تیتر امروز

آخرین اخبار از زلزله مرگبار ترکیه و سوریه/ یک هفته عزای عمومی در ترکیه
شمار جان‌باختگان به بیش از ۲۶۰۰ نفر رسید

آخرین اخبار از زلزله مرگبار ترکیه و سوریه/ یک هفته عزای عمومی در ترکیه

مرکز لرزه نگاری مدیترانه‌ای اروپا اعلام کرد که زمین لرزه‌ای به بزرگی ۷.۷ ریشتر بامداد امروز (دوشنبه) مرکز ترکیه و سوریه را لرزاند. ساعاتی بعد زلزله‌ای با قدرت ۷.۸ ریشتر مناطق مرکزی ترکیه را لرزاند.
افغانستان در ۲۰۲۳: جنگ قدرت و ستیزه جویی طالبان
از چشم جهان (۷۳)

افغانستان در ۲۰۲۳: جنگ قدرت و ستیزه جویی طالبان

سال گذشته، حکومت طالبان به تدریج مستحکم شد و مانند دهه ۱۹۹۰ به سوی خودکامگی و جزم اندیشی بیشتر رفت. حکومت طالبان نسبت به هر گونه از اشکال مخالفت، رویکردی به شدت سرکوبگرانه به خود گرفته است.

کیفیت هوای البرز در وضعیت اضطراری و بسیار ناسالم!

مدیرکل محیط زیست البرز گفت: کیفیت هوای نظرآباد در وضعیت بسیار ناسالم یا بنفش و بقیه شهرستان‌ها در حالت ناسالم و اضطرار قرار دارد.

کد خبر: ۱۴۲۸۸۰
۱۳:۳۲ - ۱۲ دی ۱۴۰۱

کیفیت هوای البرز در وضعیت اضطراری و بسیار ناسالم!

 

دیدارنیوز: مجید درگی اظهار کرد: بر اساس اطلاعات دریافتی از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای البرز، شاخص آلودگی هوا (ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون) در شهرستان نظرآباد بر روی عدد ۲۰۴ یعنی وضعیت بنفش یا بسیار ناسالم قرار گرفته است.

وی ادامه داد: همچنین وضع کیفی دیگر شهرستان‌های استان قرمز (ناسالم برای تمام گروه‌ها) و اضطرار است به طوری که شاخص آلودگی در شهرستان‌های اشتهارد، ساوجبلاغ و کرج به ترتیب بر روی اعداد ۱۵۴، ۱۷۶ و ۱۷۰ قرار دارد.

این مسئول تاکید کرد: هوای استان البرز از روز جمعه هفته گذشته در وضعیت ناسالم و بسیار ناسالم قرار گرفته و برهمین اساس طبق تصمیم گیری کمیته اضطرار آلودگی هوا، آموزش دانشگاه‌ها و مدارس از دیروز شنبه تا روز دوشنبه هفته جاری غیر حضوری شده است.

وی اضافه کرد: در این شرایط از بیماران قلبی- ریوی- افراد مسن و کودکان درخواست می‌شود از منزل خارج نشوند و سایر افراد هم فعالیت در سطح شهر را به حداقل برسانند.

درگی بیان کرد: عدم استفاده از خودرو‌های شخصی و به ویژه تک سرنشین و استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی می‌تواند تا حدی از غلظت آلاینده‌های هوا بکاهد.

مدیرکل محیط زیست البرز گفت: طبق مصوبه کمیته اضطرار آلودگی هوای البرز، فعالیت بخش عمده‌ای از واحد‌های تولیدی و صنعتی آلاینده متوقف شده است.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی