تیتر امروز

آخرین اخبار از زلزله مرگبار ترکیه و سوریه/ شمار قربانیان از ۴۳۰۰ نفر گذشت
ّبروز رسانی می‌شود

آخرین اخبار از زلزله مرگبار ترکیه و سوریه/ شمار قربانیان از ۴۳۰۰ نفر گذشت

مرکز لرزه نگاری مدیترانه‌ای اروپا اعلام کرد که زمین لرزه‌ای به بزرگی ۷.۷ ریشتر بامداد امروز (دوشنبه) مرکز ترکیه و سوریه را لرزاند. ساعاتی بعد زلزله‌ای با قدرت ۷.۸ ریشتر مناطق مرکزی ترکیه را لرزاند.
افغانستان در ۲۰۲۳: جنگ قدرت و ستیزه جویی طالبان
از چشم جهان (۷۳)

افغانستان در ۲۰۲۳: جنگ قدرت و ستیزه جویی طالبان

سال گذشته، حکومت طالبان به تدریج مستحکم شد و مانند دهه ۱۹۹۰ به سوی خودکامگی و جزم اندیشی بیشتر رفت. حکومت طالبان نسبت به هر گونه از اشکال مخالفت، رویکردی به شدت سرکوبگرانه به خود گرفته است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه خبر داد:

خودرو‌های "وَن" جایگزین مینی‌بوس‌های فرسوده کرمانشاه می‌شوند

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه با اشاره به میانگین عمر مینی‌بوس‌های کرمانشاه که به بیش از ۳۰ سال رسیده، از پیگیری برای جایگزینی آن‌ها با خودرو‌های "وَن‌" کوچک خبر داد.

کد خبر: ۱۴۲۶۶۳
۱۵:۳۷ - ۰۷ دی ۱۴۰۱

خودرو‌های

 

دیدارنیوز: فریبرز کرمی، با اشاره به وضعیت ناوگان حمل و نقل عمومی بین شهری کرمانشاه از نظر عمر و فرسودگی، گفت: ناوگان حمل و نقل عمومی بین شهری به سه شکل سواری، اتوبوس و مینی‌بوس فعالیت دارند که در کرمانشاه نیز ۱۸۹ دستگاه اتوبوس، ۸۶۰ دستگاه مینی‌بوس و بیش از ۹۵۰ دستگاه سواری فعال است.

وی با بیان اینکه از نظر میانگین سن ناوگان حمل و نقل عمومی بین شهری کرمانشاه در محدوده مناسبی نسبت به میانگین کشور قرار داریم، افزود: هم اکنون بیشترین سن ناوگان حمل و نقل مسافری استان مربوط به مینی‌بوس‌ها با طول عمر بیش از ۳۰ سال است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه از پیگیری برای جایگزینی مینی‌بوس‌ها با مدل‌ها دیگری از ناوگان از جمله "وَن‌" خبر داد و گفت: اکنون دیگر استقبال چندانی از مینی‌بوس‌ها برای حمل و نقل برون شهری نمی‌شود.

کرمی میانگین سن اتوبوس‌های استان را هم ۱۵ سال و سواری‌ها را نیز ۱۲ سال اعلام کرد و گفت: در این دو بخش وضعیت بهتری داریم.

وی سرمایه‌گذاری در زمینه نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی را ضروری دانست و گفت: متاسفانه اکنون به دلیل هزینه سنگین خرید ناوگان و اینکه توجیه اقتصادی ندارد، چندان مورد استقبال قرار نمی‌گیرد و این روند باعث شده برخی از افراد از چرخه فعالیت در زمینه ناوگان حمل و نقل عمومی خارج شوند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه با تاکید بر حمایت دولت از نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی، خاطرنشان کرد: پرداخت تسهیلات بلندمدت و کم بهره می‌تواند در این زمینه کمک کننده باشد.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی