تیتر امروز

موانع احیای توافق هسته‌ای ایران چیست؟
از چشم جهان (۷۲)؛ گزارش تازه «میدل ایست آی»

موانع احیای توافق هسته‌ای ایران چیست؟

مذاکرات برای احیای توافق هسته‌ای ایران عملا بی نتیجه مانده است. ایران می‌گوید طرف‌های غربی به ویژه آمریکا باید واقع‌بینانه به این مسئله بپردازند تا از تکرار خروج واشنگتن از برجام جلوگیری شود....
کدام مربی شلوغ کارتر است؟
جشنواره شامورتی‌بازهای لیگ ۲۲

کدام مربی شلوغ کارتر است؟

هفته هفدهم رقابت‌های لیگ برتر با حواشی و نتایج عجیبی همراه بود. استقلال برد پرسپولیس باخت و حاشیه های بازی فولاد و پرسپولیس که به طور حتم تا ماهها می تواند دو باشگاه را مقابل هم قرار دهد.

اوکراین ۱۱۹ فرد روس را تحریم کرد

با فرمان ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین، این کشور ۱۱۹ شخصیت روس را تحریم و ۱۳ کشیش کلیسای ارتدکس اوکراین (UOC) را از تابعیت اوکراین سلب کرده است.

کد خبر: ۱۴۳۱۳۲
۰۸:۰۵ - ۱۸ دی ۱۴۰۱

اوکراین ۱۱۹ فرد روس را تحریم کرد

دیدارنیوز: زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین فرمانی را امضا کرد که بر اساس آن علیه ۱۱۹ شخصیت روس تحریم می‌شوند.

به نقل از راشاتودی، لیست سیاه جدید کی‌یف شامل هنرمندان و روزنامه نگاران برجسته است.

اوکراین نیکیتا میخالکوف کارگردان فیلم برنده اسکار و فیلیپ کرکوروف خواننده پاپ و همچنین اوگنی پطروسیان استندآپ کمدین و آنا نتربکو ستاره اپرا را تحریم کرده است.

کی‌یف همچنین تعدادی از روزنامه نگاران روسی از جمله سردبیر راشاتودی مارگاریتا سیمونیان و رئیس گروه رسانه‌ای Rossiya Segodnya دیمیتری کیسلیوف را هدف قرار داده است.

محدودیت‌های اعمال شده برای یک دوره ۱۰ ساله شامل مسدود کردن دارایی‌ها، ممنوعیت سفر و ویزا، لغو جوایز دولتی اوکراین و برخی اقدامات دیگر است.

کی‌یف بار‌ها مقامات و شخصیت‌های مردمی روسیه را در بحبوحه درگیری‌های جاری تحریم کرده و صد‌ها نفر از آن‌ها قبلاً در لیست سیاه قرار گرفته‌اند.

زلنسکی همچنین ۱۳ کشیش کلیسای ارتدکس اوکراین (UOC) را از تابعیت این کشور سلب کرده است. فرمان ریاست جمهوری در مورد هدف قرار دادن روحانیون مسیحی ظاهراً توسط زلنسکی در اواخر دسامبر امضا شده، اما به طور رسمی منتشر نشده است، زیرا حاوی اطلاعات شخصی کشیشانی است که تابعیت آن‌ها لغو شده است.

این فرمان شامل چندین کشیش می‌شود که مدت‌ها پیش به دلیل فرار به روسیه، روابط خود را با اوکراین قطع کرده بودند. به ویژه، لازار، اسقف شهری سیمفروپل و کریمه، از تابعیت اوکراینی خود محروم شد.

کلیسای ارتدوکس اوکراین که زیرمجموعه اسقفی مسکو بود، در اوایل درگیری بین روسیه و اوکراین اعلام استقلال کرد. اما در چند ماه گذشته، سایت‌های کلیسا بار‌ها توسط نیرو‌های امنیتی اوکراین به دلیل روابط ادعایی با روسیه مورد حمله قرار گرفته‌اند.

کلیسای ارتدکس اوکراین (OCU) ​​در سال ۲۰۱۸ با مشارکت مستقیم پیوتر پوروشنکو رئیس جمهور سابق اوکراین تأسیس شد.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی