار ایران‌گرا؛ از تهران به نیشابور تا به مشهد و بجنورد
پا به پای اسلامی ندوشن از تورنتو تا شادیاخ؛ در سفر سیمرغ با فرزند ایران

سفرنامه‌طورِ یک روزنامه‌نگار ایران‌گرا؛ از تهران به نیشابور تا به مشهد و بجنورد

پیکر محمدعلی ندوشن ما را به سفری دور در همین نزدیکی‌ها برد، برد به دور دست‌های تاریخ بلاخیز ایران، به خراسان. سفرنامه‌طور یک روزنامه‌نگار ایران‌گرا را بخوانید.
زیدآبادی: از سر خشم گفتم از سیاست کنار می‌روم/ محور خُرده اجماع اصلاح‌طلبان
گفت‌وگوی دیدار در برنامه اصل ۲۷ با روزنامه‌نگار باسابقه و فعال سیاسی اصلاح طلب/ قسمت اول

زیدآبادی: از سر خشم گفتم از سیاست کنار می‌روم/ محور خُرده اجماع اصلاح‌طلبان "خاتمی" است/ به هاشمی رفسنجانی می‌گفتند "وسط باز"

"احمد زیدآبادی" روزنامه‌نگار و فعال سیاسی اصلاح‌طلب در یکی دیگر از برنامه‌های اصل ۲۷ مهمان دیدارنیوز بود؛ این گفت‌وگو در دو قسمت منتشر خواهد شد.

از روزنامه‌نگاران و هنرمندان بازداشتی چه خبر؟

پس از ناآرامی‌های اخیر در کشور تعدادی از روزنامه‌نگاران و هنرمندان بازداشت شده‌اند که برهمین اساس، برخی از مسوولان دولت سیزدهم وعده پیگیری مشکلات آنها را داده‌اند.

کد خبر: ۱۴۳۴۲۰
۱۹:۲۴ - ۲۱ دی ۱۴۰۱

از روزنامه‌نگاران و هنرمندان بازداشتی چه خبر؟

دیدارنیوز: آخرین روز اداری هفته در حالی سپری شد که ۳ اظهار نظر مختلف درباره روزنامه‌نگاران و هنرمندانی که در جریان اتفاقات اخبر بازداشت شده‌اند، انتشار یافت.

ایسنا نوشت: «ابتدا انجمن صنفی روزنامه‌نگاران در اعلانی ازسوی کمیته و هیئت اجرایی پیگیری وضعیت روزنامه‌نگاران بازداشتی، با انتشار فهرستی اعلام کرد، بنا بر اطلاعات رسمی تا این لحظه ۳۰ نفر از روزنامه‌نگاران در بازداشت هستند.

در پی انتشار این فهرست، سپهر خلجی - رییس شورای اطلاع‌رسانی دولت - در اظهارنظری کوتاه گفت: به جد پیگیر حل مشکل خبرنگارانی هستم که در ناآرامی‌های اخیر دستگیر شده‌اند، اگرچه عموماً در شرایطی به غیر از حوزه مربوط به حرفه خبرنگاری دستگیر شده‌اند که باید بررسی لازم صورت پذیرد.

اما در همین روز پس از جلسه هفتگی هیات دولت، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دربارۀ آخرین وضعیت چهره‌های فرهنگی و هنری که در بازداشت به سر می‌برند، گفت: با همکاری دستگاه قضایی مشکل بسیاری از هنرمندان بازداشتی حل شد.

مهدی اسماعیلی - وزیر ارشاد - تصریح کرد: بنای ما حمایت از اهالی فرهنگ است و بین هنرمندان تفاوتی وجود ندارد، اما سیاست‌گذاری ما روشن است و از کسانی‌که با سیاست‌گذاری اصلی نظام همراهی بیشتری دارند، حمایت بیشتری می‌کنیم.

او همچنین گفت: ما در وزارت ارشاد وظیفه خود می‌دانیم که از همه هنرمندانی که دچار مشکل شده‌اند، حمایت کنیم. وظیفه خود می‌دانستیم از هنرمندانی که مشکلی داشتند، حمایت کنیم، اما برخی از فعالیت‌های آن‌ها به کار هنری‌شان ربطی نداشته و در اجتماعات غیرقانونی شرکت کرده‌اند، ولی ما این افراد را هم جزئی از خانواده هنر می‌دانیم و تعداد بسیار زیادی از افرادی که دچار مشکل شده‌اند، با همکاری دستگاه قضایی مشکل‌شان حل شد.»

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی