تیتر امروز

آرمان: زنگنه گاز فلر را به قیمت گزاف به بخش خصوصی پیشنهاد کرده بود/عده‌ای مجری ضدیت با توسعه اقتصادی هستند
حمایت یک اقتصاددان از مکانیزم مولدسازی و هیات هفت نفره

آرمان: زنگنه گاز فلر را به قیمت گزاف به بخش خصوصی پیشنهاد کرده بود/عده‌ای مجری ضدیت با توسعه اقتصادی هستند

بهمن آرمان اقتصاددان به عنوان موافق مولدسازی و ترکیب هیات هفت گفت: با توجه به تجارب بد و فسادزای گذشته که در قالب بحث خصوصی سازی، این بار باید به طرح مولدسازی اعتماد کرد. مخالفان و کسانی که سر...
عوارض خانه آخرت؛ از تصویب تا تکذیب!
دیدار از مصوبه جدید شهرداری گزارش می‌دهد

عوارض خانه آخرت؛ از تصویب تا تکذیب!

چهاردهم بهمن خبری مبنی بر اخذ عوارض از قبور بهشت زهرا در رسانه‌ها منتشر شد که واکنش‌های زیادی به همراه داشت و حالا معاونان زاکانی به هر طریقی این خبر را تکذیب می‌کنند؛ اما واقعیت چیست؟

مخالفت ناتو با درخواست استقرار نظامیان صربستان در مرز کوزوو

الکساندر ووچیچ، رییس جمهور صربستان اعلام کرد که سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) با درخواست ارسال نیرو به کوزوو از سوی بلگراد موافقت نکرده است.

کد خبر: ۱۴۳۱۹۸
۱۹:۱۵ - ۱۸ دی ۱۴۰۱

مخالفت ناتو با درخواست استقرار نظامیان صربستان در مرز کوزوو

دیدارنیوز: رییس جمهور صربستان امروز اعلام کرد: ناتو با درخواست استقرار نظامیان صربستان در مرز کوزوو مخالفت کرده است.

به نقل از خبرگزاری رویترز، «الکساندر ووچیچ» رییس جمهور صربستان امروز یکشنبه اعلام کرد که سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) با درخواست ارسال نیرو به کوزوو از سوی بلگراد موافقت نکرده است.

رییس جمهور صربستان در این خصوص گفت که ناتو با درخواست ارسال هزار نیروی پلیس و ارتش به کوزوو به منظور برقراری امنیت صرب تبار‌ها مخالفت کرده است.

«الکساندر ووچیچ» در این باره اضافه کرد: آن‌ها پاسخ دادند که این هیات (ناتو) برای ورود نظامیان صربستان به کوزوو نیازی احساس نمی‌کند.

وی پیشتر در سخنانی اعلام کرده بود که برای پذیرش استقلال کوزوو تحت فشار قرار خواهد گرفت.

«ووچیچ» در میانه تشدید تنش‌ها میان بلگراد و پریتشیا، پیش بینی کرده بود که به زودی نمایندگان بلندپایه از کشور‌های مختلف به صربستان بیایند تا بر بلگراد در مورد موضوع استقلال کوزوو و متوهیا فشار بیاورند.

رییس جمهور صربستان گفته بود: من انتظار دارم که غول‌های جهان در نیمه اول ماه ژانویه نزد من بیایند تا به من یاد دهند که چگونه توافقی که آن‌ها دوست دارند، را صورت دهم. این کار همیشه برای من تهوع آور است، با این حال به خوبی با آن‌ها ملاقات خواهم کرد و وانمود می‌کنم که حس بسیار خوبی دارم. ما در برهه زمانی دشواری در مورد مسئله کوزوو و متوهیا قرار داریم، اما ما مبارزه خواهیم کرد. من این را به مردم خود در کوزوو و متوهیا قول دادم.

در میانه تنش‌های اخیر، صربستان تلاش برای بی ثبات کردن همسایه خود را رد و اعلام کرده که تنها خواستار محافظت از اقلیت صرب‌های ساکن کوزوو است. حدود ۵۰ هزار صرب در بخش شمالی کوزوو ساکن بوده و از به رسمیت شناختن دولت پریشتینا خودداری کرده و بلگراد را پایتخت خود می‌دانند.

منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی