تیتر امروز

موانع احیای توافق هسته‌ای ایران چیست؟
از چشم جهان (۷۲)؛ گزارش تازه «میدل ایست آی»

موانع احیای توافق هسته‌ای ایران چیست؟

مذاکرات برای احیای توافق هسته‌ای ایران عملا بی نتیجه مانده است. ایران می‌گوید طرف‌های غربی به ویژه آمریکا باید واقع‌بینانه به این مسئله بپردازند تا از تکرار خروج واشنگتن از برجام جلوگیری شود....
کدام مربی شلوغ کارتر است؟
جشنواره شامورتی‌بازهای لیگ ۲۲

کدام مربی شلوغ کارتر است؟

هفته هفدهم رقابت‌های لیگ برتر با حواشی و نتایج عجیبی همراه بود. استقلال برد پرسپولیس باخت و حاشیه های بازی فولاد و پرسپولیس که به طور حتم تا ماهها می تواند دو باشگاه را مقابل هم قرار دهد.
امیرکبیر؛ احیاگر صنعت قند و شکر

بزرگ‌مردی که نامش با تاریخ نیشکر عجین شد

بزرگمرد جاودانه ایران احیاگر صنعت قند و شکر ایران است که در تاسیس کارخانه شکر کوشید و برای رونق کشت شیرین چغندر و نیشکر، قدم‌های ماندگاری برداشت.

کد خبر: ۱۴۳۳۴۴
۲۰:۵۵ - ۲۰ دی ۱۴۰۱

بزرگ‌مردی که نامش با تاریخ نیشکر عجین شد

دیدارنیوز _ سرویس‌ خوزستان: بیستم دی سالروز قتل میرزا محمدتقی‌خان فراهانی معروف به «امیرکبیر» از صدر اعظم‌های بزرگ و نامدار دربار ناصرالدین شاه قاجار و بزرگ‌مرد جاویدان تاریخ ایران است.
امیرکبیر از نوادر تاریخ بود که روحیه متعهدانه و عشق عمیق او به ایران، این سرزمین را در مسیر پیشرفت قرار داد. هر چند دوران صدراتش اندک بود اما خدماتی ماندگار از خود برجای گذاشت. یکی از اقداماتش که گوشه چشمی نیز به خوزستان داشت، احیای کشت نیشکر در این استان زرخیر بود.
امیرکبیر شخصیتی آینده‌نگر نیز بود چون با بهره‌گیری از این خصلت‌ها، تصمیم‌های بزرگ و بسیار خوبی برای میهن می‌گرفت، زندگی این انسان وارسته مملو از عبرت‌ها، نکته‌ها و درس‌های حایز اهمیت برای الگوگیری مدیریت در کشور است.
رهبر معظم انقلاب نیز از امیرکبیر به عنوان یکی از نام‌های دارای افتخار در تاریخ کشور یاد کرده‌اند که در طول سه سال صدارت‌اش، خاطرات خوبی را به یادگار گذاشته است.
بزرگمرد جاودانه ایران احیاگر صنعت قند و شکر ایران است که در تاسیس کارخانه شکر کوشید و برای رونق کشت شیرین چغندر و نیشکر، قدم‌های ماندگاری برداشت. به پاس قدم‌هایش برای احیای نیشکر، نامش بر سومین کشت و صنعت نیشکری توسعه نشست.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی