تیتر امروز

احمد مازنی: ما باید بتوانیم با هم کار کنیم، منصفانه رقابت کنیم و با هم ایران را بسازیم + عکس
گزارش اختصاصی دیدار از در مراسم گرامیداشت شهدای فتح خرمشهر

احمد مازنی: ما باید بتوانیم با هم کار کنیم، منصفانه رقابت کنیم و با هم ایران را بسازیم + عکس

رئیس پیشین کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: «فرهنگ سوم خرداد را الگوی خود و فضای رقابتی منصفانه را ایجاد و فرهنگ گفت‌وگو را نهادینه کنیم.

پاپ فرانسیس: «جنگ اوکراین» جنایت در مقابل درگاه الهی و علیه بشریت است

پاپ فرانسیس، رهبر مسیحیان کاتولیک جهان اعلام کرد که جنگ‌هایی شبیه به جنگ فعلی در اوکراین که با تجاوز نظامی روسیه آغاز شد، "جنایت در مقابل درگاه الهی و علیه بشریت" هستند.

کد خبر: ۱۴۳۲۶۸
۱۷:۵۸ - ۱۹ دی ۱۴۰۱

پاپ فرانسیس: «جنگ اوکراین» جنایت در مقابل درگاه الهی و علیه بشریت است

دیدارنیوز: رهبر مسیحیان کاتولیک جهان امروز دوشنبه تاکید کرد، جنگ‌هایی شبیه به جنگ فعلی در اوکراین که در جریان آن‌ها مناطق غیرنظامی هدف تخریب کورکورانه قرار می‌گیرند "جنایت در مقابل درگاه الهی و علیه بشریت" هستند.

به نقل از خبرگزاری رویترز، پاپ فرانسیس، رهبر مسیحیان کاتولیک جهان، در یک سخنرانی خطاب به دیپلمات‌های منصوب شده در واتیکان به طرح دیدگاه‌هایش درباره وضعیت جهان پرداخت. او جنگ در اوکراین را "همراه با پیامد‌های مرگ و ویرانیش و حملات علیه زیرساخت‌های غیرنظامی که منجر به از بین رفتن جان انسان‌ها آن هم نه فقط در اثر شلیک سلاح‌ها و اقدامات خشونت آمیز بلکه همچنین در اثر گرسنگی و سرمای منجمد کننده می‌شود" خواند.

وی سپس فوراً از قوانین واتیکان نقل قول کرد و گفت: "هر اقدام جنگی با هدف تخریب بی رویه کل شهر‌ها یا مناطقی وسیع همراه با ساکنانشان، جنایتی علیه خدا و بشریت است که شایسته محکومیت قاطع و صریح است".

رهبر مسیحیان کاتولیک جهان با اشاره به بحران موشکی کوبا در سال ۱۹۶۲ گفت: "متأسفانه امروز نیز تهدید هسته‌ای مطرح شده و جهان بار دیگر احساس ترس و اضطراب می‌کند. "

پاپ فرانسیس درخواست خود را برای ممنوعیت کامل سلاح‌های هسته‌ای تکرار کرد و گفت که حتی داشتن آن‌ها بر مبنای دلایل بازدارندگی، "غیر اخلاقی" است.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی