تیتر امروز

آرمان: زنگنه گاز فلر را به قیمت گزاف به بخش خصوصی پیشنهاد کرده بود/عده‌ای مجری ضدیت با توسعه اقتصادی هستند
حمایت یک اقتصاددان از مکانیزم مولدسازی و هیات هفت نفره

آرمان: زنگنه گاز فلر را به قیمت گزاف به بخش خصوصی پیشنهاد کرده بود/عده‌ای مجری ضدیت با توسعه اقتصادی هستند

بهمن آرمان اقتصاددان به عنوان موافق مولدسازی و ترکیب هیات هفت گفت: با توجه به تجارب بد و فسادزای گذشته که در قالب بحث خصوصی سازی، این بار باید به طرح مولدسازی اعتماد کرد. مخالفان و کسانی که سر...
عوارض خانه آخرت؛ از تصویب تا تکذیب!
دیدار از مصوبه جدید شهرداری گزارش می‌دهد

عوارض خانه آخرت؛ از تصویب تا تکذیب!

چهاردهم بهمن خبری مبنی بر اخذ عوارض از قبور بهشت زهرا در رسانه‌ها منتشر شد که واکنش‌های زیادی به همراه داشت و حالا معاونان زاکانی به هر طریقی این خبر را تکذیب می‌کنند؛ اما واقعیت چیست؟

سونامی اتوبوس‌های فرسوده در ارومیه و وعده‌هایی که محقق نشد

یکی از نکاتی که باید در مورد مدیریت حقوق شهروندی در مدیریت ناوگان حمل و نقل درون شهری بدانید این است که شهروند حق دارد که در هنگام استفاده از اتوبوس‌های درون شهری بتواند از امکانات سرمایشی یا گرمایشی مناسب همان فصل بهره ببرد

کد خبر: ۱۴۲۸۷۸
۱۳:۲۰ - ۱۲ دی ۱۴۰۱

سونامی اتوبوس‌های فرسوده در ارومیه و وعده‌هایی که محقق نشد

 

دیدارنیوز: یکی از نکاتی که باید در مورد مدیریت حقوق شهروندی در مدیریت ناوگان حمل و نقل درون شهری بدانید این است که شهروند حق دارد که در هنگام استفاده از اتوبوس‌های درون شهری بتواند از امکانات سرمایشی یا گرمایشی مناسب همان فصل بهره ببرد و مانعی برای این خواسته فرد وجود نداشته باشد، اما متأسفانه این حق هنوز به معنای واقعی کلمه در ناوگان درون شهری ارومیه به حقدار نرسیده است.

فصل زمستان نشستن روی صندلی‌های سرد بسیار آزار دهنده است و هربار ما شاهد انتشار اخباری از سوی مسئولین امر مبنی بر نوسازی اتوبوس‌های درون شهری هستیم، اما با انتخاب رندمی اتوبوس‌ها در روز‌های سرد زمستان و چله داغ تابستان، بویی از نوسازی در ناوگان عمومی این شهر نمی‌بینیم.

خبری از سیستم گرمایشی در زمستان و کولر در تابستان در اتوبوس‌های شهری ارومیه نیست.

اکنون با گذشت چندین ماه از انتشار خبر مسرت بخش افزوده شدن اتوبوس نو به ناوگان حمل و نقل عمومی و تحویل اتوبوس‌ها توسط شهرداری ارومیه، هنوز رد پایی از این اتوبوس‌ها در شهر نمی‌بینیم و مردم شهر همچنان با اتوبوس‌های فرسوده در سطح شهر تردد می‌کنند..

احمدی از شهروندان ارومیه به ایسنا از وضعیت اسفناک اتوبوس‌های خط واحد گلایه کرد و گفت: ما از حداقل‌ترین حقوق خود هم در بخش حمل و نقل بهره‌مند نیستیم، این وضعیت اتوبوس‌های ماست، در سرمای این فصل معدود اتوبوس‌های خطی هستند که سیستم گرمایشی خود را روشن می‌کنند.

وی ادامه داد: در خبر‌ها دائماً از آلودگی هوا صحبت می‌شود در حالیکه یکی از دلایل همین آلودگی، اتوبوس‌های دودزا و اسقاطی شرکت اتوبوسرانی شهرداری است که با هر حرکت و گاز دادن، کلی دود به هوا پخش می‌کند.

شهروند دیگری که انگار صحبت‌های احمدی نمک بر زخمش پاشیده باشد، حرف‌های وی را تأیید کرد و گفت: هر روز خدا گرفتار ترافیک هستیم، معضلی که یکی از دلایلش همین تردد خودرو‌های شخصی است. مسئولین خطاب به مردم می‌گویند از حمل و نقل عمومی استفاده کنید، این وضعیت اتوبوس‌های خطی است، از سرما نمی‌شود روی صندلی هایش نشست.

وی با بیان اینکه سالهاست که اتوبوس نو به ناوگان شهر ارومیه اضافه نشده جز چند دستگاه که برای جابجایی دانشجویان دانشگاه ارومیه اختصاص دارد و در سطح شهر می‌بینیم، ادامه داد: علاوه بر تعداد کم اتوبوس در بعضی خطوط که مردم مدت‌ها منتظر می‌ایستند، حتی اتوبوس‌هایی هستند که بزور سرپا نگه داشته شدند و علاوه بر ایجاد آلودگی، با حرکت کند این اتوبوسها، مردم هم معطل می‌شوند.

سونامی اتوبوس‌های فرسوده در ارومیه و وعده‌هایی که محقق نشد

شهردار کلانشهر ارومیه گفت: مدیریت شهری با همت اعضای شورای اسلامی شهر در کمتر از یک سال، ۵۵ دستگاه اتوبوس جدید خریداری کرده که تا پایان سال به ناوگان حمل و نقل عمومی کلانشهر ارومیه اضافه می‌شود.

حسین مهدی‌زاده شهردار کلانشهر ارومیه در مراسم تجلیل از طلایه‌داران ترافیک، با تاکید بر اینکه باید به توسعه حمل و نقل عمومی نگاه ویژه شود، اظهار کرد: توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی دارای کاستی‌هایست که در کلانشهر ارومیه بیشر احساس می‌شود بطوری که از سال ۹۳ هیچ اتوبوس جدیدی به ناوگان اتوبوس‌رانی ارومیه اضافه نشده است.

وی افزود: براساس نرم‌های تعیین شده کشوری، ناوگان حمل و نقل عمومی کلانشهر ارومیه با توجه به آمار جمیعتی آن باید از ۷۰۰ دستگاه اتوبوس برخوردار باشد درحالیکه که کمتر از ۳۰۰ دستگاه اتوبوس دارد و برنامه‌ریزی برای خرید ۵۵ دستگاه اتوبوس جدید با لحاظ همین نیازسنجی در دستور کار مجموعه مدیریت شهری قرار گرفت.

۱۱ دستگاه اتوبوس نو تحویل شهرداری ارومیه شد

مرتضی منافی، نائب رییس شورای شهر ارومیه ۶ آذرماه در صحن علنی شورای اسلامی شهر ارومیه با اشاره به برنامه ریزی شورای شهر برای توسعه حمل و نقل عمومی گفت: ۵۵ دستگاه اتوبوس خریداری شده که تاکنون ۱۱ دستگاه اتوبوس تحویل گرفته شد.

وی افزود: این ۱۱ دستگاه که ۷۴ میلیاردتومان برای آن‌ها هزینه شده است باید در سطح شهر به خدمت گرفته شوند تا مردم ببینند مدیریت شهری با این وضعیت مالی همچنان در فکر توسعه حمل و نقل عمومی است.

حال سئوال اینجاست، پس چه زمان این اتوبوس‌های نو به ناوگان حمل و نقل عمومی تزریق می‌شود و اتوبوس‌های کهنه از رده خارج خواهند شد؟ رونمایی از این اتوبوس‌ها چه زمانی است؟!

۱۲ دستگاه اتوبوس نو بزودی رونمایی و به چرخه ناوگان اضافه می‌شود

سعید آبادی، رییس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری ارومیه در گفتگو با ایسنا افزود: تاکنون ۵۵ دستگاه اتوبوس جدید خریداری شده و ۱۲ دستگاه تحویل شهرداری ارومیه شده است.

وی با بیان اینکه هریداری و تحویل اتوبوس‌های نو از طریق سامانه کشوری انجام می‌شود، ادامه داد: بزودی اتوبوس‌های تحویل گرفته شده رونمایی و وارد چرخه حمل و نقل عمومی شهر خواهند شد.

حقوق شهروندی ایجاب می‌کند مردم شهر از امکانات شهروندی بهره‌مند شوند در حالیکه مردم ارومیه بااتوبوس‌های کهنه و دودزا تردد می‌کنند، مسئولین شهر بدنبال زمانی مناسب برای رونمایی هستند، امید است این زمان رونمایی از اتوبوس‌های نو بزودی برسد تا مردم شهرم از حقوق حداقلی خود در حوزه حمل و نقل عمومی بهره‌مند شوند.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی