تیتر امروز

علی(ع) برای این جماعت (و برای ما) حیف است!
به مناسبت ولادت با سعادت امیر‌المومنین

علی(ع) برای این جماعت (و برای ما) حیف است!

سیزدهم رجب مزین است به ولادت مولی‌الموحدین علی بن ابیطالب و به همین مناسبت حسین جعفری پژوهشگر دینی، در یادداشتی اختصاصی، قطره‌ای از این دریا را وصف نموده است.
حزب فقط حزب‌الله و جایگاه احزاب در ایران + ویدیو
در «قسمت اول» از «دومین برنامه رکن سه» با «قربانعلی قائمی» مطرح شد

حزب فقط حزب‌الله و جایگاه احزاب در ایران + ویدیو

در «دومین برنامه» از سری برنامه‌های «رکن سه» با قربانعلی قائمی، فعال سیاسی، شخصیت اجرایی و تشکیلاتی، جایگاه احزاب در جمهوری اسلامی را مورد بررسی قرار دادیم. قسمت اول این گفت‌وگو را ببینید، بشنوید...
از دوران بیسوادی و گرسنه مردن تا عصر هیأت به درد بخور واگذارسازی و جعفر جکسون
افاضات اضافه

از دوران بیسوادی و گرسنه مردن تا عصر هیأت به درد بخور واگذارسازی و جعفر جکسون

خواندن روزنوشت‌های عوام‌الملک در هفته‌های متمادی نشان‌دهنده یک حقیقت بزرگ است، اینکه اگر عصر ابراهیم نبود قطعا این استعداد شگرف جناب عوام‌الملک به منصه ظهور نمی‌رسید. قلمش مستدام.

پاپ فرانسیس: «جنگ اوکراین» جنایت در مقابل درگاه الهی و علیه بشریت است

پاپ فرانسیس، رهبر مسیحیان کاتولیک جهان اعلام کرد که جنگ‌هایی شبیه به جنگ فعلی در اوکراین که با تجاوز نظامی روسیه آغاز شد، "جنایت در مقابل درگاه الهی و علیه بشریت" هستند.

کد خبر: ۱۴۳۲۶۸
۱۷:۵۸ - ۱۹ دی ۱۴۰۱

پاپ فرانسیس: «جنگ اوکراین» جنایت در مقابل درگاه الهی و علیه بشریت است

دیدارنیوز: رهبر مسیحیان کاتولیک جهان امروز دوشنبه تاکید کرد، جنگ‌هایی شبیه به جنگ فعلی در اوکراین که در جریان آن‌ها مناطق غیرنظامی هدف تخریب کورکورانه قرار می‌گیرند "جنایت در مقابل درگاه الهی و علیه بشریت" هستند.

به نقل از خبرگزاری رویترز، پاپ فرانسیس، رهبر مسیحیان کاتولیک جهان، در یک سخنرانی خطاب به دیپلمات‌های منصوب شده در واتیکان به طرح دیدگاه‌هایش درباره وضعیت جهان پرداخت. او جنگ در اوکراین را "همراه با پیامد‌های مرگ و ویرانیش و حملات علیه زیرساخت‌های غیرنظامی که منجر به از بین رفتن جان انسان‌ها آن هم نه فقط در اثر شلیک سلاح‌ها و اقدامات خشونت آمیز بلکه همچنین در اثر گرسنگی و سرمای منجمد کننده می‌شود" خواند.

وی سپس فوراً از قوانین واتیکان نقل قول کرد و گفت: "هر اقدام جنگی با هدف تخریب بی رویه کل شهر‌ها یا مناطقی وسیع همراه با ساکنانشان، جنایتی علیه خدا و بشریت است که شایسته محکومیت قاطع و صریح است".

رهبر مسیحیان کاتولیک جهان با اشاره به بحران موشکی کوبا در سال ۱۹۶۲ گفت: "متأسفانه امروز نیز تهدید هسته‌ای مطرح شده و جهان بار دیگر احساس ترس و اضطراب می‌کند. "

پاپ فرانسیس درخواست خود را برای ممنوعیت کامل سلاح‌های هسته‌ای تکرار کرد و گفت که حتی داشتن آن‌ها بر مبنای دلایل بازدارندگی، "غیر اخلاقی" است.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی