تیتر امروز

آخرین اخبار از زلزله مرگبار ترکیه و سوریه/ شمار قربانیان از ۴۳۰۰ نفر گذشت
بروز رسانی می‌شود

آخرین اخبار از زلزله مرگبار ترکیه و سوریه/ شمار قربانیان از ۴۳۰۰ نفر گذشت

مرکز لرزه نگاری مدیترانه‌ای اروپا اعلام کرد که زمین لرزه‌ای به بزرگی ۷.۷ ریشتر بامداد امروز (دوشنبه) مرکز ترکیه و سوریه را لرزاند. ساعاتی بعد زلزله‌ای با قدرت ۷.۸ ریشتر مناطق مرکزی ترکیه را لرزاند.
افغانستان در ۲۰۲۳: جنگ قدرت و ستیزه جویی طالبان
از چشم جهان (۷۳)

افغانستان در ۲۰۲۳: جنگ قدرت و ستیزه جویی طالبان

سال گذشته، حکومت طالبان به تدریج مستحکم شد و مانند دهه ۱۹۹۰ به سوی خودکامگی و جزم اندیشی بیشتر رفت. حکومت طالبان نسبت به هر گونه از اشکال مخالفت، رویکردی به شدت سرکوبگرانه به خود گرفته است.

درخواست فرانسه از کشور‌های اروپایی؛ از چینی‌ها تست کرونا بگیرید

همزمان با افزایش شیوع کووید ۱۹ در چین، فرانسه از تمام کشور‌های اتحادیه اروپا درخواست کرد تا از مسافرانی که از چین به اروپا می‌آیند، تست کرونا بگیرند.

کد خبر: ۱۴۲۸۶۵
۱۱:۴۹ - ۱۲ دی ۱۴۰۱

درخواست فرانسه از کشور‌های اروپایی؛ از چینی‌ها تست کرونا بگیرید

دیدارنیوز: در حال حاضر فرانسه، ایتالیا و اسپانیا تنها کشور‌های اتحادیه اروپا هستند که الزام به تست کرونا از مسافران از مبدا چین را انجام می‌دهند.

این در حالی است که همه مقامات اتحادیه اروپا در نشستی در بروکسل پیش از کریسمس بر سر این موضوع به توافق نرسیدند و مذاکرات بیشتر اتحادیه اروپا قرار است در هفته پیش‌رو برگزار شود.

فرانسه از روز یکشنبه از مسافرانی که از چین می‌آیند می‌خواهد تا نتیجه منفی تست کرونای خود را ارائه دهند و به‌طور تصادفی نیز از آن‌ها آزمایش می‌گیرد.

فرانسوا براون، وزیر بهداشت فرانسه در فرودگاه شارل دوگل پاریس گفت: فرانسه برای اعمال این روش در سراسر اتحادیه اروپا تلاش خواهد کرد.

براون در پاسخ به این سوال که یک مسافر از مبدا چین که مبتلا به کرونا است می‌تواند به یکی دیگر از کشور‌های اتحادیه اروپا برود و از آنجا بدون کنترل به فرانسه سفر کند، گفت: به همین دلیل است که ما در سراسر اتحادیه اروپا باید هماهنگ باشیم تا کارآمدی بالاتر رود.

اقدامات جدید تا ۳۱ ژانویه در فرانسه برقرار خواهد بود. هر هفته شش پرواز از چین به سمت فرانسه انجام می‌شود و اگر پرواز‌های هنگ‌کنگ نیز به آن اضافه شود به ۱۰ پرواز می‌رسد.

به گزارش یورونیوز، در صورت مثبت شدن آزمایشِ هر یک از مسافران، آن‌ها باید به مدت هفت روز خود را قرنطینه کنند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی